Izrael mógł użyć w Syrii broni ze zubożonym uranem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według informacji podawanych przez angielskojęzyczny, ale należący do Rosji, kanał telewizyjny Russia Today, w czasie ostatniej napaści Izraela na Syrię lotnictwo IDF użyło broni z wykorzystaniem zubożonego uranu.

 

Według świadków jedna z eksplozji była tak potężna, że wiele osób poczuło wstrząs sejsmiczny a potem na horyzoncie pokazał się olbrzymi grzyb przypominający te, jakie powstają po eksplozji broni atomowej. Miał on kolor złoty, co według niektórych źródeł wskazuje na to, że użyto materiału rozszczepialnego, najprawdopodobniej uranu. Gdyby tak było miejsce eksplozji zostałoby skażone. Uran po dostaniu się do ciała doprowadzi do szybkiej śmierci z powodu chorób onkologicznych. Wcześniej o tego typu ataki w irackiej Faludży oskarżano Amerykanów.

 

Nie jest do końca pewne, co konkretnie było wczoraj celem nalotów, ale z pewnością próbowano dosięgnąć samego Baszara Assada, bo został zaatakowany kompleks wojskowy pod Damaszkiem, w którym przeważnie przebywa. Według mediów syryjskich zaatakowano nie tylko cele wojskowe, ale i cywilne. Podobno w ataku zginęło lub zostało rannych ponad 300 obywateli syryjskich.

 

Oficjalna syryjska agencja SANA w szczegółowym artykule informuje na temat wpływu nalotów i mówi o ofiarach, ale nie podaje konkretnych danych. Opublikowano filmy i zdjęcia z obszarów dotkniętym przez bombardowania.  Zaatakowano pozycje wojsk syryjskich i centrum rozwojowe armii poza tym atakowano „obszary rolne", pokazano nawet zniszczone stodoły.

 

Napaść Izraela wywołała gniewną reakcję Iranu, Libanu, Algierii, Jemenu, Sudanu, Tunezji i organizacji międzynarodowej o nazwie Liga Arabska. Oczywiście do potępiających ataki dołączyli się też działacze "Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny”, "Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu" Hamasu i libańskiego  "Hezbollah".

 

Prezydent Syrii Baszar Assad wysłał za pośrednictwem Moskwy list do Waszyngtonu. Według mediów rosyjskich stwierdził tam, że agresja Izraela doprowadzi do natychmiastowej odpowiedzi. Assad ponoć czeka na odpowiedź z Waszyngtonu, która ma nastąpić w ciągu 24 godzin. W liście znalazło się również stwierdzenie, że jeśli Izrael powtórzy wrogie działania, będzie to równoznaczne z wypowiedzeniem wojny.

 

W sumie żydowskie samoloty zaatakowały 43 syryjskie instalacje wojskowe. W operacji brało udział 18 izraelskich samolotów.  Po eksplozji najpotężniejszej z bomb odnotowano trzęsienie ziemi o sile 4,3 w skali Richtera. Gdyby udało się udowodnić użycie broni uranowej to pomijając fakt, że stosowanie tak zwanej "brudnej bomby" jest uważane za szczególnie niehumanitarne, byłoby to dowodem na to, że Izrael z jakiegoś źródła miał zubożony uran. Wiadomo, że powstaje on w efekcie pracy wirówek uzyskujących materiał do budowy bomby atomowej, tej której Izrael oficjalnie nie ma i przeciw której w Iranie tak bardzo protestuje.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Sacc

Czy w tej waszej redakcji nie

Czy w tej waszej redakcji nie ma jednej kompetentnej osoby?
Jakim trzeba być idiotą oraz nieukiem, aby bezkrytycznie powtarzać brednie, sugerujące, iż zubożony uran jest materiałem rozszczepialnym? Materiałem rozszczepialnym jest izotop uranu U235, który stanowi ca 2 - 3 % masy czystego pierwiastka pozyskanego z rudy. Pozostałą część stanowi izotop U238 który nie nadaje się do budowy broni jądrowej z uwagi na pochłanianie neutronów wygaszając tym samym ich samopowielanie co uniemozliwia zaistnienie eksplozji jądrowej. Aby z uranu zbudowac bombę, nalezy go wzbogacićw izotop U235 co sie odbywa m. in. w ultrawirówkach takich jak uzytkuje Iran. Wzbogacenie jakiejś partii pierwiastka o izotop U235 wiąże się ze zubożeniem pozostałej części w ten izotop do poziomu praktycznie 0,0%. I ta własnie pozostałośc, czyli praktycznie czysty U238 jest to własnie uran zubożony. W zastosowaniach militarnych moze on spełniac dwie funkcje: 
[1] z uwagi na jego bardzo wysoką mase właściwą oraz efekt samozapłonu pod wpływem silnego uderzenia jako rdzeń pocisków przeciwpancernych - stosowany jest m.in. w pociskach ppanc 30 mm działka gatlinga szturmowców A-10;
[2] jako skorupa bomby trzyfazowej termojądrowej, to jest działającej na zasadzie  rozszczepienie - fuzja - rozszczepienie albowiem izotop U238 można zmusić do rozszczepienia [wybuchu jądrowego] ale wyłącznie w warunkach jakie moze wytworzyć wybuch termojądrowy. U238 użyty jako skorupa bomby termojądrowejpoprzez wybuch na zewnątrz od ładunku termojądrowego dodatkowo kumuluje go podwajając ilosc sekwencji syntezy co powoduje wydzielenie dodatkowej ilości energii - mniej więcej o 50 - 75 %.
Jak na razie - została zdetonowana JEDNA  taka bomba... Car-bomba o mocy 58 MEGATON TNT.
Gdyby takie "cuś" wybuchło na terytorium Syrii, to np. o Kairze moglibyśmy mówić w czasie przeszłym... a pomiędzy Damaszkiem a Kairem leży Izrael... tak więc, skoro wybuch takiej bomby nad Damaszkiem zniszczyłby kair to co zostałoby z Izraela?
Czy ktoś naprawdę sądzi, że rząd Izraela użyłby takiej broni, która przede wszystkim zniszczyła by państwo Izrael?

Portret użytkownika sceptyyk

Z ost chwili: "Wybitny

Z ost chwili: "Wybitny brytyjski uczony, astrofizyk Stephen Hawking wycofał się z konferencji zorganizowanej przez Izrael, dołączając do bojkotu tego kraju przez akademików na znak protestu przeciwko okupacji ziem palestyńskich-poinformował Uniwersytet Cambridge.Przykuty do wózka 71-letni Hawking, miał przemawiać w czerwcu na prestiżowym spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Izraela Szimona Peresa.

Nazwisko Hawkinsa jednak cicho spadło z listy uczestników w tym tygodniu, dając powód do radości zwolennikom propalestyńskich ugrupowań, dążących do izolowania Izraela na scenie międzynarodowej za okupowanie ziem palestyńskich."Jest to jego niezależna decyzja o respektowaniu bojkotu, oparta na jego wiedzy o Palestynie i na jednomyślnych radach jego własnego środowiska akademickiego" - podał na swojej stronie internetowej Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny.

Uniwersytet Cambridge, na którym pracuje Hawking, potwierdził, że profesor zaaprobował to oświadczenie. Sam Hawking we własnym imieniu żadnego oświadczenia nie wydał.

Jak podaje agencja AP, organizatorzy konferencji uznali decyzję Hawkinga za "nieusprawiedliwiona i złą".

W ostatnich latach liczne osobistości ze świata sztuki i rozrywki, m.in. brytyjski piosenkarz Elvis Costello i rockowy zespół Pixies, odmawiały występowania w Izraelu w ramach poparcia dla Palestyńczyków."

Portret użytkownika johnny

Broń z zubożonym uranem to

Broń z zubożonym uranem to nie jest broń nuklearna...
 
Zubożony uran ma po prostu 1,7 razy większą gęstość od ołowiu, więc nadaje się do skutecznego przebijania się przez bunkry, pancerze itd.  Same wybuchy nie mają nic wspólnego z zubożonym uranem. Penetracja podziemnych bunkrów to zasługa zubożonego uranu, ale nie duża eksplozja.
Czy jest to szkodliwe dla ludzi i wywołuje nowotwory?
Tak.

Portret użytkownika devoratus

Po pierwsze:  Nie może być

Po pierwsze: 
Nie może być "antysemicki" bo nie istnieje coś takiego jak narody "semickie".
Jest to wyrażenie wyłacznie biblijne, nie mające podstaw naukowych.
 
Po drugie:
Syryjczycy są zdaje się z tej samej "grupy narodów", więc opisywanie konfilktu między dwoma narodami z tej samej grupy nie może być krytykowane jako "rasizm" lub coś podobnego.
 
Po trzecie:
"Wyzwolenie się z kompleksu żydowskiego" jak do tej pory "prawie" udało się jedynie niemcom za czasów hitlera...
 
Ale czas pokaże...
 
P.S.
Niezrozumiałe jest dla mnie, że użytkownik podpisujący się "wolność" (etrebil=liberte) staje w obronie agresora, który od lat bandycko napada na inne narody... Zajechało hipokryzją aż trzeba okna otworzyć szeroko...

 

 

Portret użytkownika rgb

W 1951 roku, naczelnik

W 1951 roku, naczelnik ministerstwa zdrowia, Czaim Szeba, wrócił z USA z 7 rentgenowskimi maszynami, które podarowała mu amerykańska armia. Miały zostać użyte w masowym eksperymencie na całym pokoleniu Sefardyjczyków, służących jako króliki doświadczalne. Każde dziecko sefardyjskie miało dostać 35 tys. razy większą od dopuszczalnej dawkę promieniowania, skierowaną bezpośrednio w głowę.
Za doświadczenie rząd amerykański płacił 300 mln lirów izraelskich, co stanowi równowartość współczesnych miliardów dolarów. Dla porównania, cały ówczesny budżet ministerstwa zdrowia Izraela zamykał się w sumie 60 mln lirów. Dla niepoznaki, podczas wycieczek szkolnych dzieci zabierane były na odosobnienie, w celu napromieniowania. Rodzinom tłumaczono, że promieniowanie ma stanowić zabezpieczenie przeciwko grzybicy oraz pasożytom.
Wkrótce po napromieniowaniu 6 tys. dzieci zmarło, a te, które pozostały przy życiu, do dziś umierają z powodu raka i innych chorób. Zanim zmarły, ofiary cierpiały na ataki epilepsji, zanik pamięci, chorobę Alzheimera, przewlekłe bóle głowy i psychozę.
Lista żydowskich zbrodni jest tak długa, że nie sposób jej tu zamieścić. Żydzi to najochydniejsze bestie jakie kiedykolwiek stąpały po Ziemi. Czy publikowanie udowodnionych a przemilczanych żydowskich zbrodnie też jest antysemityzmem?
 

Portret użytkownika devoratus

Ale inne "nacje" drogi

Ale inne "nacje" drogi Pulsarku nie opierają swojej gospodarki na wyłudzaniu odszkodowań za "straszliwe krzywdy" jakich im dokonano...
 
Inne nacje nie zabraniają przeprowadzania badań nad tymi krzywdami, w obawie, że prawda wyszłaby na jaw...
 
Mogę nawet zrozumieć bandytę lub złodzieja, ale jeśli okradziony złodziej leci na policję i jeszcze pomstuje na opieszałość w odnalezieniu sprawców kradzieży - to takich bym psami poszczuł albo nahajem oćwiczył...
 
Najbardziej brzydzę się hipokryzją...

 

 

Portret użytkownika Pulsar

@HWDŻ A masz na to jakieś

@HWDŻ
A masz na to jakieś dowody iż "90% banków,  koncernów farmaceutycznych, sieci handlowych, koncernów paliwowych, itd.  - należy do żydowskiej rodziny Rotschildów" ?
Bzdury które wygaduje jakiś starzec w demencji starczej bierzesz za pewnik ?
Dzieci mordowane są we wszystkich konflikatach na całym świecie - nie tylko w Syrii, czy Palestynie.
Jak dla mnie, to żadne argumenty. Ot, zwykła zawistna propaganda nie poparta dowodami, a raczej powtarzanymi bajkami z antysyjonistycznych stron.

Strony

Skomentuj