Izrael kupuje uzbrojone drony wojskowe, które zastąpią żołnierzy

Kategorie: 

Źródło: Duke Robotics

Amerykańska firma pracująca dla sił specjalnych zakończyła właśnie rozwój drona zdolnego do transportowania różnego rodzaju broni, na przykład karabinów i pistoletów maszynowych. Co więcej, dron może oddawać precyzyjne strzały.

 

W 2015 roku 18-letni student inżynierii na Uniwersytecie Connecticut, Austin Howt, wpadł na pomysł wyposażenia drona w pistolet maszynowy, a następnie nakręcił swoje dzieło w akcji. Wynalazkiem poważnie zainteresowała się wówczas Federalna Administracja Lotnictwa USA, choć zainteresowanie to było głównie skutkiem niepokoju wobec samej koncepcji.

 

Dziś tworzenie uzbrojonych dronów jest już oczywistym planem. Na początku tego roku firma Duke Robotics z siedzibą na Florydzie rozpoczęła projekt tworzenia potężnego drona TIKAD, który może transportować lekką broń - półautomatyczny karabin, a nawet granatnik.

Pierwsza wersja TIKAD pojawiła się 3 lata temu i natychmiast została wykorzystana przez Siły Obronne Izraela. Jednak wówczas sprzęt nie był w pełni satysfakcjonujący – duże obciążenie sprawiało, że dron mógł wykonywać jedynie 5-minutowe loty. Obecnie specyfikacja uległa znacznemu usprawnieniu.

 

Najnowsza wersja drona wojskowego jest stanie transportować broń o wadze do 10 kg i podlega zdalnemu sterowaniu. Armia Izraela podpisała już kontrakt z Duke Robotics, choć ilość zamówionego sprzętu nie została podana do opinii publicznej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika alojzy

Do wszystkiego te bałwany

Do wszystkiego te bałwany karabiny muszą podoczepiać. Jeszcze nie ma wycieczkowych dronów, ratunkowych, no dosłownie ledwo powstały, a już są obwieszone bombami i karabinami jak wszystko co się rusza i na czym się da powiesić bombę i karabin.  Co się na tej planecie odpierdziela?!

Skomentuj