Izrael jest zagrożony poważnym trzęsieniem ziemi, a nawet tsunami

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Eksperci sugerują, że Izraelowi nie zagrażają jedynie nieprzychylni jego istnieniu Arabowie, ale przede wszystkim aktywność sejsmiczna, której do tej pory nikt nie traktował, jako coś groźnego. Naukowcy ustalili jednak, że kraj ten, a w szczególności jego północna cześć, jest poważnie zagrożony trzęsieniem ziemi, które może wywołać skutki gorsze od wojny. 

 

Zagrożenie jest na tyle być poważne, że służby izraelskie zaplanowały na przyszły tydzień specjalne ćwiczenia, które maja pomóc przygotować się na wystąpienie takiego niekorzystnego zjawiska sejsmicznego.

 

Sejsmolodzy ustalili, że może dojść nawet do trzęsienia ziemi o magnitudzie przekraczającej 7 stopni w skali Richtera. Ich zdaniem do takiego wstrząsu w okolicy syryjsko-afrykańskiego uskoku tektonicznego dochodzi, co 80-90 lat. Ostatnie duże trzęsienie wystąpiło tam w 1927 roku i wtedy zginęło 300 osób.

 

Żydowscy naukowcy twierdzą, że takie zjawisko współcześnie wywołałoby skutki bardziej destrukcyjne niż wojna. Ich zdaniem nie powinno się pytać czy do tego dojdzie, tylko kiedy i dodają, że jest to kwestią czasu. Wstrząsy, o ile wystąpią na wybrzeżu, mogą też wywołać tsunami, które nawiedziłoby gęsto zaludnione wybrzeże Morza Śródziemnego. Uczeni podkreślają z całą mocą, ze nie jest to wyimaginowane zagrożenie.

 

W przyszłym tygodniu w Izraelu rozpoczną się ćwiczenia na duża skalę, których celem będzie przetestowanie sposobów radzenia sobie z tak dużymi katastrofami naturalnymi. Według scenariusza służby ratunkowe muszą sobie poradzić z 7 tysiącami ofiar, 70 tysiącami rannych i 170 tysiącami osób bez dachu nad głową.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika nokaut

Tora to Zydowski Stary

Tora to Zydowski Stary Testament - świeta Księga Żydów, która zabrania Żydom wracać do Palestyny...
 Tylko syjonisci złamali przysięge dana Bogu i ciemiężą lud palestyński i innych Arabów. To nie ich ziemia i powinni na niej zginąć.
I zginą... Zginie to gniazdo syjonistycznych szerszeni
A bez tego gniazda koczujący w naszych krajach...

Portret użytkownika ASia

Wspólcześni Żydzi w dużej

Wspólcześni Żydzi w dużej części nie są potomkami starożytnych Izraelitów (z  wyjątkiem Sefadryjczyków). Izraelici to pełne 12 pokoleń Izraela, których w państwie Izrael obecnie nie ma. Obecni Żydzi to potomkowie Judy, Beniamina i Lewiego (tylko część tego pokolenia). Reszta współczesych Żydów (aszkanazejczycy) to prawdopodobnie w większości potomstwo Chazarów. W 929 r p.n.e. Królestwo Izraela podzieliło się na dwa królestwa :Judę i Izrael. Właśnie królestwo Judy stanowiły trzy wyżej wymienione plemiona - Judy, Beniamina, część Lewitów (ci ostatni nie otrzymali swojej ziemi, ale jako plemię kapłańskie byli rozproszeni wśród wszystkich pemion). W roku 721 p.n.e. Króestwo południowe, czyli Izrael upadło, a 10 plemion zostało wziętych do niewoli asyryjskiej, czyli:

  1. Ruben
  2. Symeon
  3. Issachar
  4. Zebulon/Zabulon
  5. Dan
  6. Naftali
  7. Gad
  8. Aszer
  9. Efraim (syn Józefa)
  10. Manasses (syn Józefa)

oraz pozostała część Lewitów.
W 586 r p.n.e. upadło Królestwo Judy (pólnocne)), a pokoenie JUdy, Beniamina i część Lewitów zostali uprowazeni do niewoli babilońskiej.
W 538 r p.n.e. król perski Cyrrus pozwolił na powrót żydów do Izraela, a le wtedy powróciły z niewoli tylko plemiona Judy, Beniamina i część Lewitów. Pozostałe 10 pokoleń które znalazło się wcześniej w niewoli asyryjskiej nigdy nie powróciło do Izraela. Obecnie mówi się o nich "zaginione 10 pokoeń Izraela".
O tych 10-ciu pokoleniach więcej pod tym linkiem: http://www.zbawienie.com/10-pokolen.htm
życzę miłej lektury
 

Strony

Skomentuj