Izrael ignoruje obecność rosyjskich wojsk w Syrii - atak myśliwców na lotnisko w Damaszku

Kategorie: 

Izraelskie myśliwce nad Auschwitz - źródło: Israel Defense Forces (IDF)
Izrael wielokrotnie dopuszczał się ataków na terytorium Syrii, bombardując pozycje syryjskich wojsk. Mogłoby się wydawać, że skoro Rosja postanowiła wysłać do tego kraju swoją armię, państwo żydowskie zachowa większą ostrożność i powstrzyma się od jakichkolwiek nalotów.

 

Okazało się, że Izrael nie obawia się nawet Rosji i w środową noc zaatakował lotnisko w Damaszku. Niemal natychmiast pojawiły się doniesienia o eksplozjach oraz o przerwie w dostawie prądu. Informację na ten temat potwierdziła zarówno opozycja jak i władze Syrii. Izrael, jak to ma w zwyczaju, nie wydał żadnego stanowiska w tej sprawie.

 

Spekuluje się, że celem ataku mogło być miejsce spotkania irańskich dowódców i syryjskich oficerów, lub magazyn z bronią. Wiadomo jednak, że jest to pierwszy atak Izraela na pozycje armii rządowej w Syrii odkąd Rosja postanowiła zaangażować się w ten konflikt. 

 

Na początku tego miesiąca pojawiła się informacja, że Rosja rozmieściła w Syrii system przeciwlotniczy S-300. Miała to być reakcja na zestrzelony w Egipcie samolot pasażerski. Być może Izrael chciał w ten sposób przekonać się czy Rosja rzeczywiście wysłała do tego kraju system S-300. Warto dodać, że władze Rosji oficjalnie zdementowały tę informację.

 

 

Źródła:

aletihadpress.com

http://www.theatlantic.com/international/archive/2015/11/report-israel-strikes-target-in-syria/415446/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika A.Wiśniewski

Może byście skończyli z tym

Może byście skończyli z tym Zydożestwem wreszcie !!!!
Ja się musze tłumaczyć za granicą, z takich bydlaków jak wy !!
Co się dzieje z tymi polakami - z kąd ta nienawiść ??
 
Domagam się pełnego wyjaśnienia !!
Adam

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Nie ma co tłumaczyć.

Nie ma co tłumaczyć. Fotografia pochodzi z czasów G. Buscha, z okresu, kiedy USA próbowało przekabacić Putina na swoją stronę. Teraz Putin w pełni świadomy czym były te podchody kontynuuje swoją walkę przeciwko NWO.
Izrael pozwala sobie na tę bezczelność, licząc na swoich sojuszników w Rosji tzn Chabad i Lazara.
Te wrogie Putinowi żydowskie siły chcą go obalić i współpracują ze sobą.
Putin wie, że w tej sytuacji nic nie może, aby nie wzniecić żydowskiej rewolucji u siebie. Z całą pewnością będzie wprowadzony przez niego plan "B"...

Strony

Skomentuj