Izrael i USA przeprowadzą symulację wojskowej agresji na Iran

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od wtorku 29 listopada do czwartku 1 grudnia 2022 roku nad Morzem Śródziemnym oraz nad Izraelem odbędą się manewry wojskowe, symulujące uderzenie w irańskie obiekty nuklearne. W ćwiczeniach udział wezmą siły powietrzne Izraela oraz Stanów Zjednoczonych. Obejmować będą one loty dalekiego zasięgu takie jak te, które Izrael będzie musiał wykonać jeżeli zdecyduje się na zniszczenie irańskiego programu atomowego, który według Syjonistów rzekomo ma również swój ukryty, wojskowy charakter.

W manewrach tych wezmą udział samoloty-cysterny oraz myśliwce zarówno Izraela jak i Stanów Zjednoczonych. Oba kraje łączy umowa na mocy której Izrael może liczyć na amerykańską pomoc gdyby doszło pomiędzy Tel Awiwem a jego bliskowschodnimi przeciwnikami do wojny, która zagrażać będzie ludności cywilnej Izraela, ze względu na rozmieszczenie u granic Izraela kilkudziesięciu tysięcy rakiet zdolnych sięgnąć jego terytorium.

 

Manewry, które rozpoczną się dnia dzisiejszego zostały umówione podczas wizyty szefa sztabu generalnego Izraelskich Sił Obronnych Aviva Kochaviego w Waszyngtonie w tygodniu je poprzedzającym. Kochavi w trakcie pobytu w stolicy USA odbył rozmowy z przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów generałem Markem Milleyem oraz dowódcą Dowództwa Centralnego Pentagonu generałem Michaelem Kurillą.

 

Kurilla gościł w Izraelu dwa tygodnie temu. Podczas swojego pobytu odwiedził północną część Izraela oraz przyjrzał się flocie amerykańskich myśliwców F-35 w służbie izraelskiego wojska. Zadeklarował przy tym gotowość do „zneutralizowania zagrożenia”, mając zapewne na myśli zagrożenie irańskie, oraz przygotowania się na różne scenariusze wojenne na jednym lub wielu frontach.

 

Według ustępującego ministra obrony Izraela Benny’ego Gantza kwestia ataku na irańskie instalacje nuklearne powinna zostać przygotowana lecz również bardzo dokładnie rozważona, zanim zostanie ona wprowadzona w życie.

 

Na podstawie:

https://www.jpost.com/middle-east/article-723558

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Adolf Rotshild
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Komentarze

Portret użytkownika Q.

Kiedy żydzi mówią że ktoś

Kiedy żydzi mówią że ktoś jest wrogiem i trzeba go zniszczyć wtedy wiadomo, że trzeba zrobić na odwrót i zniszczyć żydów. Iran jest normalnym krajem którego obywatele są normalnymi ludźmi (skadinąd szanującymi Polskę i polaków) i nie przypominam sobie by Iran ogłaszał plany ataku na jakiś kraj ? W Iraku też ponoć miały się dziać "straszne rzeczy" a po wszystkim okazało się, że ani broni chemicznej tam nie było ani głowic atomowych a same ich wojsko biedne i niewyszkolone ginęło w czasie ataku jak mrówki po oprysku. Walka z terroryzmem (którego nikt nigdzie poza USA nie widział) polegała głównie na kradzieży majątku i złóż ropy naftowej.. Iran to bardzo stary kraj z bogatą kulturą w którym wciąż jest wiele starożytnych ciekawych artefaktów, do których owe żydowskie mordy się ślinią, chcąc je zagarnąć i wymordować świadków swoich przestępstw. Tyle wam powiem.. Izrael zniszczyłbym bez wachania razem z całym tym plemieniem a Iranu bym bronił, bo to nasi sprzymierzeńcy i pobratymcy. Polska i Iran ma wspólne korzenie sięgające odległej starożytności. Polacy i persowie - obie te nacje wywodzą się od rasy ariów. Pierwotnej prastarej rasy niosącej cywilizację, postęp i kulturę w starożytnym świecie. Oto dlaczego Iran jest "solą w oku" żydków - narodu niewolników i sługusów. 

Portret użytkownika kuba8131

Mnie ciekawi jedno. W USA

Mnie ciekawi jedno. W USA Republikanie są zwolennikami ataku na Iran a Demokraci chcieliby się dogadać, szczególnie teraz gdy potrzeba ropy i gazu co już Biden od kilku miesięcy sonduje.

Z kolei Izrael szczególnie teraz gdy do władzy wraca Netanjahu chciałby zaatakować Iran, mało tego Netanjahu sugeruje taki atak przeprowadzony samodzielnie przez siły Izraela ale wiadomo że Iran z sojusznikami tj. Hezbollah czy Hamas przeprowadziliby ostrą odpowiedź. Zastanawia mnie jak USA pod obecnymi rządami by na to zareagowało, czy Biden niechętnie bo niechętnie ale włączyłby USA w wojnę po stronie Izraela czy może powiedziałby Netanjahu ,,wy pierwsi zaatakowaliście to teraz radźcie sobie sami".

,,Europa albo będzie chrześcijańska albo nie będzie jej wcale" - Robert Schuman

Portret użytkownika Endymion

Izrael ma utonąć w morzu krwi

Izrael ma utonąć w morzu krwi. Tam jest wielu dobrych ludzi. Niebiańska Jerozolima, a też Polin, to są projekty realizowne na naszych oczac. Znowu umrą  dobrzy żydzi, niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem, co nie zgadza się! Tam są tylko ludzie, kto dał Wam prawo do oceniania? Każdy prosty człowiek, jak ja i Ty, mamy prawo do życia. Mieszkaniec Izraela, to nie Koshernostra od razu, chociaż nie każdy Nigro to małpa, ale większość tak traktuję. Nie bylem rasistą dopóki tego nie zobaczyłem, jak mnie w pięciu napadli, a przestraszyli się, że mówię po Słowiańsku, myśleli, że Rusek i nie chceli mieć problemów. Darwin miał rację, czarni jak Un pochodzą od małpy: Tedros Adhanom Ghebreyesus spadł z drzewa jak wcześniej dostał kokosem w głowę. Takie małpy kiedyś łapano w sieć, w restauracjach jedzono wnetrzności ich czaszek, a teraz taka kurwa rucha Śłowianki za nasze pieniądze. Gdzie są Tutsi, co by mu łeb oberwali i nasikali do reszty? Tutsi są w Bellgii i Holandii 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Dziękuję, ale i tak Ciebie z

Dziękuję, ale i tak Ciebie z chęcią bym zobaczył w Oktagonie przytulającego sie z Drako Język FAME MMA to już przeżytek, teraz blogerzy z zadaniowcami powinni występować w oktagonie, to będzie ciekawsze niż walka moja z jakąś szafiarką. Akcja 3 na 3. Rękawice i ochraniacze na zęby i jaja muszą być.. i lecimy, ale należy załatwić reklamodawców i striming, tak aby każdmu po walce strarczyło na nowe porcelanowe zęby Smile

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

zapraszam minusyjących na

zapraszam minusyjących na walkę, bez ochraniaczy, ja kontra 10 minusujących spotkajmy sie  w ciemnym zaułku.. zgadajcie się zadaniowane trolle i przyjdźci w 10 do mnie, jakieś podwórko zaniedbanej kamienicy na Jeżycach. Ja kontra 10 trolli minusujących. Chcecie? Bo ja tego pragnę! Tylko bez broni palnej, bo bym was wyszczealł na dwa magzynki. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj