Izrael i Hamas zgodził się na zawieszenie broni na 12 godzin

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl
Po 18 dniach nieustannych walk między Izraelem a organizacją Hamas, udało się osiągnąć pewne porozumienie między stronami. W sobotę, zgodnie z umową, wstrzymane zostaną wszelkie działania zbrojne na terenie Strefy Gazy a Hamas zakończy ostrzał rakietowy Izraela.

 

Propozycja została wysunięta przez Sekretarza USA, Johna Kerry'ego i tak naprawdę to nie ogranicza się ona jedynie to dzisiejszego wstrzymania ognia. Według planu, jakiekolwiek działania zbrojne mają zostać zawieszone na siedem dni. W między czasie będą odbywały się negocjacje w Egipcie aby uzgodnić rozejm między stronami konfliktu. Początkowo Izrael jedynie rozważał plan a Hamas go nawet odrzucił.

 

Trudno powiedzieć co tak naprawdę z tego wyjdzie. Wcześniej również proponowano zawieszenie działań wojennych ale zbrojne ramię Hamasu nie zgodziło się na to. Należy również dodać, że w Iranie odbyły się masowe demonstracje na terenie całego kraju. Protestowało w sumie setki tysięcy ludzi, w tym również sam prezydent Iranu, Hassan Rouhani. Demonstranci potępiali działania Izraela i wzywali Palestyńczyków, aby walczyli "do ostatniej kropli krwi".

 

Wracając jednak do planu Kerry'ego, na okres 7 dni wstrzymane zostaną wszelkie działania zbrojne a izraelscy żołnierze zniszczą tajne tunele Hamasu, które prowadzą od Strefy Gazy do państwa żydowskiego. Oczywiście wszystko ma się odbywać bez żadnych walk i strat wśród cywilów.

 

Przyjęcie planu oznacza również, że Hamas ma zostać rozbrojony, Strefa Gazy zostanie odbudowana i zniesiona zostanie izraelska blokada terenów palestyńskich. Z tym mogą już być problemy, ponieważ bojownicy domagają się usunięcia blokad, ale nie wiadomo czy przystaną na tą propozycję kosztem oddania broni.

 

Działania wojenne, jakie były prowadzone w tym miesiącu, spowodowały ogromne zniszczenia w Strefie Gazy oraz niewielkie uszkodzenia w Izraelu. Śmierć poniosło ponad 820 Palestyńczyków i 35 Izraelczyków. Rannych jest obecnie ponad 5 tysięcy osób i miejmy nadzieję, że te liczby już nie wzrosną.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika An Ty

to wszystko nie dzieje sie

to wszystko nie dzieje sie bez przyczyny. te bestialskie dzialania sil ciemnosci maja wkoncu wkur*** was tak doglebnie,az wasze je**ne mozgownice zacza dzialac. Macie myslec i nie byc stadem baranow podAZAJACYCH ZA OPCJA NR 1 LUB 2  JAK macie do tej pory. obudzcie sie!! Natura wzywa!! A natuaralna koleja rzeczy jest,przejsc z punktu checi posiadania(materii,wladzy,etc),do punktu wiedzy,empatii, zrozumienia i milosci) czas wojen w waszych umslach skonczyl sie . Jestescie przed wyborem,tkwienia w tym zaklamanym bajzzlu lub ruszenia dupy i totalnej rozpierduchy  wywalajac raz i na zawsze z gory narzucone wam wzorce. polityczne,religijne i inne smietnisko jakie dociera do waszych glow. wojna trwa,ale nie o terytoria czy rope. Macie sie wkoncu WKUR***, WSZYSCY JAK JEDEM MAZ  i powiedziec DOSC!!!!, Jestesmy silni na tyle,zebyprzeciwstawic sie silom zla. Matrix w ktory przyszlo nam zyc ,mozemy pokierowac tak jak am sie podoba... cdn?
 

“Ere many generations pass; our machinery will be driven by a power obtainable at any point in the universe.” – Nikola Tesla

Portret użytkownika Spawacz Spodków ufo

Ciekawe kiedy obudzą się z

Ciekawe kiedy obudzą się z letargu inni sąsiedzi izraela, zanim sami staną się kolejnymi celami do wprowadzania demokracji i wolności, podczas hucznego świętowania pijanych izraelczyków gdy ich rakiety są odpalane. Poza drobnymi manifestacjami na świecie broniącymi Palestyńczyków nikt ich nie broni, nikt im nie pomaga. Boże widzisz i nie grzmisz. Wujku Yellowstone, grzej procesory, daję ci zielone światło do aktywacji. Nadszedł czas cyklicznego oczyszczenia planety ze zła które toczy się jak nowotwór na całej ziemi. 

Portret użytkownika Maniek Kielce

A czemu USA nie wprowadziła

A czemu USA nie wprowadziła jeszcze sankcji dla Izraela?
Jaja sobie robią ? Tutaj na Rosję nachodzą a Izrael morduje na maksa.
Nie tylko USA ale cały świat powinien zakończycz z nimi interesów bo są  niebezpieczni

Skomentuj