Izrael grozi Irlandii końcem dobrych relacji z USA na skutek prawa zakazującego importu izraelskich towarów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Irlandia znalazła się na celowniku Izraela. Wszystko z powodu nowej irlandzkiej ustawy zakazującej sprzedaży izraelskich towarów produkowanych w miejscach okupowanych przez Izrael, czyli  z Zachodniego Brzegu, wschodniej Jerozolimy i Wzgórz Golan. Przegłosowana w czwartek ustawa wywołała kryzys dyplomatyczny i spotkała się z groźbami MSZ Izraela pod adresem Irlandii.

 

Rząd Benjamina Netanjahu wezwał w piątek irlandzkiego ambasadora w celu udzielenia reprymendy. Przegłosowaną dzień wcześniej ustawę nazwano "hańbą". Wcześniej MSZ Izraela określił głosowanie nad nią wyrazem czystej wrogości ze strony jego inicjatorów.

 

Kontrowersyjna legislacja została zaproponowana przez konserwatywnych polityków irlandzkich. Ich celem było, aby zakazać importu i sprzedaży towarów, usług i zasobów naturalnych pochodzących z nielegalnych osiedli na terytoriach okupowanych. Ustawa przeszła dopiero w niższej izbie parlamentu. Projekt musi jeszcze przejść trzy kolejne etapy legislacji, aby stać się prawem. 

Irlandczycy argumentują, że są coraz bardziej zaniepokojeni działaniami Izraela i rażącym naruszeniem prawa międzynarodowego względem Palestyńczyków. Izrael jest oburzony nową ustawą i określa ją jako antysemicką. Jednocześnie strona izraelska oświadczyła, że to nowe prawo może skutkować zamknięciem ambasady w Dublinie.

 

Izrael ostrzegł również Irlandię, że ich postawa może zagrozić stosunkom dyplomatycznym na linii Irlandia-USA. W podobny sposób Izrael szantażował Polskę nakazując nam zmianę zapisów ustawy o IPN. Wiemy jakim upokorzeniem się to skończyło gdy najpierw podyktowano nam treść nowelizacji ustawy i to w siedzibie izraelskich służb, a następnie zostało to przeprowadzane przez Sejm, Senat i u Prezydenta, w ciągu zaledwie 9 godzin.

 

W przypadku ustawy o IPN Izrael zachował się podobnie, strasząc Polskę pogorszeniem relacji z USA, do którego zresztą rzeczywiście doszło. Teraz pozostaje pytanie co zrobi Irlandia. Czy padnie na kolana, przeprosi i wyrzuci ustawę do kosza i przyjmie ten dyktat pozwalając na kształtowanie irlandzkiego prawa w Tel Awiwie, tak jak zrobiła Polska?

Symptomatyczne jest też to, że Izrael jako środka nacisku wykorzystuje USA czym sugeruje, że Ameryka zrobi to co nakaże Izrael. Kilka dni temu Donald Trump podpisał zresztą specjalną ustawę 672, która ma za zadanie walkę z antysemityzmem w Europie. Bardzo możliwe, że teraz na celowniku USA znajdzie się Irlandia. Sam Izrael udowadnia po raz kolejny, że mimo niewielkiej powierzchni, kraj ten jest właściwie największym mocarstwem świata, de facto zarządzającym Stanami Zjednoczonymi.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Mamy szanse dosrac...zydkom,,

Mamy szanse dosrac...zydkom,,,, w wyborach "Prezydenckich " w. Gdansku gdzie bedzie startowal Pan  Braun ,,,,,,moze jeden z Glowa a nie Te zgnile...napletki....ktore zadzily do tej Pory  !!!!!!

Gdanszczanie nie zmarnujcie okazji ....nastepnej takiej okazji nie BEDZIE !!!!!!!!

Portret użytkownika Milosnik Putina

 

 

++++++ B R E A K I N G++++++ N E W S +++++++++++

https://www.youtube.com/watch?v=w3tRxJQR6Js

Kiedy dzisiaj 27  stycznia 2019 r. o godz. 1:45 ukrainskie czolgi wsparte lotnictwem Izraela przekroczyly polsko-ukrainska granice w okolicach Przemysla zaskoczenie bylo wielkie tak w calej Polsce jak i w Warszawie.
 Jak sie okazuje, w wielomiesiecznych tajnych pertraktacjach Ukrainy, Izraela i UE udalo sie, calkowicie w tajemnicy przed polskim rzadem i kontrwywiadem , przygotowac plany tego militarnego uderzenia.
W pierwszych reakcjach polscy politycy potepili jednoglosnie ten atak. 
Prezes PiS  - Kaczynski nazwal wejscie obcych wojsk  "prowokacja i duzym obciazeniem stosunkow polsko-ukrainskich oraz polsko-izraelskich".  Kiedy jednak Premier  Morawiecki w nocnym krotkim radiowym wystapieniu ostrzegal przed dalsza eskalacja, ukrainskie czolgi osiagnely Stalowa Wole. W specjalnym wystapieniu w TVN szefowa partii "Nowoczesna" Lubnauer wykazala jednak, o dziwo, pelne zrozumienie dla "pokojowej misji armii ukrainskiej i izraelskiej" w obliczu szalejacego w Polsce politycznego terroru i antysemickich nastrojow. 
W podobnym tonie okreslil ostatnie wydarzenia szef partii PO-  Schetyna , mowiac swobodnie w jezyku ukrainskim
 o " solidarnosci miedzynarodowej i ochronie cennych wartosci europejskich w obliczu szalejacego w Polsce antysemityzmu i faszyzmu ".
W specjalnym telewizyjnym wystapieniu Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z malzonka ubrana w tradycyjny chasydowski sabatowy stroj zenski zaapelowal o spokoj i o nieuleganie rosyjskim prowokacjom i intrydze miedzynarodowej zainicjowanej osobiscie przez samego Putina. 

W miedzyczasie lotnictwo Izraela zbombardowalo Deblin i tamtejsza Szkole Lotnictwa. Sztab Generalny Wojska Polskiego caly czas wyczekiwal w swojej poprawnosci politycznej dalszego rozwoju wypadkow i reakcji Unii Europejskiej i jej przewodniczacego Junkersa oraz telefonu od komisarz Bonkowskiej.
Na apel torunskiego Radia Maryja ruszyly do boju z podhalanskiej Grzechyni odddzialy "Rycerzy Chrystusa Krola" pod dowodztwem ks. dr. habil. Natanka ktory w Rzeszowie polaczyl sie z ochotnikami bylego ksiedza  Miedlara. Niestety, kiedy oddzialy te osiagnely Jaroslaw zostaly natychmiast aresztowane przez zmilitaryzowana w miedzyczasie miejscowa ludnosc ukrainska  i umieszczone w tamtejszym Zakladzie dla Psychicznie Chorych.

Kiedy ukrainska infanteria zblizala sie do Radomia miejscowa Gmina Zydowska wspolnie ze Zwiazkiem Ukraincow w Polsce zbudowaly bramy powitalne witajac zolnierzy chlebem i sola oraz maca. Ze strony Rzadu i Premiera panowala w tym czasie dziwna i zatrwazajaca medialna cisza. W miedzyczasie lotnictwo izraelskie zbombardowalo Okecie a wojska ukrainskie parly dalej nieprzerwanie na Warszawe. Okolo godziny 08:00 kolumny ukrainskich czolgow wjechaly do Warszawy od strony poludniowej a dywizja izraelskich komandosow zajela najwazniejsze obiekty rzadowe nie napotykajac najmniejszego oporu a wrecz witana entuzjastycznie przez polskich oficerow i generalow stojacych w szeregu na bacznosc oddajac im honory wojskowe . Zebrane tlumy mlodych warszawiakow ktorzy akurat mieli "weekend" w swoich obozach pracy zwanych Miedzynarodowymi Korporacjami pod przywodztwem prezydenta Warszawy Trzaskowskiego, entuzjastycznie rzucali kwiaty i i podawali wegetarianskie-koszerne  kanapki przechodzacym kolumnom izraelskich zolnierzy krzyczac : "shalom, shalom, shalom". Morze flag izraelskich i ukrainskich powiewalo nad tymi mlodymi wspanialaymi ludzmi.

Jak wlasnie doniosla przed chwila Polska Agencja Prasowa (PAP) na godzine 10:00 wyznaczono nadzwyczajne posiedzenie Polskiego Sejmu w celu wyboru nowego Prezydenta i Premiera na okres trwania Europejskiego Stanu Nadzwyczajnego ( ESN) .
Oberwatorzy polskiej sceny politycznej na czele z Adamem Michnikiem oceniali, ze kandydatura Rabina Szrajsmana Mordechlaja  na Prezydenta i Kurenia Ihora Dawydczenko na Premiera Polski uzyska poparcie wiekszosci partii politycznych. Rzeczywistosc przeszla jednak najsmielsze oczekiwania redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".
Jak ponformowano doslownie przed minutami, Szrajsman i Dawydczenko uzyskali 356 glosow na 356 poslow polskiego Sejmu.  Na godz. 12:00 zapowiedziano w TVN i TVP telewizyjne przemowienie nowowybranego Prezydenta i Premiera.

W pierwszych reakcjach przywodcy UE Juncker i Tusk pozytywnie ocenili przeprowadzona droga pokojowa rekonstrukcje Rzadu Polskiego wyrazajac nadzieje na konstrukcyjna wspolprace nowowybranego rzadu glownie w obszarze polityki emigracyjnej . Nawiazali rowniez w swojej przedmowioe  do mordu politycznego na Prezydencie Gdanska w kontekscie mowy nienawisci i ewentualnych aktow wrogosci w stosunku  do Miedzynarodowych Sil Pokojowych ONZ znajdujacych sie obecnie na terenie Polski.  
Prezydent USA Trump wraz ze swoim zieciem Kuczera z wielka ulga i nadzieja powital "Polski Majdan" zapowiadajac jednoczesnie sfinansowanie przez USA szeroko zakrojonego "Wielkiego Programu Resocjalizacji Polskiej Ludnosci".
Europejskie spoleczenstwa ze spokojem oraz duza doza optymizmu przyjely do wiadomosci pokojowe zmiany na polskiej scenie politycznej kladace dlugooczekiwany kres antysemickim, nacjonalistycznym i faszystowskim ekscesom katolickich Polakow oraz duzej czesci kleru.
Rowniez dopiero co ukonstytuowana Gmina Edukacji Judaizmu( GEJ )  im. Abp.  Wesolowskiego wystepujaca wczesniej pod nazwa  Komisja Episkopatu Polski ( KEP ) w wydanym wlasnie komunikacie zapewnila nowy Rzad o pelnym poparciu i solidarnosci oraz o internowaniu o. Rydzyka i natychmiastowym zamknieciu jego torunskiego imperium medialnego bedacego od lat siedliskiem i matecznikiem elementow wrogich duchowo wspolpracy europejskich narodow.

Warszawa , 27 stycznia 2019 roku

 

Portret użytkownika euklides

Irlandia ma dobre prawo

Irlandia ma dobre prawo gospodarcze i wszyscy srają na to co mówi rząd Izraela. Taki Apple ma w d... zdanie gabinetu Natenjuha, kiedy w gre wchodzą pieniądze. Nawet same firmy żydowskiego będą inwestować tam gdzie im się to po prostu opłaca, nie zważając na pierdoły nawiedzeńców i bandziorów z Knesetu. No chyba, że bandziory będą prześladować normalnych Żydów za kontakty z "antysemitami". Szkoda, że polactwo tego nie rozumie.

Portret użytkownika PawełS

Biznes na „antysemitę” na

Biznes na „antysemitę” na świecie się powoli kończy to korzystają póki można. Żydzi po prostu są bardzo dobrze zorganizowani i potrafią wykorzystać każdą  okazję do cna. I działają tak, że wewnętrzne spory i kłótnie w obliczu interesu państwa są odkładane na bok. Życzę takiego zachowania naszym politykom. U Nas partie potrafią zrobić z Polaków nazioli, zlodzieji, naiwnych dupków przed całym światem byle tylko ugrać kapitał polityczny. Przykład PO i PiSu. Mam nadzieje, że się Polacy otworzą oczy w tegorocznych wyborach. Wszystkiego dobrego rodacy. 

Portret użytkownika rochel57

Cały ten żydowski syf

Cały ten żydowski syf rozprzestrzenia się z powodu inklinacji do Żydów Ivanki Trump. Zawsze "chodziła" z tą rasą. W 2009 roku przeszła na ortodoksyjny judaizm by wyjść za Żyda Kuchnera. A tatuś ogłosił się obrońcą i ambasadorem kobiet oraz Izraela. I co teraz ?

Strony

Skomentuj