Izrael chce skonfiskować kolejne terytoria na Zachodnim Brzegu

Kategorie: 

Źródło: Freedigitalphotos.net
Władze Izraela powiadomiły mieszkańców wioski Beit Iksa, znajdującej się niedaleko Jerozolimy, że mają czas do końca 2017 roku aby opuścić ten teren. Część wioski zostanie wykorzystana do celów wojskowych. Decyzja w tej sprawie została podjęta już dwa lata temu.

 

Izrael skonfiskuje ponad 12 kilometrów kwadratowych powierzchni, na której obecnie mieszkają rodziny Palestyńskie. Tuż przy wjeździe do wioski powstał wojskowy punkt kontrolny a w sobotę, izraelscy żołnierze rozdawali mieszkańcom listy, w których powiadomiono o nakazie przejęcia tego terytorium.

 

Wioska jest stopniowo przejmowana przez Izrael i otoczona ze wszystkich stron murem. Mieszkańcy tego regionu nie mogą udać się do Jerozolimy bez zezwolenia, tak samo Palestyńczycy, którzy nie mieszkają w Beit Iksa, nie mają tam dostępu. Niemal cała wioska jest pod pełną kontrolą izraelskich wojskowych.

 

 

Źródło: http://www.maannews.net/eng/ViewDetails.aspx?ID=738438

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pafo001@wp.pl

Biedni ludzie ci żydzi tj.

Biedni ludzie ci żydzi tj. Chazarowie. Od wieków czynią zło wykorzystując innych, a to co sieją wcześniej czy później do nich powraca. Każdy reżim, każda niesprawiedliwość, każdy wyzysk, każde zniewolenie ma swoje granice i czas. Ich fałszywa talmudyczna wiara we własną wyższość nad innym zawsze doprowadza do ich cierpień. Dziś są "na górze" ale upadną i ich cierpienie będzie proporcją cierpienia które zadali innym. Życzę im i całemu światu aby wyrwali się z tego błędnego koła. Są ludźmi umysłu i budowania ego dlatego nie rozumieją metaforycznych przesłań płynących z takich przykładów i analogii historii (te przesłania niosą sferę uczuć, empatii i ducha który jest im niezrozumiały i obcy) dlatego może powinni odnieść się do praw umysłu (fizyki) którą oni i ich przodkowie stworzyli. Czytają i inwigilują nasze wpisy bo myślą że da im to kontrolę. Niech więc rozważą powyższe metafory w swoim języku nauki ; zasady zachowania masy, zasady zachowania energi i przejścia fazowego i może zrozumieją że tylko czarne lub tylko białe nie może istnieć samo gdyż musi mieć swoją przeciwstawną tworząc tym samym równowagę.