Izrael chce "przestrzeni życiowej" - wyciekł tajny dokument dowodzący, że planuje się przymusowe wysiedlenie Palestyńczyków ... do Egiptu

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Wybuchł międzynarodowy skandal gdy wyciekł dokument zakładający wyrzucenie wszystkich Palestyńczyków z Izraela. W kontekście trwającej wojny, izraelskie Ministerstwo Wywiadu zaleciło przymusowe i stałe przesiedlenie 2,2 miliona Palestyńczyków z Gazy na Półwysep Synaj w Egipcie, co wynika z oficjalnego dokumentu ujawnionego przez witrynę Local Call​​. Chociaż samo istnienie tego dokumentu nie oznacza, że izraelskie siły obronne rozważają jego zalecenia, fakt, że jedno z ministerstw izraelskich przygotowało taką propozycję, pokazuje, jak pomysł przymusowego przeniesienia ludności stał się przedmiotem oficjalnych dyskusji politycznych.

W dokumencie zaproponowano, że Izrael powinien działać w celu "ewakuacji ludności cywilnej na Synaj" podczas wojny, zakładając w późniejszym czasie utworzenie stałych osiedli, które przyjmą przesiedloną ludność​​. Istotnym celem jest stworzenie "jałowej strefy kilku kilometrów... w Egipcie" i zapobieganie powrotowi ludności do działań/mieszkań blisko granicy z Izraelem​.

 

W kontekście globalnym, dokument zaleca, aby rządy na całym świecie, pod przywództwem Stanów Zjednoczonych, zostały zmobilizowane do wdrożenia tego planu​​. Z dokumentu wynika, że przeniesienie ludności z Gazy do Synaju będzie najlepszym rozwiązaniem, a inne opcje, takie jak pozostawienie władzy w rękach Palestyńskiej Autonomii lub tworzenie lokalnej arabskiej władzy jako alternatywy dla Hamasu, są niepożądane z punktu widzenia strategicznego i bezpieczeństwa Izraela​​.

 

Jednakże, realizacja takiego planu, który w praktyce oznaczałby etniczne czyszczenie Strefy Gazy, jest mało prawdopodobna. Prezydent Egiptu, Abdel Fattah el-Sisi, wyraźnie sprzeciwił się otwarciu Przejścia Rafah w celu przyjęcia ludności palestyńskiej z Gazy​​. Ponadto, po tygodniach doniesień o tym, że Stany Zjednoczone próbowały poruszyć możliwość przeniesienia Palestyńczyków do Egiptu jako część "korytarza humanitarnego", prezydent Joe Biden wyraził, że on i el-Sisi są zobowiązani do "zapewnienia, że Palestyńczycy z Gazy nie zostaną przeniesieni do Egiptu ani żadnego innego kraju"​​.

 

Kwestia przeniesienia Palestyńczyków z Gazy do Egiptu jest kontrowersyjna i budzi wiele obaw zarówno na arenie międzynarodowej, jak i wśród samych Palestyńczyków. Pomimo że dokument został sporządzony przez izraelskie Ministerstwo Wywiadu, nie jest on wiążący i nie jest pewne, czy zostanie wprowadzony w życie​​. Jednak jego samo istnienie wskazuje na to, że przeniesienie ludności jest poważnie rozważane jako możliwe rozwiązanie w obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Inne źródła podają, że pojawiły się również informacje o tajnych dokumentach z czasów prezydentury Hosniego Mubaraka, które ujawniają plany przesiedlenia Palestyńczyków do Egiptu​​. Ponadto, inne źródła donoszą o możliwości przeniesienia 100 000 Palestyńczyków do Egiptu w zamian za ulgi w długu USA​​ oraz o opozycji Egiptu wobec przyjęcia Palestyńczyków z Gazy​.

 

W związku z powyższym, pomysł przeniesienia Palestyńczyków z Gazy do Egiptu jest skomplikowanym i kontrowersyjnym tematem, który przywodzi skojarzenia do czasów z po lowy XX wieku gdy to Żydzi byli przesiedlani i zabijani, w celu uzyskania "przestrzeni życiowej" przez inne uzbrojone po zęby mocarstwo. teraz ofiary z tamtych lat wchodzą z łatwością w buty oprawców...

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Wystarczy przeczytać pewien

Wystarczy przeczytać pewien urywek z Biblii aby wiedzieć kim byli Izraelici :

Mateusza 12:  Oddaliwszy się stamtąd, wszedł do ich synagogi; 10  i oto człowiek z uschłą ręką!+ Zapytali go więc: „Czy wolno leczyć w sabat?”, żeby znaleźć powód do oskarżenia go.+ 11  On rzekł do nich: „Któryż to człowiek wśród was, mający jedną owcę — jeśli ta wpadnie do dołu+ w sabat — nie chwyci jej i nie wyciągnie?+ 12  A o ileż więcej wart jest człowiek niż owca!+ Wolno zatem uczynić coś szlachetnego w sabat”. 13  Potem powiedział do tego człowieka: „Wyciągnij rękę”. I on ją wyciągnął, i odzyskała sprawność, i stała się zdrowa jak druga ręka.+ 14  Ale faryzeusze wyszli i odbyli przeciw niemu naradę, żeby go zgładzić.+

To tak jakby dziś zabić lekarza co kogoś uleczył aby nie był ciężarem dla bliskich i innych ludzi , aby sam mógł się troszczyć o swoje potrzeby , a dziś ta nacja jest o wiele gorsza wystarczy przeczytać :

1 Tesaloniczan 2:15

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

" Im dalej w las, tym więcej

" Im dalej w las, tym więcej drzew". Stare, a dobre.

I weź tu nie bądź Wiedźminem-Dermatologiem:

Wiedźmiństwo dla mnie we współczesnym świecie wiąże się przede wszystkim z dochodzeniem PRAWDY, ale jak trzeba, to "w ryj dać, mogę dać..." (Imć Sapkowski nawet to ujął tak, że : "Każde czasy mają swoich Wiedźminów" )

A Dermatologia okazuje się proroczą "nauką" wobec tak naprawdę odwiecznego wroga ludzkości: parcha.

Przerobiłem kawał materiału i takie wnioski mi się nasuwają:

Trampek to qtas-parch. W powieściach Karola Maya słowo TRUMP oznaczało włóczęgę ( po mojemu NOMAD, koczownik, szarańcza-ogołoci i rusza dalej "konsumować", ego-bydlę, itd..)

https://beforeitsnews.com/new-world-order/2023/11/%f0%9f%9apuppet-trump-13762.html

4-ty i 5-ty film, zwłaszcza 4-ty. Qtas-włóczęga to kolejna MARIONETA parcha. Setki zdjęć bratania się-jakże serdecznego-z parchami ojarmułkowanymi i sam też symbol Saturna na na łbie nosił. Przeniósł stolicę Parchistanu do Jerozolimy z Tel Aviv-u. Pierdoli, że zakończy wojnę w ukrolandzie w jeden dzień i na co czeka? Przecież tam wszędzie ludzie giną codziennie? Ale....po wyoborach, jak go wybierzecie..., taaaa... Mógłby tak zrobić, gdyby był szefem parchów, albo na bezpośrednie polecenie chabat-lubawitz ( patrz zięciunio Jared Kuschner 100% chabad-lubawitz) najbardziej antypolskiej sekty qrew szatana-Marduka. Babylon to Ameryka. Statua Wolności to bogini Isztar--Największa Nierządnica, Królowa Qrew, pornografii, itd.

Dalej okazuje się, że prawdziwi Izraelici byli biali:

https://beforeitsnews.com/christian-news/2021/05/bombshell-even-more-than-100-proofs-the-israelites-were-white-part-6-to-9-the-biggest-identity-theft-...

https://www.youtube.com/watch?v=gabcvC2L9mE

I inne filmy z tej strony. Co by potwierdzało legendę, że " Prorok Daniel--ZARATHUSTRA przeniósł swoją Wimaną 12 pokoleń Prawdziwego Izraela z góry Ararat w okolice jeziora GOPŁO, tak, tu u nas. Zatem pierdolone chazary chabad-lubawitz dlatego tak nas nienawidzą:

https://beforeitsnews.com/christian-news/2021/11/breaking-cains-satanic-hybrid-seed-line-the-devil-literally-has-children-here-on-earth-today-who-will...

https://beforeitsnews.com/politics/2022/03/the-khazarian-barbarian-mafia-the-true-rulers-of-the-world-amazing-documentary-video-must-watch-3259299.html

 Chcą nas wytępić i zająć nasze tereny. Podobnie Palestyńczycy: 80% oryginalnych genów prawdziwie Hebrajskich, a parch 3% i pierdoli o antysemityzmie.

Dalej : parch kocha złoto. Złoty byk-cielec. Kto wywiózł 650 samolotów złota z Watykanu i gdzie? Nierządnica do Fort Knox, ich najlepiej strzeżony skarbiec. Ale to złoto należało do wszystkich ograbionych przez sqrwieli w kieckach -pedały- a nie do Ameryki ! Zowu zawłaszczenie. I mamy w "Rewolucji": złota karta Trumpa, złote "czeki", a ostatnio nawet-o moje zdziwienie!--Złota Karta Trump MED-BED !!

Zgodnie z doktryną Jezuitów : "Jeżeli zobaczysz, że w okolicy kroi się rewolucja, zrób wszystko, żeby stanąć na jej czele i prowadź ich"---wiadomo gdzie.

No to "włóczęga" wziął i poprowadził:

Project "Looking Glass" do zaglądania w przyszłość i w przeszłość ( film "Paycheck" z Benem Afleckiem)- Ameryka, to samo Watykan w 1972 roku miał. Ale ZONG!! Możliwości "zaglądania" skończyły się w 2012 roku i odtąd kupa-nic nie widzą. Wezwali "szpenia" i to im rzekł, że nic nie może rokminić, bo wszystkie linie czasowe kończą się na 2012 roku.

2013 rok, rzekomo przychodzi do Trampka 130 generałów i mówi mu: albo zostaniesz prezydentem, albo robimy pucz wojskowy i wjeżdżamy czołgami do Waszyngtonu. Pokojowo, czy bojowo? No to on, że "chętnie". NESAR-ę w Stanach Clinton podpisał pod lufami Navy Seal-s, bo się "opierał" i od tej pory leżała w szufladzie, oraz Dwie, a właściwie Trzy Wieże runęły grzebiąc całopalną ofiarę z goyów dla zatarcia śladów kradzieży złota na ten cel przeznaczonego z wieży nr 7, która tak sobie po prostu runęła o godzinie 16.00. Jakże by inaczej jak nie "chętnie" będąc masonem 33 stopnia rytu Szkockiego !? Toż to miód na jego uszy !! Sami przynieśli Złotego Cielca ! No biorę, biorę !!

 I gdzie nie spojrzysz ryj parcha wystaje skądś...

Dlatego uważam, że trzeba zrobić ostateczny rozrachunek z wężowy plemieniem, bo inaczej to się nigdy nie skończy. I będą kolejne rewolucyjne "filmy" dla goya. I nowi "bohaterowie", itd. Podobnie jak historia "dziecięcia" ratowanego w koszyczku, do rzeki i "świętej rodziny" powtarza się średnio co 2000 lat, a to historia Isztar... obecna Ameryka.

A Sachalin byłby bardzo dobrym rozwiązaniem na nowe Alcatraz dla parcha. Zgonionego z całego świata w ramach oczyszczenia ze zgniłych jabłek.

Tyle, że żeby to zrobić należałoby by rozpocząć rewolucję od samego dołu: "wybierz dziesiątaka". Z dziesięciu, którzy się znają, ziomale, wybieramy jednego reprezentanta, który idzie wyżej. Dziesięciu takich też wybiera swojego "dziesiątaka" i tak do góry, aż uzyskamy około 700 osób obdarzonych zaufaniem Narodu. WIEC SŁOWIAŃSKI.

Dopiero wtedy mamy prawdziwą "reprezentację" Narodu. 2/3 głosów Wiecu decyduje "co robimy" i jest to 100% wiążące jako wola Narodu-Suwerena. Inaczej się nie da, żebyśmy  w końcu mogli sami o sobie decydować, w swoim kraju okupionym rzekami krwi wylanej w jego obronie. A to eliminuje parcha po całości, bo nie powie gnida, że jest Słowianinem, bo nie ma naszego wnętrza-a jest w nim światło.

Jest tych "nowinek" coraz więcej, ale wniosek można wysunąć tylko jeden : Starosłowiańska metoda Spalonej Ziemi. Jak wrogie armie podjeżdżały pod słowiańskie granice w wiadomych zamiarach, to wybijano wszystkich, co do jednego. A "sprzęt wojenny" palono na miejscu. Tak, że nawet żaden "Maratończyk" nie doniósł o klęsce, tylko następna ekipa jak przyjechała w rejon po walkach szybko konkludowała, po poziomie zniszczenia, że to głupi pomysł przybywać tu z następną "Armią", bo widać co SŁOWIANIE zrobili z poprzednią i na kilkadziesiąt lat był spokój. A trzeba było sqrwysynów najechać w ich siedliszczach i tam zlikwidować "wylęgarnię zła". Zresztą tak się nawet chyba stało i to 4 razy. Kiedy to "Wandale" -mieszkańcy Nadwiśla-wtedy rzeki Wandala, najechali RZYM i go zniszczyli. Ale chyba częściowo, a trzeba było w całości, bo się qrestwo odradza co jakiś czas.

Tak, tak, to Watykan--obecnie "Święte Cesarstwo" po przemianowaniu z Rzymu. Nawet ukradli Kamień Węgielny spod Wawelu. Katole to najsilniej rozwinięty "Syndrom Sztokholmski" w dziejach świata.

Zatem kończąc stwierdzam, że bez radykalnych ruchów w kierunku REALNEGO samostanowienia --Monarchia Konstytucyjna--utoniemy z resztą świata, ciemnego na rolę kamuflowanego parcha w naszej historii. Bo już wszyscy nas chyba wydymali. Czy kogoś pominąłem...??

Nie boli was dupa? Bo mnie już głowa od tego myślenia i.....znowu qrwa nic! Bajki za bajkami. A dopóki parch "dycha" będzie Dzielił i Rządził. Bo nic innego nie potrafi. Stąd zazdrość wobec kreatywnego Narodu: NAS.

I tyle. Zachęcam do wniosków własnych i podkręcenia detektorów kłamsta o conajmniej 3 rzędy wielkości i 20 poziomów zakłamania.

Winston Churchil wypierdział: "Prawda jest tak niesamowicie drogocenna, że musi być przykryta wieloma warstwami kłamstwa w celu jej ochrony." (czy zawłaszczenia chazarski cwelu ?)

Niech no się każdy dobrze zastanowi nad tym co tu napisałem, o ile czuje się Prawdziwym Polakiem.

Pozdrawiam

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika ba19

A co sami żydzi mówili o

A co sami żydzi mówili o Jezusie :

Jana 3:1Był pewien faryzeusz o imieniu Nikodem+, jeden z przywódców żydowskich. Przyszedł on w nocy+ do Jezusa i powiedział: „Rabbi+, wiemy, że jesteś nauczycielem wysłanym przez Boga, bo nikt nie mógłby dokonywać cudów+, których ty dokonujesz, gdyby Bóg nie był z nim”+.

Dzieje Apostolskie10: 37  Wiecie, o czym mówiono po całej Judei — począwszy od Galilei po chrzcie głoszonym przez Jana+38  mianowicie o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg go namaścił duchem świętym+ i mocą, a on szedł przez kraj, czyniąc dobro i uzdrawiając wszystkich ciemiężonych przez Diabła;+ albowiem był z nim Bóg.+

Łukasza 7:22 " Ślepi+ zostają obdarzeni wzrokiem, kulawi chodzą, trędowaci dostępują oczyszczenia, a głusi słyszą, umarli są wskrzeszani, biednym jest opowiadana+ dobra nowina.+ "

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika ba19

Proste pytanie ,  gdzie był

Proste pytanie ,  gdzie był pierwszy człowiek  Adam zanim go Bóg Biblii stworzył ? nie było Adama ! , więc z chwilą śmierci Adam wrócił w te same miejsce - do NIEBYTU !   a gdzie jest człowiek , który poszedł spać twardym  snem , czy egzystuje  , działa , ma świadomość , snuje plany - NIE!  wyłączył się  z życia na "osiem"  godzin , to tym bardziej gdy ktoś umarł,   zgniło jego ciało  - mózg  nie może egzystować , mieć świadomość, bo wrócił do prochu ziemi:

Rodzaju 2: 17  Ale co do drzewa poznania dobra i zła — z niego nie wolno ci jeść, bo w dniu, w którym z niego zjesz, z całą pewnością umrzesz”.+

Rodzaju 3:" + Bo prochem jesteś i do prochu wrócisz”.+ "

Psalm 146:   Duch jego uchodzi,+ a on wraca do swej ziemi;+w tymże dniu giną jego myśli.+

Kaznodziei 9:5  Bo żyjący są świadomi tego, że umrą,a lecz umarli nie są świadomi niczegob ani już nie mają zapłaty, gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.c

Kaznodziei 9:10  Wszystko, co twoja ręka ma sposobność zrobić, rób całą swą mocą,a bo nie ma pracy ani snucia planów, ani poznania,b ani mądrościc w Szeolud — w miejscu, do którego idziesz.e

Izajasza 38:18  Bo nie Szeol może cię sławić;a śmierć nie może cię wysławiać.bZstępujący do dołu nie mogą z nadzieją spoglądać na twą wierność wobec prawdy.c

A jaka jest nadzieja dla umarłych Biblia donosi :

Izajasza 26: 19  „Umarli twoi ożyją.+ Zwłoki moje powstaną.+ Przebudźcie się i wydawajcie radosne okrzyki, mieszkający w prochu!+ Bo twoja rosa+ jest jak rosa malw,+ a ziemia urodzi nawet tych, którzy są bezsilni w śmierci.+

1 Koryntian 15: 22  Bo jak w Adamie wszyscy umierają,+ tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.+

Dzieje Apostolskie 24: 15  i mam w Bogu nadzieję,+ którą również oni sami żywią, że nastąpi zmartwychwstanie+ zarówno prawych,+ jak i nieprawych.+

Jana 5: 28  Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci+ usłyszą jego głos 29  i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia;+ ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu.+

Tak jak ludzie potrafią z prochu ziemi - pierwiastków konstruować , smartfony , komputery , telewizje itd. , tak Bóg Biblii ma lepszą technologie i potrafi z prochu ziemi wzbudzać umarłych , a jaka mocą to czyni my nie wiemy :

Łukasza 20:  i odezwali się, mówiąc do niego: „Powiedz nam, mocą jakiej władzy to czynisz lub kto ci dał tę władzę”.+  Odpowiadając, rzekł do nich: „Ja też zadam wam pytanie, a wy mi powiedzcie:+  Czy chrzest Janowy pochodził z nieba czy od ludzi?”+

 Wtedy oni w swoim gronie wysnuwali wnioski, mówiąc: „Jeżeli powiemy: ‚Z nieba’, on powie: ‚Czemuście mu nie uwierzyli?’+  Jeśli zaś powiemy: ‚Od ludzi’, to cały lud nas ukamienuje,+ gdyż jest przekonany, że Jan+ był prorokiem”.+  Odrzekli więc, że nie wiedzą, skąd pochodził.  A Jezus powiedział do nich: „Ja też wam nie powiem, mocą jakiej władzy to czynię”.+

Dzieje Apostolskie 10: 37  Wiecie, o czym mówiono po całej Judei — począwszy od Galilei po chrzcie głoszonym przez Jana+38  mianowicie o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg go namaścił duchem świętym+ i mocą, a on szedł przez kraj, czyniąc dobro i uzdrawiając wszystkich ciemiężonych przez Diabła;+ albowiem był z nim Bóg.+

Łukasza 7:22" Ślepi+ zostają obdarzeni wzrokiem, kulawi chodzą, trędowaci dostępują oczyszczenia, a głusi słyszą, umarli są wskrzeszani, biednym jest opowiadana+ dobra nowina.+ "

To co Jezus robił w Judei,  wkrótce zacznie się dziać na skale całej planety Ziemi !

Objawienia 21:  Wtedy usłyszałem donośny głos od tronu, mówiący: „Oto namiot+ Boga jest z ludźmi i On będzie przebywać+ z nimi, a oni będą jego ludami.+ I będzie z nimi sam Bóg.+  I otrze z ich oczu wszelką łzę,+ i śmierci już nie będzie+ ani żałości, ani krzyku, ani bólu już nie będzie.+ To, co poprzednie, przeminęło”.+  I Zasiadający na tronie+ rzekł: „Oto czynię wszystko nowe”.+ Mówi też: „Napisz, ponieważ słowa te są wierne i prawdziwe”.

1 Koryntian 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.+

Izajasza 65: 24  I będzie tak, że zanim zawołają, ja odpowiem;+ kiedy jeszcze będą mówić, ja wysłucham.+

Izajasza 33: 24  I żaden mieszkaniec nie powie: „Jestem chory”.+ Lud mieszkający w tej krainie dostąpi odpuszczenia winy.+

Rzymian 4:8 szczęśliwy człowiek, którego grzechu Jehowa wcale nie weźmie pod uwagę”.a

 

 

Portret użytkownika Sio

No cóż składanie krwawych

No cóż składanie krwawych ofiar dla bestii YAHVE- BALL-AZAZEL trwa.

Nawet tu się wierzy w zmyślone historyjki o niejakichś wybrańcach, To że ktoś chodził po wodzie nic nie zmienia i nie zmieni. Czym się różnią historyki o Apollo od historyjek o tzw dziewicy rodzącej dziecię albo o dobrym bożku, który zabija pierworodnych w darze dla swoich wyznawców za bycie niewolnikiem.

 

Portret użytkownika Proxy

Jedynym mądrym rozwiązaniem

Jedynym mądrym rozwiązaniem było by przesiedlić wszystkich żydów prosto do piekła bo tam jest ich miejscem. Większość z nich to zwykli mordercy psychopacie złodzieje bandyci to oni są rakiem tej ziemi i dlatego muszą zostać wymazani co do ostatniego i wszystko co z nimi było związane. Yebane sługusy szatana.

Portret użytkownika b@ron

czyli wg. biblii przesiedlą

czyli wg. biblii przesiedlą ich do "domu niewoli" reszta zginie i przestrzeń życiowa zostanie... sęk w tym że inne państwa niekoniecznie na to pozwolą i wojna światowa gotowa i to bynajmniej nie przez putina...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ARTUR

Tak się właśnie zastanawiałem

Tak się właśnie zastanawiałem po co USA wysłało lotniskowce na Morze Śródziemne , przecież jak nikt Palestyńczyków nie przyjmie to oni ich zabiorą do siebie lotniskowcami i osiedlą w rezerwatach jak Indian Smile Wszystko się okaże dzisiaj po południu , na razie Prezydent Algierii dostał upoważnienie parlamentu do wypowiedzenia wojny Izraelowi a tak właściwie to czy to nie było dobre hasło " Żydzi na Madagaskar " ? Nikomu by nie przeszkadzali a w razie potrzeby można by dookoła wyspy ustawić miny Smile

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Strony

Skomentuj