Izrael burzy wioskę na okupowanym Zachodnim Brzegu, pozostawiając 73 osoby bez dachu nad głową, w tym dzieci

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Według mieszkańców i przedstawiciela ONZ, Izrael zniszczył większość wioski Beduinów na okupowanym Zachodnim Brzegu, wysiedlając 73 Palestyńczyków, w tym 41 dzieci, przy okazji największej rozbiórki ostatnich lat.

Zdaniem rzecznika ONZ, we wtorek we wsi Khirbet Khumsa zniszczono namioty, schronienia dla zwierząt, toalety i panele słoneczne. Izraelska wojskowa agencja łącznikowa z Palestyńczykami COGAT potwierdziła, że zburzyła to, co uważa za nielegalne budynki.

 

Jeden ze świadków powiedział, że mieszkańcy wrócili na miejsce do czwartku rano, używając namiotów podarowanych przez palestyńskie grupy pomocowe. Pozostałości zrujnowanej wioski leżały na zboczach wzgórz, a tylko dwa oryginalne domy nadal stały w pewnej odległości od pozostałych.

„Chcą nas wypędzić z tego obszaru, aby osadnicy mogli z nami mieszkać, ale my stąd nie wyjdziemy” - powiedział mieszkaniec Harbi, Abu Kabsh, odnosząc się do około 430 tys. izraelskich osadników, którzy mieszkają wraz z trzema milionami Palestyńczyków na Zachodnim Brzegu.

COGAT wydał w środę oświadczenie, w którym stwierdza, że siły izraelskie przeprowadziły „akcje egzekucyjne” „przeciwko 7 namiotom i 8 padokom, które zostały nielegalnie zbudowane na poligonie testowym w Dolinie Jordanu”.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

Polacy powinni szczególnie

Polacy powinni szczególnie uważnie poznawać okrutny los okupowanych Palestyńczyków, ponieważ taki właśnie los - albo i gorszy, bo współzbrodniarzami żydłaków tutaj będą neobanderowcy z UPAdliny -  już wkrótce będzie naszym udziałem w kraju nad Wisłą. 

W imieniu Rady Miejskiej Kijowa Naczelny Ukraiński Rabin Mosze Reuven Asman otrzymał rozkaz z prośbą o modlitwę w intencji „obrońców Ukrainy wszystkich pokoleń” z okazji obchodów święta UPA na Ukrainie. 
[...]

Poinformował o tym przewodniczący Żydowskiego Komitetu Ukrainy Eduard Dolinsky na swojej stronie na Facebooku. „Zgodnie z dekretem Prezydenta Ukrainy nr 806/2014 z 14.10.2014 r. prosimy was o pokierowanie wspólnotami wyznaniowymi Kijowa w sprawie odprawiania modlitw w intencji armii ukraińskiej i obrońców Ukrainy w dniu 14 października 2020 roku” – napisano w dokumencie przesłanym z Rady Miasta Kijowa.

Jak wyjaśniono, w swoich modlitwach Żydzi powinni uczcić pamięć „obrońców Ukrainy wszystkich pokoleń”, a znak „orientacji” ma na celu uczynienie z przedstawicieli tego wyznania przykładu dla innych wierzących Ukraińców.

„Sformułowanie„ obrońcy Ukrainy wszystkich pokoleń ”oznacza Bohdana Chmielnickiego, Szymona Petlurę, Stiepan Banderę i Romana Szucewycza, OUN-UPA 

Źródło

Skomentuj