Izrael bez wypowiedzenia wojny zaczął przeprowadzać bombardowania w Iraku

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Diariocritico de Venezuela/CC BY 2.0

Izrael od samego początku był stroną konfliktu w Syrii, gdzie toczona jest wojna pośrednia z Iranem. Teraz wygląda na to, że Izrael postanowił pójść o krok dalej i zaczął przeprowadzać naloty jeszcze bliżej Iranu, a mianowicie w Iraku.

 

Światowe media donoszą o „tajemniczych” bombardowaniach, wymierzonych w proirańskie szyickie bojówki, które stacjonują na terenie Iraku. Od lipca, nieznane siły przeprowadziły już co najmniej trzy naloty. Ostatni miał miejsce we wtorek na północ od Bagdadu. Oficjalnie nie wiadomo, kto stoi za tymi atakami, lecz podejrzenia padają na Izrael.

 

Premier Benjamin Netanjahu podczas wizyty na Ukrainie, gdy został zapytany przez dziennikarzy o te wybuchy, stwierdził krótko, że Iran nigdzie się nie uchroni. Wygląda więc na to, że Izrael tak po prostu postanowił poszerzyć zakres swojej działalności militarnej i testuje również cierpliwość Iranu, wiedząc, że ten nie podejmie żadnych znaczących kroków, gdyż jego aktywność na Bliskim Wschodzie jest stale monitorowana przez Stany Zjednoczone.

Warto również dodać, że izraelskie lotnictwo zbombardowało szyickie bojówki, które mają przystąpić do walki z członkami tzw. Państwa Islamskiego. Można więc powiedzieć, że Izrael w pewnym sensie stanął po stronie ISIS i uderzył w Iran, w myśl znanej zasady: „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”.

 

Iran oczywiście nie przeprowadza kontrataków, gdyż nie będzie w stanie prowadzić zakrojonej na szeroką skalę wojny. Izrael ma po swojej stronie Arabię Saudyjską oraz Stany Zjednoczone, które z pomocą sankcji mocno osłabiły irańską gospodarkę i liczą na upadek tego państwa.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika tomcio

Jeżeli gdzieś w świecie ma

Jeżeli gdzieś w świecie ma miejsce bandytyzm, złodziejstwo, ludobójstwo i oszustwa to na pewno stoi za tym Izrael. Panie Boże uwolnij nas ziemian od tego narodu,który uzurpuje sobie być narodem wybranym. Wiele razy za swoje postępowanie przymierze z Bogiem zrywane było przez tych bandyckich beduinów. Choćby nawet II WŚ główny winowajca tej masakry to Adolf Hitler w prostej lini syn żydowskiego pokolenia wraz ze swoim kumplem żydem Joseph Goebbels.

 

Portret użytkownika Trollino

Brawo WszechIzrael! Cały

Brawo WszechIzrael! Cały świat wspomaga Was w walce z arabskim okupantem waszych ziem. Ale już niedługo wrócą one do swego pana z Jerozolimy (Tel Avivu). Chwała WszechIzraelowi i WszechAmeryce!

Portret użytkownika Hanna

Żydzi to najbardziej okrutny

Żydzi to najbardziej okrutny i morderczy naródod ,w niczym nie ustępuje ludobojcom z Ukrainy ,mordującym bedialsko Naród Polski. Świat powinien powstrzymać tych żydowskich terrorystów ,razem z Jankesami ,którzy im pomagają . W ten sposób darzą do wywołania następnej IIIWS . Ziemię ,która okupują bezprawnie powinno się zydostwu zabrać ,a zydki mogą sobie żyć w USA . Żydzi mordercy ,LUDOBOJCY ,dzieciobójczyni ,terroryści.

Portret użytkownika osa

Rosja stosuje taką taktykę

Rosja stosuje taką taktykę skutecznie od lat. Nieoficjalne siły zbrojne. Nie jest nic specjalnie bardziej gorszącego, ale narracja jest tutaj pro-rosyjska, więc potencjalny badytyzm jest wytykany selektywnie. Zupełnie jak w kraju. Kradzieże, nadużycia i oszustwa rządzących są dobre a opozycji złe.

To wszystko tylko pokazuje, że niestety każdy kraj który jest militarnie silny będzie prędzej czy później wykorzystywał te przewagi w stosunku do słabszych sąsiadów... Im większy się szaleniec trafi u władzy, tym niestety wieksza szansa na globalną zawieruchę...

Polsce by się przydały naprawdę solidne tarcze, a byłoby wspaniale gdyby były własnej produkcji,

 

Portret użytkownika rochel57

Chazarskie bydło jak licho,

Chazarskie bydło jak licho, nigdy nie śpi. Musi być ferment,  kradzież i armia hejterów celowo podsycająca nienawiść do Jude, bo ta nacja nienawiścią się karmi. Przyjaźń, lojalność i empatia dla innych /a przecięż i swoich wysyłali do gazu/, w ich DNA nie występuje. Bóg nigdy nie stworzyłby czegoś podobnego nawet w śród zwierząt. To są na wprost konstrukcyjnie zwierzęta. Nawet epitet "bydło", to bydło na wskroś obraża.

Portret użytkownika KRNABRNY

W zasadzie zgadzam się z Tobą

W zasadzie zgadzam się z Tobą, poza podsumowaniem, czyli wnioskami. Tedług mnie to nie są zwierzęta, bydło itp.

Uważam że oni nie mają ani ludzkich ani zwierzęcych odruchów, sądzę że są to "automaty". Niestety, ich działania nie zdradzają nawet oznak zwierzęcości. Za przykład dam tutaj zwyczajne kury. Te wspaniałe zwierzęta wykazują się olbrzymią empatią oraz troską, badania wykazały że posługują się ponad 20 dźwiękami będącymi ich rodzajem mowy. Nie wspomnę o takich zwierzętach jak delfiny czy walenie....nieee Żydzi NIE SĄ ZWIERZĘTAMI...>ŻYDZI NIE SĄ LUDŹMI!!!!

Strony

Skomentuj