Iwermektyna może stać się kolejnym potencjalnym lekiem na koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Jak donosi telewizja Sky News, australijski lek Iwermektyna, który jest stosowany na całym świecie w leczeniu chorób pasożytniczych, wykazuje świetne wyniki w zabijaniu koronawirusa w badaniach z udziałem pacjentów. Czy stoimy właśnie przed odkryciem kolejnego potencjalnego leku na chorobę COVID-19?

 

Iwermektyna jest znanym od dawna lekiem przeciwpasożytniczym, znajdującym się na liście kluczowych preparatów Światowej Organizacji Zdrowia. W toku badań, ustalono, iż jest on inhibitorem wirusa SARS-CoV-2. Zdaniem naukowców, nie tylko wyhamowuje on rozmnażanie się wirusa ale i zmniejsza ilość wirusowego RNA o 5000 razy, w ciągu zaledwie 48 godzin. Informacje na temat tego związku i jego oddziaływania na postep choroby COVID-19, pojawiły się jeszcze w połowie ubiegłego roku. Wiadomo już, że lek osiągnął niemal 100% skuteczność w badaniach klinicznych i jest szeroko dostępny w większości państw świata.

 

Jest to już kolejny potencjalny lek na koronawirusa, którego skuteczność została udowodniona w ciągu ostatnich miesięcy. Pod tym względem, w Polsce głośno robi się o amantadynie. Jest to lek zakazany przez polskie Ministerstwo Zdrowia kierowane przez Adama Niedzielskiego. Jest tak mimo badań uczonych z Cambridge, które dowodzą, że promujący taką terapię dr. Bodnar, przedstawia dowiedzione naukowo fakty. Być może wkrótce, zaślepieni nowo nabytą władzą rządzący, spostrzegą że leczenie chorób, wbrew znanemu przysłowiu jest równie ważne dla zdrowia i życia Polaków co ich zapobieganie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Stefan5050

Na Haiti to bardzo popularny

Na Haiti to bardzo popularny i bardzo tani lek. Lokalsi z powodzeniem stosują go na covid ale ma jedną wadę.... Jest za tani więc podobnie jak hydrohloromina trafi do kosza..... Szcze pienia to jest biznes więc tego się trzymajmy. Leki nawet te drogie mają tą wadę że kupują je tylko chorzy a szcze pienia można opchbac wszystkim...

Portret użytkownika Wafel

Serio? To jakiś żart. W

Serio? To jakiś żart. W Polsce nie idzie dostać iwermektyny. I nie chodzi mi tu wcale o leczenie covid a czegoś tak pospolitego i wstydliwego jak świerzb (oraz innych chorób pasożytniczych). To doskonały środek doustny, który zabija pasożyta ale nie, zmuszeni jesteśmy stosować różnego rodzaju mazidła z permetryną (infekcoscab), maść siarkową itp. Kto przechodził leczenie to wie, że tego dziadostwa nie idzie się łatwo pozbyć. Zwykłym ludziom zostaje sprowadzać iwermektynę po zawyżonej cenie z zagranicy. Teraz przez COVID jej cena jest chora. Nie wiem o co chodzi z tym, że w Polsce nie jest dostępna...

Skomentuj