Istnieją obawy, że czeka nas wybuch wulkanu na Islandii

Kategorie: 

Źródło: Wikipedia

Po kilku ostatnich trzęsieniach ziemi Islandia podniosła poziom ostrzegawczy przed erupcją najbardziej aktywnego wulkanu w kraju, Grimsvötn. Władze poinformowały, że jedno z pobliskich trzęsień ziemi miało siłę 3,6 stopni.<--break-> Ale chociaż aktywność sejsmiczna wzrosła, urzędnicy twierdzą, że nie znaleźli mocnych dowodów na wybuch gromadzącej się magmy. 

Ostatnia erupcja wulkanu Grimsvötn miała miejsce w 2011 roku, kiedy powstała duża chmura popiołu, która częściowo zakłóciła ruch lotniczy w Europie i doprowadziła do odwołała 900 lotów. Jednak erupcja była znacznie mniej gwałtowna niż erupcja wulkanu Eyjafjallajökull z 2010 roku, która odwołała monstrualne 100 tysięcy lotów i uziemiła 10 milionów pasażerów.

 

Wulkan Grimsvötn znajduje się na niezamieszkanym i niedostępnym obszarze w centrum Islandii, pod ogromnym lodowcem. Był już pod baczną obserwacją po powodzi związanej z przebiciem się jeziora lodowcowego, co mogło zwiastować erupcję. Islandzkie Biuro Meteorologiczne (IMO) podniosło alarm dla wulkanu do „pomarańczowego” z powodu „wysokiej aktywności sejsmicznej”. „Czerwone” ostrzeżenie wskazuje, że erupcja jest nieuchronna, a uwolnienie pyłu wulkanicznego prawdopodobnie zakłóci europejskie podróże lotnicze.

 

Zdaniem IMO, ta aktywność sejsmiczna może być spowodowana spadkiem ciśnienia nad wulkanem, gdy wody powodziowe opuszczają subglacjalne jezioro Grimsvötn. Ostatnie erupcje wulkanu Grimsvötn miały miejsce mniej więcej raz na 5 do 10 lat.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Peter1989

Bardzo lubię czytać tutaj

Bardzo lubię czytać tutaj wiadomości, robię to od paru lat i zaczynam wierzyć w media oby nie kłamały lub wyciągały bardziej prawdziwe informacje . Otóż mieszkam w islandii od 2008 roku , Grímsvötn miał przez okres kilku dni alert pomaranczowy poprzez topniejący lód i tworzenie się jeziora lecz alert był ostrzeżeniem przed powodzią lodowcowa . Nie było żadnego czerwonego alertu i też niema . Cały czas jest żółty.  Prędzej można spodziewać się erupcji Hekli gdzie ziemia puchnie 6 km na wschód od niej i jest więcej trzęsień ziemi niż na lodowcu Vatnajökuls. 

Portret użytkownika Zn

Wynika z tego że najbardziej

Wynika z tego że najbardziej powinniśmy obawiać się obaw przed wybuchem Grimsvotn'a. A co ze ,,znanym od 2010" roku Ejafialajokul który wtedy ,,wstrzymał ruch lotniczy" nad lVUE?. 

To co by się stało gdyby nagle  wytrysnął niewiele bardziej odległy wulkan Jan Majen?. Obawy o obawy przed obawami o obawy nie dałyby animatorom ,,ludzkiego stada" żyć.

 

Powielam pro publico bono:

Branżowe forum lekarskie - demoralizacja końca czasów czyli  ,,Porady osobiste i istotne wycieki lekarskie"

https://youtu.be/mXUa89Gt9jw

,,Eksperyment medyczny Pfizera z preparatem mRNA uczynił z 12-letniej dziewczynki inwalidkę
Maddie de Garay miała 12 lat kiedy została poddana próbom działania produktu medycznego firmy Pfizer".
https://wolnemedia.net/rece-precz-od-naszych/

Jak widać nie tylko w Polsce lekarze ,,nie wiedzą" jak zgłaszać  komplikacje poszczepienne.

Podpowiedzmy im jak to robić:
,,Kto i gdzie może w Polsce zgłaszać niepożądane odczyny poszczepienne?"
https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-w-polsce-mozna-zglaszac-nop/

 

Szczepić ,,każdy może"?

,,dr. Hałat - Jeśli igła trafi w żyłę, ofiara umiera szybciej www.PL1.tv 2021.12.15"
https://rumble.com/vr0e39-dr.-haat-jeli-iga-trafi-w-y-ofiara-umiera-szybciej-www.pl1.tv-2021.12.15.html

 ,,Komunikat w sprawie szkoleń uprawniających do przeprowadzania szczepień
przeciwko COVID - 19 dla farmaceutów, fizjoterapeutów i diagnostów
laboratoryjnych
Ministerstwo Zdrowia informuje, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia
15 lutego 2021 r. w sprawie kwalifikacji osób przeprowadzających szczepienia ochronne
przeciwko COVID-19 (Dz.U. z 2021 r. poz. 293) fizjoterapeuci, farmaceuci i diagności
laboratoryjni, przeprowadzają szczepienie ochronne przeciwko COVID-19, jeżeli: (całość w pliku pdf)
https://www.gov.pl/attachment/72a36df3-fe45-4bc3-938e-e3c48ad6bbe8
 

 

Portret użytkownika demodemo

Niech w końcu walnie ten i

Niech w końcu walnie ten i Fudżijama , Kilimandżaro , kaldera yellowstone , kaldera Eifel , Wezuwiusz itd... to skończy się pseudoproblem z grypą bo do pracy przy usuwaniu skutków na 100% żaden paszport nie będzie potrzebny.

A tak na marginesie - imigranci zwolnieni są ze szpryc i nie obowiązują ich paszporty w RP i wielu krajach UE

a jak to tłumaczą - kuriozalnie a najlepszy ostatni akapit - oficjalne ze strony gov 

kumacie po co jest pesel ( powszechny elektroniczny segregator enwuowski ludzi ) wynika to z treści poniżej

 

Wynika z niej, że dostęp do szczepień aktualnie mają wszyscy . Nie trzeba posiadać numeru Pesel, aby się zaszczepić.

       - Niemniej jednak, biorąc pod uwagę fakt, że cudzoziemcy nie posiadają numeru PESEL, nie jest możliwym zarejestrowanie cudzoziemca poprzez system e-rejestracji. Skierowanie na szczepienie może zostać wystawione przez lekarza na podstawie danych z dokumentu poświadczającego tożsamość osoby. Sam proces nie różni się niczym, jak przy wprowadzaniu nr PESEL. Różnica polega na tym, że lekarz musi wprowadzić więcej danych (nie są one pobierane z systemów, lekarz musi ręcznie poprawnie wprowadzić nr dokumentu, imię, nazwisko, datę urodzenia). Dane te muszą być spójne we wszystkich dokumentach tj. e-skierowanie, kwalifikacja oraz e-karta szczepienia.

      - Ponadto informuję, że trwają prace dotyczące minimalnego okresu pobytu jako uprawniającego do szczepienia w Polsce i nie wykluczamy takich rozwiązań w celu uniknięcia przekraczania granicy tylko w związku z chęcią zaszczepienia się - odpisała Anna Goławska, podsekretarz stanu w MZ.

każdy ma numerek !? tak , każdy w tych tzw.cywilizowanych krajach !  a kiedy były pierwsze numerki zamiast Imienia i Nazwiska !?

czym jest numerek - niczym innym jak daną statystyczną i numerek i obchodzi tak jak tych co wprowadzili je pierwsi .

Zobaczcie jak pomysł chwycił dla zamordyzmu.

Skomentuj