Islandia wydała pozwolenia na zabicie 2130 wielorybów!

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Islandzki rząd ustanowił nowy kontyngent dla przemysłu wielorybniczego kraju w wysokości 2130 wielorybów na następne pięć lat, donosi Associated Press. Decyzja została ostro skrytykowana przez krajowy przemysł turystyczny. Islandia wraz z Norwegią i Japonią kontynuuje polowanie na wieloryby, pomimo międzynarodowego moratorium.

 

Norwegia i Islandia sprzeciwiły się moratorium z 1986 r., ustanowionym przez Międzynarodową Komisję Wielorybniczą. Kraje te prowadzą komercyjne polowanie na te morskie ssaki.

 

Na początku 2018 r. Norwegia zwiększyła roczną koncesję do 1278 sztuk, ale jest mało prawdopodobne, że została ona zrealizowana, ponieważ przemysł wielorybniczy w tym kraju od kilku lat słabnie. Japonia, która od dawna poluje na wieloryby, rzekomo do celów naukowych, ogłosiła pod koniec ubiegłego roku, że opuszcza komisję i wznawia komercyjne połowy na swoich wodach terytorialnych.

Według agencji, islandzkie Ministerstwo Rybołówstwa ogłosiło, że roczna kwota na następne pięć lat będzie wynosić 209 płetwali zwyczajnych i 217 płetwali błękitnych. W związku z tym cały przemysł wielorybniczy będzie w stanie przerobić nawet 2130 zwierząt, ale, jak zauważa AP, jest mało prawdopodobne, że kwota ta zostanie osiągnięta. Nie zdarzyło się tak od 2006 r., kiedy to przywrócono polowania na wieloryby. W ubiegłym roku, według danych ministerstwa, cztery islandzkie statki wielorybnicze zabiły 5 płetwali błękitnych i 145 płetwali zwyczajnych.

 

Decyzja w sprawie kwoty została ostro skrytykowana przez przedstawicieli branży turystycznej Islandii, która stanowi około 8,6% PKB tego kraju. Po raz pierwszy w historii pod względem przychodów wyprzedziła ona przemysł rybacki w 2016 roku.

 

Według islandzkiego stowarzyszenia branży turystycznej, komercyjne polowanie na wieloryby szkodzą międzynarodowej reputacji i interesom kraju. „Rynek mięsa wielorybów to Norwegia, Japonia i Republika Palau. Nasz rynek to cały świat"- czytamy w oświadczeniu stowarzyszenia zacytowanym przez agencję.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika .........................

.............................

...................................ani tramp ani putin ani merkel ani marcon ani nataniahu albo oszczany juncker żadna qrwa nie powie nawet słowa sprzeciwu......................................pie#dolone gnidy tutaj nie zareagują wcale nie ma ekologów ani innych popaprańców................................... nawet ćwierćtusek albo jaro łaskawy mogliby cośkolwiek zawyć może ktośby to podchwycił..........................................  żeby ta krew wróciła do nich szczególnie też do tych pie#dolonych przywódców.............................................

Portret użytkownika Maxxx

Zastanawiam się na chuj komuś

Zastanawiam się na chuj komuś mieso wielorybów a nawet tran. Te zwierzęta nie dawno były na krawędzi wyginięcia a teraz znowu chcą je masowo mordować. W dodatku życie wszystkich morskich zwierząt stało się koszmarnie trudne z powodu zanieczyszczenia oceanów plastikiem. Ciekawe ile ton tego gówna zalega w żołądkach wielorybów.

Skomentuj