Islandia przygotowuje się na potężne trzęsienie ziemi

Kategorie: 

Lokalizacje trzęsień ziemi na Islandii z 26 X 2012

Mieszkańcy północnej części Islandii otrzymali oficjalne ostrzeżenie, że w regionie wzrosło prawdopodobieństwo dużego trzęsienia ziemi. Sejsmolodzy doszli do takich wniosków po tym gdy przeanalizował 20 lat zachowania podłoża wyspy, która jest teraz domem dla prawie 320 000 osób w tym wielu Polaków.

 

W trakcie niedawnej serii małych wstrząsów odnotowanych na głębokości 20 km, w pobliżu północnego wybrzeża Islandii jeden z nich osiągnął magnitudę wielkości 5.6 w skali Richtera.  Zwykle, takie wydarzenia są prekursorami poważniejszych drgań sejsmicznych.  Mieszkańcy obawiają się o to co może ich wkrótce czekać, ale przedsiębiorstwa i usługi publiczne pracują na razie w zwykły sposób.

 

Obszary zagrożone trzęsieniem są dość gęsto zaludnione, przynajmniej jak na warunki Islandii. Specjaliści pocieszają społeczeństwo, że większość domów w Islandii jest tak zaprojektowana, że mogą wytrzymać drżenia do siedmiu stopni.  To co ewentualnie grozi to pęknięcia w murach budynków, ale ich bryła powinna przetrwać.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kamil Terlecki

witam sorki ze sie nie za

witam sorki ze sie nie za logowalem przed napisaniem tego postu Islandia lezy na polnoc od polski wiedz to ze bedzie durze trzensienie ziemi zapene odczujemy i unas w znacznym stopniu jak mi wiadomo Islandia jest to wyspa i zarazem miejsce kture ma ciensza warstwe odzielajaca powieszchnie i magme nie wykluczone nawet tsunami w nasze polnocne wybrzeze wstrzasy to napewno odczujemy i to znacznie wescie przyklad z trzesienia ziemi i tsunami w fokushimie z 13 maja skala zjawiska moze byc mniej lub wiecej szkodliwa nawet katasrofalna lub mniej katasrofalna scenarjusz zakalda podobne zdazenie z 13 maja ubieglego roku miejmy nadzieje ze zle nie bedzie pozdrawiam

Portret użytkownika kaszana bociek

Z pamiętnika

Z pamiętnika pełowca.....znalezione w lesie,przypis oryginalny."Byłem zomowcem potem ormowcem tera jestem pełowcem ludzie ludzie mówie zapisujta sie do peło to nawet jak zatrzęśnie i tompnie to nic to bo jest pe ło pisze to bom jest działacz pe ło i mam dobrą fuche jezdem palaczem CO,ja to mówie Heniek Prostonos działacz peło palacz CO...."koniec przypisu.Dobrze,że bociany tego nie widziały przed odlotem do ciepłych krajów,bo mogłyby mieć ptaki kłopot z koncentracją i POleciałyby w kibini mater.

Strony

Skomentuj