Islandia obawia się wybuchu niektórych swoich wulkanów

Kategorie: 

Nowa erupcja wulkanu Eyjafjallajökull

W północnej części Islandii wciąż zdarzają się liczne trzęsienie ziemi.  Skala wstrząsów osiąga czasami 4, stopnie w skali Richtera.  W ciągu ostatnich dni, sejsmolodzy naliczyli ponad 500 zjawisk sejsmicznych. Ze względu na fakt, że takie częste trzęsienia ziemi mogą być zwiastunem silnego i niebezpiecznego trzęsienia ziemi lub wybuchu wulkanu w Islandii zadeklarować stan "niepewności i oczekiwania."

 

Wśród wulkanów, których ewentualne przebudzenie mogłoby stanowić problemy trzeba wymienić wulkan Hekla i znany nam z szaleństw w 2010 roku wulkan Eyjafjallajökull. W okolicy Hekli bardzo mocno i często trzęsie. Nadal jednak daleko jest tam do erupcji. Zupełnie inaczej wygląda sprawa wulkanu Eyjafjallajökull.

Jakieś dwa tygodnie temu wulkan ten znów przypomniał sobie.  Odważni podróżnicy wyruszyli na miejsce akcji, aby zobaczyć to na własne oczy. Udało im się zarejestrować niebezpieczny, ale niezwykle barwny spektakl.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj