Islamskie Państwo zarabia ponad 3 miliony dolarów dziennie

Kategorie: 

Oficjalna flaga Państwa Islamskiego - źródło: Internet
Samozwańcze państwo, jakie zostało utworzone na terytorium Syrii i Iraku, jest określane jako najlepiej zorganizowana grupa terrorystyczna w historii. Najnowszy raport amerykańskiego wywiadu opisuje ich siłę oraz w jaki sposób dżihadyści zdobywają fundusze.

 

Radykalni islamiści są w posiadaniu znacznych terenów w Syrii i w Iraku i kontrolują w sumie 11 pól naftowych. Według analityków, organizacja uzyskuje ponad 3 miliony dolarów i to w ciągu jednego dnia. Pieniądze otrzymuje dzięki sprzedaży ropy naftowej po znacznie zaniżonej cenie, poprzez wymuszenia i handel ludźmi.

 

Islamskie Państwo nielegalnie sprzedaje antyki, jakie uda się zdobyć na terytorium Iraku. Dzięki temu zarabiają dodatkowe setki milionów dolarów. Kolejne miliony uzyskują ze sprzedaży dzieci i kobiet jako niewolnice seksualne, z kradzieży oraz wymuszania okupu za porwanych zakładników.

 

Jeśli chodzi o siłę organizacji, wywiad ustalił, że liczba bojowników przynależących do Islamskiego Państwa jest niedoszacowana. Obecnie uważa się, że jest tam co najmniej 30 tysięcy bojowników. Islamiści są dobrze wyszkoleni i uzbrojeni.

Podsumowując informacje z ostatnich dwóch miesięcy, Islamskie Państwo przejęło mnóstwo amerykańskiego sprzętu, broni a nawet zdobyło rakietę balistyczną R-17 Scud-B, czołgi T-55, iracki magazyn z bronią chemiczną i materiały nuklearne. Dżihadyści chcą również produkować i korzystać z własnej broni chemicznej i biologicznej.

 

Z ostatnich rewelacji Edwarda Snowdena wynika, że organizacja została utworzona przez Izrael i Stany Zjednoczone. Oczywiście nikt jak dotąd nawet nie skomentował tych informacji. Początkowo oskarżano również Arabię Saudyjską o finansowanie dżihadystów, jednak kraj odrzuca te oskarżenia.

 

Niejeden może się zastanawiać jak to jest możliwe, że organizacja terrorystów może być aż tak dobrze zorganizowana. Czyżby ktoś z zewnątrz rzeczywiście pomagał radykalnym islamistom?

 

Warto również przypomnieć wypowiedź Bradleya Edwarda Manninga, który obecnie znajduje się w więzieniu. Pod koniec czerwca, gdy islamiści zdobywali tereny Iraku w błyskawicznej wojnie, były żołnierz powiedział, że rzeczywisty obraz sytuacji jest zakłamywany.

Bradley Manning - źródło: pl.wikipedia.org/United States Army

 

Media właściwie nie były zainteresowane tym, co miał do powiedzenia Manning. Wyraźnie on wskazywał, że mamy tu do czynienia z kolejnym kłamstwem Stanów Zjednoczonych; że wojna z terrorystami ma zupełnie inny cel niż ten, jaki podawają nam politycy i media.

 

Być może celów jest wiele. Jednym z nich może być wojna z Islamskim Państwem jako pretekst do obalenia rządu w Syrii. Politycy z Wielkiej Brytanii i z USA już oświadczyli, że mają zamiar działać również w Syrii ale nie będą niczego uzgadniać z Baszarem al-Assadem.

 

Warto również zwrócić uwagę na to, że dżihadyści opanowali pola naftowe i sprzedają ropę po zaniżonej cenie. Ktoś najwyraźniej "korzysta z okazji", że radykalni islamiści sprzedają ją za cenę niższą nawet o 75%. Islamskie Państwo jako radykalna organizacja terrorystów nie byłaby w stanie osiągnąć tak wiele bez czyjejś pomocy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

ISIL narzędziem w rękach Usa,

ISIL narzędziem w rękach Usa, ciekawa teoria.... pieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu. Potężna broń do walki z nie układającymi się z Usa szyitami, rozbicie potencjalnego przymierza między Iranem, Irakiem, a Syrią i podtrzymywanie chaosu w regionie... ukierunkowanie radykalnych islamistów do walki o cele Usa (tzw. pożyteczni idioci). Narzędzie terroru i zastraszenia opini publicznej, oraz ograniczania praw obywatelskich- nowa wersja 9/11... po rozrośnięciu się i opanowaniu np. Syrii byli by wodą na młyn syjonistów i elementem zcalającym Izraelczyków do walki przeciw wspólnemu wrogowi... A jaki potężny argument przeciw religi samej w sobie skoro ludzie się przez nią mordują...
Problem w tym, że ISIL zerwie się ze smyczy jeśli jeszcze tego nie zrobił i może być zalążkiem potężnego imperium, z którym to Europa będzie musiała się zmierzyć, a nie USA bezpieczne za oceanem. A szatan tylko ręce zaciera z radości patrząc na nienawiść, chaos i przelewaną krew...

Portret użytkownika rrozyc

Blisko 21 milionow litrow

Blisko 21 milionow litrow ropy dziennie, sprzedac po cichaczu, zeby swiatowe mocarstwo nie mialo bladego pojecia, komu i gdzie? Bo przwciwz gdyby wiedzialo to by... No wlasnie, historia sie powtorzy i przestanie "Panstwo islamskie" byc na smyczy a wtedy bedzie to tragedia dla wszystkich...obym sie mylil!

Portret użytkownika Carbon Based Lifeforms

Ciągłe rozprzestrzenianie

Ciągłe rozprzestrzenianie nienawiści. Tylko o to chodzi. Wasze komentarze też temu służą.
W 20-stuleciu zabiliśmy 200 mln swoich pobratymców.
I myślicie że nawołując do tatuowania, zagłady rozwiążecie ten problem ? Czas uwolnić się z ego, zrozumieć że nie jesteśmy workiem wypełnionym pomyjami, a świadomymi istotami które żyją w niwidzialnej klatce swoich odruchów, opowiastek, tradycji i wierzeń - które w wielu wypadkach tworzą z nas potwory.
Nie zgasisz pożaru dolewając do niego benzyny, rozporzestrzenisz tylko cierpienie jak zarazę, wzbudzisz w ludziach chęć wendetty i poczucie krzywdy.
Czas się obudzić i zobaczyć swoje więzinie i kajdany. Czas oświecić nieświadmych, obudzic mądrość i współczucie, miłość i radość. Walenie biblią i atomówką po łbach nic nie dało. Czas spróbować czegoś nowego.

Portret użytkownika didier

Carbon Based Lifeforms

Carbon Based Lifeforms wrote:

 
W 20-stuleciu zabiliśmy 200 mln swoich pobratymców.
Czas uwolnić się z ego, zrozumieć że nie jesteśmy workiem wypełnionym pomyjami, a świadomymi istotami które żyją w niwidzialnej klatce swoich odruchów, opowiastek, tradycji i wierzeń - które w wielu wypadkach tworzą z nas potwory.
 
Czas się obudzić i zobaczyć swoje więzinie i kajdany. Czas oświecić nieświadmych, obudzic mądrość i współczucie, miłość i radość. Walenie biblią i atomówką po łbach nic nie dało. Czas spróbować czegoś nowego.

widzisz co pogrubiłem ?
Świadomie zabiliśmy 200mln pobratymców !!!! Ty to napisałeś !!
Więc co chcesz oświecać ? czy ludzie nie wiedzą że są wojny/przemoc/morderstwa ?
ech.... No ok Ty tak to widzisz, może Ty jeszcze masz nadzieję, bo ja już nie. 
Dla mnie jesteśmy rozpędzonym pociągiem obłudy i umiłowania w posiadaniu władzy i wyższości, a osiagamy to tylko przemocą.
Ten pociag już nie ma stacji o nazwie oświecenie nieświadomych, ani stacji miłośc czy współczucie.
Jedyne co można zrobić to wykoleić ten pociąg.....przykro mi, ale zmarnowaliśmy szansę i utraciliśmy człowieczeństwo bezpowrotnie.

Polecam klasyka i GENIUSZA  który chyba został natchniony przez Boga 
tylko 3 min z polskimi napisami
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika Medium

Carbon Based Lifeforms

Carbon Based Lifeforms wrote:

Ciągłe rozprzestrzenianie nienawiści. Tylko o to chodzi. Wasze komentarze też temu służą.
Bardzo słuszna uwaga! Co do mnie - staram się nie emanować złością, nienawiścią, czy jakimikolwiek złymi uczumiami.

Portret użytkownika didier (niezarejestrowany)

ech szkoda słów... Mamy taką

ech szkoda słów...
Mamy taką technologię i mozliwości że każdy na ziemi mógłby zyć w dostatku i ponad miarę, a jaest jak jest głód, nędza, upodlenie i niewolnictwo.

Dopuki nie zostanie zlikwidowany przemysł zbrojeniowy to nic się nie zmieni !!
Ktoś się orientuje jaki procent w światowym ...? rynku/produkcji/zatrudnieniu- czy jak to nazwać ma udział przemysł zbrojeniowy ? 

Ja myślę że jakieś 40% a oficjalnie pewnie 15% albo mniej. Ile milionów ludzi ma z tym związek i dzięki temu zatrudnienie. Od górników,rolników, prezesów hutników, logistyków, naukowców, wojskowych,informatyków,konstruktorów, i POLITYKÓW, aż po grabarzy. 

Tak zastanowić się, że jak sie państwo uzbroi po zęby i nasyci to co ? cały ten przemysł zbrojeniowy upadnie ?!
............. czy kiedys to nastąpi ? jakoś się nie zanosi ;/ cały czas jest popyt.

 

Portret użytkownika lolen

"Dopuki nie zostanie

"Dopuki nie zostanie zlikwidowany przemysł zbrojeniowy to nic się nie zmieni !!"

Ach, zbawco, cóż za geniusz przez Ciebie przemawia. Ale, ale... czy Ty potrafisz nadstawić "drugi policzek"?

Portret użytkownika achiles

Należałoby sobie

Należałoby sobie odpowiedzieć, na kilka pytań: 
1.  A kto kupuje tą ropę po zaniżonej cenie, bo chyba nie rządy Syrii, lub Iraku, z których pól naftowych jest ona kradziona?
2. Kto kupuje te antyki kradzione?
3. Kto dostarcza nowe uzbrojenie nowoczesne i najczęściej wiadomego pochodzenia?
4. Czemu FBI jak to wczoraj ogłosiła rodzina ściętego Amerykanina nie pozwoliła zbierać pieniędzy na okup za ich syna, pod groźbą kary więzienia.
5. Dlaczego to jest niby taka trudność z neutralizacją 30 tysięcy tych zwierzaków, podczas gdy tylko w samej inwazji wojsk sprzymierzonych , na Irak w 2003 r. pozbawiono życia 100 tysięcy wojska tego kraju i to nawet w obliczu tego, że ono najczęściej wcale, nie walczyło ?
6. Gdzie są i były te wszystkie super satelity i inne środki obserwacji najnowszej generacji, które ponoć mogą zobaczyć, kto na ulicy jakiej marki buty nosi, a tam nie widzą i nie widziały, jak się przemieszczają te oddziały w celu siania terroru,na terenach podbijanych?
7. I wreszcie dlaczego są ciągle nakładane nowe sankcje na Federację Rosji za to, że nic wielkiego, nie robi, a jak już to chce chronić swoich obywateli przed rzeźnikami spod znaku kultu Bandery, a na masowych rzeźników wyjątkowo zwyrodniałych charaktyryzujących się wyjątkowym okrucieństwem sankcji na obrót lewą ropą, nałożyć nie umieją i nie mogą?
 
Można tak jeszcze wiele by zadawać podobnych pytań, tylko po co, jak odpowiedź jest tylko jedna, że to sam zachód stworzył i trzyma nad tym pieczę w celu sobie tylko znanym. Ale można się też pokusić o określenie tych celów:
 
1. Tania lewa ropa, ktoś przecież na tym grubą kasę czesze, kupując ją za 1/4 ceny!
2. Sianie terroru i strachu w społeczeństwach zachodu!
3. Sianie też strachu w społeczeństwach muzułmańskich, na Bliskim Wschodzie!
4. Ciągłe szczucie tych zwierzaków na Syrię i Iran!
5. Posiadanie w obwodzie tego tworu w celu przeprowadzenia zamachów na zachodzie, jak zajdzie taka potrzeba i mienie komu tego przypisać!
 
TAK TO WŁAŚNIE DZIAŁA NASZA OBECNA DEMOKRACJA W ZACHODNIM WYDANIU I MY TEGO TEŻ JESTEŚMY WINNI, BO NA TO POZWALAMY I TYCH SAMYCH CHCIWYCH I ZŁYCH LUDZI JAKO SPOŁECZEŃSTWA WYBIERAMY ( ja nie, oczywiście )!!!

Portret użytkownika X

Bardzo dobre pytania

Bardzo dobre pytania postawileś.
Ja zadam jedno więcej:
jak to jest, że dość potężna armia Syrii oraz bardzo silna Irańska też nie mogą sobie poradzić z tymi 30 ooo 'czarnuchów'???
Coś tu nie gra, widzisz to?
 
30 ooo ludzi likwiduje się w ...tydzień.
Coś tu BARDZO nie gra.

Strony

Skomentuj