Islamskie Państwo zarabia ponad 3 miliony dolarów dziennie

Kategorie: 

Oficjalna flaga Państwa Islamskiego - źródło: Internet
Samozwańcze państwo, jakie zostało utworzone na terytorium Syrii i Iraku, jest określane jako najlepiej zorganizowana grupa terrorystyczna w historii. Najnowszy raport amerykańskiego wywiadu opisuje ich siłę oraz w jaki sposób dżihadyści zdobywają fundusze.

 

Radykalni islamiści są w posiadaniu znacznych terenów w Syrii i w Iraku i kontrolują w sumie 11 pól naftowych. Według analityków, organizacja uzyskuje ponad 3 miliony dolarów i to w ciągu jednego dnia. Pieniądze otrzymuje dzięki sprzedaży ropy naftowej po znacznie zaniżonej cenie, poprzez wymuszenia i handel ludźmi.

 

Islamskie Państwo nielegalnie sprzedaje antyki, jakie uda się zdobyć na terytorium Iraku. Dzięki temu zarabiają dodatkowe setki milionów dolarów. Kolejne miliony uzyskują ze sprzedaży dzieci i kobiet jako niewolnice seksualne, z kradzieży oraz wymuszania okupu za porwanych zakładników.

 

Jeśli chodzi o siłę organizacji, wywiad ustalił, że liczba bojowników przynależących do Islamskiego Państwa jest niedoszacowana. Obecnie uważa się, że jest tam co najmniej 30 tysięcy bojowników. Islamiści są dobrze wyszkoleni i uzbrojeni.

Podsumowując informacje z ostatnich dwóch miesięcy, Islamskie Państwo przejęło mnóstwo amerykańskiego sprzętu, broni a nawet zdobyło rakietę balistyczną R-17 Scud-B, czołgi T-55, iracki magazyn z bronią chemiczną i materiały nuklearne. Dżihadyści chcą również produkować i korzystać z własnej broni chemicznej i biologicznej.

 

Z ostatnich rewelacji Edwarda Snowdena wynika, że organizacja została utworzona przez Izrael i Stany Zjednoczone. Oczywiście nikt jak dotąd nawet nie skomentował tych informacji. Początkowo oskarżano również Arabię Saudyjską o finansowanie dżihadystów, jednak kraj odrzuca te oskarżenia.

 

Niejeden może się zastanawiać jak to jest możliwe, że organizacja terrorystów może być aż tak dobrze zorganizowana. Czyżby ktoś z zewnątrz rzeczywiście pomagał radykalnym islamistom?

 

Warto również przypomnieć wypowiedź Bradleya Edwarda Manninga, który obecnie znajduje się w więzieniu. Pod koniec czerwca, gdy islamiści zdobywali tereny Iraku w błyskawicznej wojnie, były żołnierz powiedział, że rzeczywisty obraz sytuacji jest zakłamywany.

Bradley Manning - źródło: pl.wikipedia.org/United States Army

 

Media właściwie nie były zainteresowane tym, co miał do powiedzenia Manning. Wyraźnie on wskazywał, że mamy tu do czynienia z kolejnym kłamstwem Stanów Zjednoczonych; że wojna z terrorystami ma zupełnie inny cel niż ten, jaki podawają nam politycy i media.

 

Być może celów jest wiele. Jednym z nich może być wojna z Islamskim Państwem jako pretekst do obalenia rządu w Syrii. Politycy z Wielkiej Brytanii i z USA już oświadczyli, że mają zamiar działać również w Syrii ale nie będą niczego uzgadniać z Baszarem al-Assadem.

 

Warto również zwrócić uwagę na to, że dżihadyści opanowali pola naftowe i sprzedają ropę po zaniżonej cenie. Ktoś najwyraźniej "korzysta z okazji", że radykalni islamiści sprzedają ją za cenę niższą nawet o 75%. Islamskie Państwo jako radykalna organizacja terrorystów nie byłaby w stanie osiągnąć tak wiele bez czyjejś pomocy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

ISIL narzędziem w rękach Usa,

ISIL narzędziem w rękach Usa, ciekawa teoria.... pieczenie kilku pieczeni na jednym ogniu. Potężna broń do walki z nie układającymi się z Usa szyitami, rozbicie potencjalnego przymierza między Iranem, Irakiem, a Syrią i podtrzymywanie chaosu w regionie... ukierunkowanie radykalnych islamistów do walki o cele Usa (tzw. pożyteczni idioci). Narzędzie terroru i zastraszenia opini publicznej, oraz ograniczania praw obywatelskich- nowa wersja 9/11... po rozrośnięciu się i opanowaniu np. Syrii byli by wodą na młyn syjonistów i elementem zcalającym Izraelczyków do walki przeciw wspólnemu wrogowi... A jaki potężny argument przeciw religi samej w sobie skoro ludzie się przez nią mordują...
Problem w tym, że ISIL zerwie się ze smyczy jeśli jeszcze tego nie zrobił i może być zalążkiem potężnego imperium, z którym to Europa będzie musiała się zmierzyć, a nie USA bezpieczne za oceanem. A szatan tylko ręce zaciera z radości patrząc na nienawiść, chaos i przelewaną krew...

Portret użytkownika rrozyc

Blisko 21 milionow litrow

Blisko 21 milionow litrow ropy dziennie, sprzedac po cichaczu, zeby swiatowe mocarstwo nie mialo bladego pojecia, komu i gdzie? Bo przwciwz gdyby wiedzialo to by... No wlasnie, historia sie powtorzy i przestanie "Panstwo islamskie" byc na smyczy a wtedy bedzie to tragedia dla wszystkich...obym sie mylil!

Portret użytkownika Carbon Based Lifeforms

Ciągłe rozprzestrzenianie

Ciągłe rozprzestrzenianie nienawiści. Tylko o to chodzi. Wasze komentarze też temu służą.
W 20-stuleciu zabiliśmy 200 mln swoich pobratymców.
I myślicie że nawołując do tatuowania, zagłady rozwiążecie ten problem ? Czas uwolnić się z ego, zrozumieć że nie jesteśmy workiem wypełnionym pomyjami, a świadomymi istotami które żyją w niwidzialnej klatce swoich odruchów, opowiastek, tradycji i wierzeń - które w wielu wypadkach tworzą z nas potwory.
Nie zgasisz pożaru dolewając do niego benzyny, rozporzestrzenisz tylko cierpienie jak zarazę, wzbudzisz w ludziach chęć wendetty i poczucie krzywdy.
Czas się obudzić i zobaczyć swoje więzinie i kajdany. Czas oświecić nieświadmych, obudzic mądrość i współczucie, miłość i radość. Walenie biblią i atomówką po łbach nic nie dało. Czas spróbować czegoś nowego.

Portret użytkownika didier

Carbon Based Lifeforms

Carbon Based Lifeforms wrote:

 
W 20-stuleciu zabiliśmy 200 mln swoich pobratymców.
Czas uwolnić się z ego, zrozumieć że nie jesteśmy workiem wypełnionym pomyjami, a świadomymi istotami które żyją w niwidzialnej klatce swoich odruchów, opowiastek, tradycji i wierzeń - które w wielu wypadkach tworzą z nas potwory.
 
Czas się obudzić i zobaczyć swoje więzinie i kajdany. Czas oświecić nieświadmych, obudzic mądrość i współczucie, miłość i radość. Walenie biblią i atomówką po łbach nic nie dało. Czas spróbować czegoś nowego.

widzisz co pogrubiłem ?
Świadomie zabiliśmy 200mln pobratymców !!!! Ty to napisałeś !!
Więc co chcesz oświecać ? czy ludzie nie wiedzą że są wojny/przemoc/morderstwa ?
ech.... No ok Ty tak to widzisz, może Ty jeszcze masz nadzieję, bo ja już nie. 
Dla mnie jesteśmy rozpędzonym pociągiem obłudy i umiłowania w posiadaniu władzy i wyższości, a osiagamy to tylko przemocą.
Ten pociag już nie ma stacji o nazwie oświecenie nieświadomych, ani stacji miłośc czy współczucie.
Jedyne co można zrobić to wykoleić ten pociąg.....przykro mi, ale zmarnowaliśmy szansę i utraciliśmy człowieczeństwo bezpowrotnie.

Polecam klasyka i GENIUSZA  który chyba został natchniony przez Boga 
tylko 3 min z polskimi napisami
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Portret użytkownika Medium

Carbon Based Lifeforms

Carbon Based Lifeforms wrote:

Ciągłe rozprzestrzenianie nienawiści. Tylko o to chodzi. Wasze komentarze też temu służą.
Bardzo słuszna uwaga! Co do mnie - staram się nie emanować złością, nienawiścią, czy jakimikolwiek złymi uczumiami.

Strony

Skomentuj