Islamskie Państwo zagroziło "wyzwoleniem" Turcji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Samozwańczy kalifat, utworzony na terytorium Syrii i Iraku, zachowuje się niczym państwo, które posiada własną dobrze uzbrojoną armię, inwestorów i wciąż poszerza swoje granice. Dla bojowników właściwie każda możliwość powiększenia swojego państwa jest dobra. Podobnie jest w przypadku Turcji, która otrzymała właśnie ostrzeżenie od sunnitów.

 

Źródło rzeki Eufrat znajduje się w górach we wschodniej części Turcji i przebiega ona przez Syrię oraz Irak, gdzie łączy się z Tygrysem formując rzekę Shatt al-Arab, która wpada do Zatoki Perskiej. Obecny przepływ wody do Syrii i Iraku jest rekordowo niski. Islamskie Państwo domaga się od Turcji ponownego otworzenia tamy.

 

Jak oświadczył rzecznik kalifatu Abu Mosa, jeśli władze Turcji nie wysłuchają ich żądań, to Islamskie Państwo samo otworzy tamę poprzez "wyzwolenie" Stambułu. Rzeka Eufrat przepływa tuż obok stolicy kalifatu, jaką jest miasto Raqqa. Niski poziom wody powoduje katastrofę humanitarną, więc ewentualna wojna między sunnitami a Turcją może wybuchnąć właśnie o wodę.

 

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen zapowiedział już, że jeśli Islamskie Państwo będzie zagrażać Turcji, która należy do Sojuszu Północnoatlantyckiego, to kraj otrzyma pomoc. Dodał również, że zwiększona zostanie obrona każdego sojusznika NATO w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia.

 

 

Źródła:

http://www.timesofisrael.com/islamic-state-levels-threat-at-turkey/

http://www.hurriyetdailynews.com/nato-says-would-help-defend-turkey-if-threatened-by-islamic-state.aspx?pageID=238&nID=70279&NewsCatID=359

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika ks

Turcja to silny i bogaty

Turcja to silny i bogaty kraj. Jeden z niewielu posiadajacych armie niemal gotowa do dzialan wojennych a na dodatek polozona w strategicznym miejscu. No coz zobaczymy. Moze te przymkniete tamy to nie przypadek.

Portret użytkownika MORFEUS

Turcy to też sunnici !!!!

Turcy to też sunnici !!!! Przecież Turcy nie są szyitami drogi autorze tego tekstu. Po prostu Islamskie Państwo, to sunnici, ale bardziej radykalni. Martwi mnie to, że kraje chrześcijańskie tak mocno angażują się w konflikt, który dotyczy sporów w łonie islamu. Może nie chodzi mi do końca o Stany Zjednoczone, którym daleko stąd - bo przecież na drugiej półkuli - raczej nikt nie powinien zagrozić. Natomiast Wielka Brytania, Francja, Niemcy otwarcie zaczynają mówić o zaangażowaniu w ten konflikt, chyba nie zdając sobie tak do końca sprawy z konsekwencji. Dlaczego te same kraje nie podejmowały tak stanowczych kroków wówczas, gdy w niektórych krajach na Bliskim Wschodzie (i nie tylko tam) mordowano i prześladowano chrześcijan? I nie przez miesiąc czy dwa, ale całymi latami. Gdy problem dotyczy niejakich jazydów, to nagle zaczęło się pospolite ruszenie. Nie wiem, może w oczach niektórych zachodnich polityków, jazydowie są bardziej "słusznym" i "lepszym" odłamem religii od chrześcijan? No ale podobno Europa to chrześcijański kontynent, zatem nie rozumiem tu czegoś. Owszem są tam jeszcze Kurdowie i ropa, ale wszędzie ostatnio słyszę głównie o jazydach. Muszę o nich poczytać i sprawdzić kim oni są. Dodam jeszcze, że.... nie trzeba było rozpieprzać Iraku, wprowadzać tam "misji stabilizacyjnych", dozbrajać terrorystów, to byście teraz szanowni władcy świata nie mieli Islamskiego Państwa i destabilizacji na Bliskim Wschodzie, za którą poniekąd również wy odpowiadacie. Na koniec pytanie. Czemu w to wszystko miesza się chrześcijańska Europa, NATO, USA, być może juz niebawem także sunnicka Turcja i szyicki Iran, natomiast cicho i grzecznie siedzi - praktycznie zaraz po sąsiedzku - uzbrojona po zęby wielka armia izraelska? Kto ma bliżej do Iraku - Francja, Wielka Brytania i USA, czy..... Izrael? Czemu rękami chrześcijan i za ich pieniądze (bo przecież podatnicy europejscy płacą za te akcje zbrojne) próbuje się nieustannie rozwiązywać problemy na Bliskim Wschodzie? Niech je rozwiązują we własnym zakresie ci, którym najbardziej na tym zależy i którzy zasiali ziarno nienawiści religijnej w tamtym rejonie świata. Po co Europie wkładanie kija w gniazdo szerszeni, które mogą nas potem wszystkich pożądlić. Na Bliskim Wschodzie są bardzo bogate i świetnie uzbrojone kraje, które mogą we własnym zakresie rozwiązać problem Państwa Islamskiego. Są bardzo, bardzo skuteczne, co udowodniły m.in. w Strefie Gazy. Może swą wartość bojową potwierdzą również w starciu z tymi, którzy oprócz rakiet warsztatowo-domowej roboty i kamieni, posiadają także bardziej "postępowe" uzbrojenie.

Portret użytkownika Zenek :)

"Natomiast Wielka Brytania,

"Natomiast Wielka Brytania, Francja, Niemcy otwarcie zaczynają mówić o zaangażowaniu w ten konflikt, chyba nie zdając sobie tak do końca sprawy z konsekwencji."
 
- zdają i to doskonale zdają sobie sprawę z konsekwencji i właśnie po to by zaistniały to popychają Europę w wojnę w jakiej mają nadzieje iż Kanał La Manhe będzie po raz kolejny wielką bezpieczną fosą za którą po raz kolejny wykrwawi się kontynentalna Europa.
 
 
Polityka angielskich nazistów wywodzących swoje rodowody od pedofila mojrzesza jest prosta do przejrzenia. Oni tworzą kolejne ogniska zapalne w różnych miejscach świata i delikatnie (butem) popychają swoje marionetki polityczne jak lokalna polszewicka tuskszewia, zarządzana poprzez delegaturę MI6, do wojny. Do udziału w powstających konfliktach na początu jako "pomoc wojskowa" (patrz "polskie" zaangażowanie wojskowe w pomaganiu żydowskim nazistom z kijowa) a z biegiem czasu jako "pełne militarne zaangażowanie" (patrz Vietnam chociażby czy brygady "polszewicko-banderowskie" jakie są właśnie tworzone). To jest ich plan na postawienie Europy w ogniu religijnej wojny o jakiej wspominał żydowski nazista Pike. Plan jaki albiońska zdzira ze swoimi lokajami parchami realizuje od dawna co chwile topiąc Europę w krwii białej nacji. Nacji pochodzącej od Zbawiciela i znienawidziałej przez satanistów/ żydów.
 
Plan ten ma oczywiście drugie dno i są nimi żydowscy, arabscy i murzyńscy kolonizatorzy Europy. To V kolumna szykowana do działań dywersyjnych jak już uda się angielskim zjebom uwikłać NATO zarówno w konflikcie z Rosją jak i w konflikcie z ciapatymi wyznawcami pedofila mahometa. Cały ich plan polega na sprytnym cichym szczuciu do wojny, na udawaniu poparcia dla niej, na udawaniu pomocy w jej prowadzeniu i późniejszym wystawieniu swoich koalicjantów do wiatru, na wystawieniu ich na rzeź i zagładę bo po niej angelska ździra ma zamiar osadzić swojego świniopasa mashiacha na tronie w jerozolimie w ogólnoświatowej dyktaturze jaka przejmie kompetencje ONZ. Nazistowskiej dyktaturze zwanej NWO czy dla frajerów neSSara.
 
 
 
 

Portret użytkownika jaron22

Trzeba zbombardować Arabię

Trzeba zbombardować Arabię Saudyjską i problem inansowania anatyków drastycznie się zmniejszy. A pozatym trzeba ich wybijać póki nie są naprawdę potężną siłą, bo jeśli Europa prześpi ten moment to niestety nie długo turbaniarze zaczną wysadzać się  na naszych ziemiach.

Strony

Skomentuj