Islamskie Państwo może być tworem, wspieranym przez Stany Zjednoczone

Kategorie: 

Oficjalna flaga Państtwa Islamskiego - źródło: Internet
Sytuacja na Bliskim Wschodzie staje się coraz bardziej niebezpieczna i powstaje kolejna wojna, w której prawdopodobnie znów zginie dziesiątki lub nawet setki tysięcy ludzi. Skoro sunnickie ugrupowanie ISIL, które zdołało ewoluować do Islamskiego Państwa, jest określane jako terrorystyczne a Stany Zjednoczone uznają islamistów za zagrożenie dla całego świata, to dlaczego Amerykanie nie chcą prowadzić z nimi wojny?

 

Sunniccy bojownicy należący do Islamskiego Państwa, są dobrze uzbrojeni. Posiadają broń, mundury, pojazdy opancerzone a nawet rakietę balistyczną Scud. Cała technologia została przejęta od irackiego wojska ale nie tylko. Określane jako umiarkowane ugrupowanie Al-Nusra, które walczy w Syrii aby obalić tamtejsze władze, jest wspierane przez Zachód.

 

Barack Obama przeznaczył niedawno dla bojowników z tej frakcji 500 milionów dolarów. Nie wiedzieć czemu, Al-Nusra ma poparcie, choć informacje z mediów jasno wskazują, że ugrupowanie współpracuje z obecnym już Islamskim Państwem.

 

Wcześniej dowiedzieliśmy się, że Front Al-Nusra pomagał zabezpieczać granicę iracko-syryjską. Teraz Al Jazeera, powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje, że bojownicy z Islamskiego Państwa zajęli największe w Syrii złoża ropy naftowej, które wcześniej były pod kontrolą ugrupowania Al-Nusra. W trakcie przejęcia nie doszło do żadnej walki i nikt nie zginął - Al-Nusra po prostu opuściła teren.

 

Sytuacja jasno wskazuje, że umiarkowane ugrupowanie współpracuje z Islamskim Państwem, więc również powinno zostać uznane za terrorystyczne. Broń oraz pieniądze, wysyłane przez Stany Zjednoczone, z pewnością trafiają w ręce bojowników, którzy utworzyli właśnie kalifat na Bliskim Wschodzie.

 

Takie podporządkowanie sobie pozostałych mniejszych ugrupowań odbywa się poprzez wymuszenie i zastraszenie, gdyż samozwańczy kalif Islamskiego Państwa chce aby wszyscy muzułmanie na świecie byli mu oddani a ci, którzy się sprzeciwiają, zostaną zabici. Śmierć grozi również tym, którzy są "zbyt umiarkowani".

 

Sytuacja na Bliskim Wschodzie może wyglądać dość dziwnie z punktu widzenia przeciętnego człowieka. Stany Zjednoczone od 2001 roku prowadzą tzw. wojnę z terroryzmem. Bojownicy z Islamskiego Państwa są uznawani za terrorystów i zagrażają irackim władzom a podobno nawet całemu światu i wszyscy mamy się bać. Tymczasem Amerykanie nie podejmują żadnych działań zbrojnych aby "uratować świat przed złem".

 

Wiadomo jednak, że wojna toczy się jedynie na Bliskim Wschodzie między Szyitami a Sunnitami oraz z udziałem niektórych państw. W walkę z Islamskim Państwem bezpośrednio zaangażowany jest obecnie szyicki Iran, Indie które chcą wysłać swoich ochotników do walki po stronie irackiego rządu, Syria a częściowo nawet Rosja, która sprzedała Irakowi samoloty.

 

Sytuacja wskazuje raczej na to, że Islamskie Państwo nie jest atakowane przez Stany Zjednoczone, gdyż istnieje między nimi jakiś układ. Może się również sprawdzić teoria, według której Barack Hussein Obama jest sunnickim muzułmaninem. Zamiast obiecywanej interwencji Amerykanów, pozostałe kraje zostały wciągnięte w wojnę. Destabilizacja może osłabić między innymi Iran a bojownicy mogą również pokonać syryjski rząd, co z pewnością będzie na rękę Amerykanom, Izraelowi, Arabii Saudyjskiej i całej reszcie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ghost73

Panstwo Islamskie jest tworem

Panstwo Islamskie jest tworem USA.Rowniez rzady panstw europejskich maja biznes z nim.Dlatego uchodzcy moga robic co chca w Europie i na Bliskim Wschodzie.Sa ponad prawem.Do wojny pomiedzy islamem a obywatelami dojdzie.Ludzie sami chwyca za bron i wypieprza ta dzicz z Europy.Bedzie krew ofiary ale to jest nieuniknione.Rzady panst Europy nie odwaza sie walczyc z islamem ktory jest apokalipsa dla swiata

Portret użytkownika Wścikły Pies

Jesteście wszyscy w błędzie

Jesteście wszyscy w błędzie ślepoty krótkowzrocznej prorocy i oportuniści głupich przepowiedni i mżonek historyczno-defetystycznych bowiem po II wojnie światowej powstali umocniwszy się bardziej ILUMINACI z rządcami 300-tu,do nich należą najbogatsi byli i obecni tego świata a także przywódcy byli i obecni.mali i wielcy.
Oni wszyscy manipulują wszystkimi na Ziemii,wywołują wojny i choroby a czasami planetarne kataklizmy,tylko że to im może wyjść spod kontroli i nasz piękna błękitna planeta może się szybko na nas zemścić bo natura nie lubi
jak się ją niszczy i dewastuje to sobie wbijcie w te zamulone głowy różnymi bzdurnymi mżonkami o wojnach religijnych czy też etnicznych.
Prawda jest taka że jest nas ponad 7 mld.ludzi i trzeba coś z tym motłochem zrobić a więc Oni zaplanowali cichy
i głośny cholokaust ludzkiej cywilizacji czyli zniwelować nas o 3 mld ludzi z powierzchni naszej planety.
A jak ano w prosty sposób;1 mld ludzi w Afryce i Azji przez głód i choroby pandemiczne zgenetyzowane jak np;
AIDS,EBOLA i być może wściekliznę zmodyfikowaną laboratoryjnie,natomiast 2 mld ludzi poprzez cywilizacyjne
choroby,chemię,zatrucie celowe naszego środowiska,lub powietrzne chemitraisy puszczane przez nieoznakowane odrzutowce lotnicze cywilne i wojskowe,a wszelkie wojenki małe i duże na świecie to tylko są dodatki do wielkiego cholokaustu ziemskiego łącznie z wybuchem pełzającej III wojny światowej w Euroazji i na
wschodzie Europy,która już trwa od 2008 roku do dzisiaj.
Taka to jest obiektywna prawda historyczno-dziejowa współczesnego Świata.
Ale mam dla was jasne światełko w tunelu;tylko jasne przebudzenie świadomości istnienia i twórczego życia współczesnej cywilizacji ludzkiej da przebłysk zwycięstwa dobra na tej planecie.
A więc jesli prości ludzie a także co niektórzy bogaci nie otworzą swoje oczy i rozumy oraz uszy to wszyscy
zginiemy marnie a planeta dokona samoistnego naturalnego cholokaustu nas wszystkich i to bezwzględnie!!!!

Portret użytkownika danielov

odpowiedz na pytanie zawarta

odpowiedz na pytanie zawarta w tym arytykule jest prosta. Celem USA i panstw sprzymierzonych jest doprowadzenie do niebezpiecznej sytuacji w której Islam zagrozi Europie . Wtedy beda mieli wreszcie pretekst aby ich wszystkich wyrznac i nie daj Boze doprowadza do III wojny swiatowej

Portret użytkownika jaron22

Amerykanie nie interweniują,

Amerykanie nie interweniują, bo za ISIl stoi Aeabia Saudyjska. Proste. Amerykanie wiedzą, że jest to jedyna siła arabksa, która moze pokonać Iran i zrównoważyć jego wpływy w regionie. NIe będą więc im wchodzić w paradę, póki chłopaki w turbanach sprzedają im ropę w dolarach i dają zarabiać.

Portret użytkownika szary

czym wy ludzie się

czym wy ludzie się martwicie.?? rozpęta się wojna, a będzie ona błyskawicznie szybka bo potrwa góra kilka dni a ludzi z ginie więcej niż w dwie wojny światowe.. więc cieszcie się życiem półki je jeszcze macie Smile

Portret użytkownika Osama

ale wy macie na tym portalu

ale wy macie na tym portalu nasrane... interweniuja-zle, nie interweniuja-zle, czyli nawet jak nic nie robia to i tak niszcza swiat wschodni, a jak sie wycofuja to i tak niszcza swiat wschodni. Czysta schizofrenia.

Portret użytkownika danielov

Pewien Pan 2000 lat temu

Pewien Pan 2000 lat temu wypowiedział pamiętne słowa- " Po owocach ich poznacie"
ugrupowanie nieucywilizowanych zwierząt o nazwie ISIL - to właśnie owoc wszystkich misji stabilizacyjnych w tym regionie. 

Portret użytkownika saturas13

a czego spodziewać się po

a czego spodziewać się po ludziach którzy wybili rdzenną ludnoś i zabrali jej wszystko Udało się z indianami uda się z innymi nacjami Oni wspierają tego kto realizuje ich interesy Koczowników  i usraelitów nie obchodzi i nieobchodził los i prawo do samostanowienia jakiegokolwiek narodu To rak ziemskiej populacji

Portret użytkownika Nostra Damus

USrael albo inicjuje

USrael albo inicjuje wszystkie konflikty zbrojne, albo je wspiera. Nie ma takiego konfliktu, gdzie nie byłoby czynnika amerykańskiego. Wszędzie gdzie leje się krew, jest obecny USrael. Czas by każdy to sobie uzmyslowil.

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Strony

Skomentuj