Islamski Kalifat może wkrótce zagrozić innym krajom - Kalif wzywa do zdobycia Rzymu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obwieszczona wraz z początkiem Ramadanu restytucja islamskiego Kalifatu to prawdopodobnie początek poważnych kłopotów dla świata. Obecnie islamiści skupiają się na podboju Iraku i trzeba przyznać, że osiągają znaczące sukcesy. Gdy jednak uporają się z tym zadaniem z pewnością zaatakują kolejne kraje w regionie.

 

W obecnej sytuacji tylko kwestią czasu wydają się kolejne podboje kojarzonej z Al Kaidą organizacji ISIL, która stanowi zbrojne ramię wspomnianego Kalifatu. Na to wszystko nakłada się konflikt sunnicko szyicki, który eksploduje w postaci krwawych pacyfikacji szyitów wszędzie tam gdzie pojawiają się bojownicy ISIL. Co więcej zagrożeni są też inni sunnici, a zwłaszcza ci, których ISIL uzna za zbyt mało radykalnych.

 

Pojawiają się liczne doniesienia, że znajduje się ciała ukrzyżowanych bojowników sunnickich i tego dokonują ich bracia w wierze. Problem jaki wyhodowali sobie ci, którzy wspierali tak zwaną " opozycję syryjską" jest już znacznie większy od tego jako stworzono w Libii. Tam również próbowano stworzyć islamskie państwo i rozpoczęto podbój Mali. Jednak wystarczyła interwencja Francji, aby uspokoić sytuację.

 

W tym wypadku również konieczna jest interwencja, ale coś nikt nie kwapi się do walki ze zdegenerowanymi i okrutnymi ISILowcami. Z każdym dniem znaczenie Kalifatu rośnie i zaniechania jakich teraz jesteśmy świadkami doprowadzą tylko do nabrzmienia problemu.

 

Stany Zjednoczone wysłały, co prawda do Iraku 300 wojskowych, ale wydaje się to być kroplą w morzu potrzeb. Na dodatek ISILowcy jeżdżą przejętymi pojazdami Humvee, posiadają czołgi, rakietnice, czyli są uzbrojeni po zęby a każdy przejmowany magazyn armii irackiej tylko poprawia ich sytuację.

 

Wszyscy zastanawiają się co takiego musiałoby się stać aby wojna przerodziła się w konflikt na większą skalę. Zarówno Izrael jak i USA są zgodne, że ewentualny atak Kalifatu na Jordanię będzie takim przekroczeniem umownej granicy. Zanim to jednak nastąpi ISIL planuje podbicie Bagdadu i w szczególności świętego miasta szyitów, Karbali. Gdy te dwa ośrodki padną z pewnością Kalifat zainteresuje się innymi terenami, które mogłyby zostać włączone do proklamowanego Państwa Islamskiego. Wygląda na to, że o pokoju w tej części świata można zapomnieć na długi czas.

 

Niepokojąco brzmią też nawoływania Kalifa Al-Baghdadiego do opanowania Europy. Wczoraj wzywał on do zajęcia Rzymu, wkrótce zapewne wezwania te będą dotyczyć innych europejskich miast. Jego armia właściwie już tu jest a wojna może się zacząć w każdej chwili. Zdaje się, że niewiele osób rzeczywiście właściwie ocenia powagę sytuacji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szatan

Islam to taka sam religia jak

Islam to taka sam religia jak każda inna, a że dopiero dorosła do swojej wiosny to już inna sprawa.
Chciałbym tylko przypomnieć naiwnym katolikom, że ich ich wiosna przypadała na trzynasty wiek, gdzie w równie bestialski, a może jeszcze bardziej okrutny traktowała innowierców.
Kalifat obcina głowy, śmierć bebolena i szybka, co innego smazyć się w ogniu, przeżywać liczne fidne pertortury, po prostu bosko. Brawo katolicy, teraz sytacja się odwraca i jest Be, wtedy było Cacy.
Jestem za całkowiytym upadkiem rozpasanych wieprzy Watykanu i ich wyznawców.
 
 

Portret użytkownika Voo

Islam w trzynastym wieku

Islam w trzynastym wieku robił to samo co ówcześni katolicy. Różnica polega na tym, że praktyki katolików się zmieniły a islamu NIE! I mało tego oni na każdym kroku podkreślają, że islam od setek lat się nie zmienił i nie zmieni się.
Mieszkam w Holandii, mam do czynieniem z wątpliwą przyjemnością obcowania z tym brudem na codzień.

Portret użytkownika ccc

Chciałbym delikatnnie

Chciałbym delikatnnie zauważyć, że XIII w to czas św. Franciszka. Więc nie kłam ateisto, bo czas ekspansji ateizmu to rewolucja francuska, to bandy meksykańskie XIX wieku, to w końcu np bolszewizm...

Portret użytkownika Has$

Arabia Saudyjska zacieśnia

Arabia Saudyjska zacieśnia stosunki z Iranem, Irak olał Sama i kupił samoloty od Iwana ... to państewko to pewnie pod kontrolą Usraela powstało jako straszak na wcześniej wymienione kraje ,jeszcze w Egipcie skazano członków Bractwa Muzułmańskiego (wspólne dziecko Hitlera , MI6 i CIA )   ...wojsko przejeło władze ...troche amerykański syfek znowu nie wyszedł , to kombinują gdzie indziej .

Portret użytkownika Odka

Jednak przydał by się pobór.

Jednak przydał by się pobór. Wciskanie społczeństwu głupot, o postępującej technice wojskowej etc.... to jeden wielki pic na wodę. Dziękuje politykom, że uważają młodżież za stado baranów ponieważ nie umiemy się obsłużyć GPS i telefonem komórkowym. A taka technika rozwinięta w Polskich garnizonach, że pamiętają świetlne czasy armii LWP. Obrono Terytorialna wróć, chociaż w jednej dywyzji... 

Portret użytkownika Medium

Wrzucę parę

Wrzucę parę skojarzeń:
RAMADAN = RAMA + DAN (po rosyjsku będzie jaśniej: Rama (został) dan(y) )
Kto tam walczył z Rawaną? Kto dziś posługuje się metodami Rawany? Może to potomkowie Rawany? Bo to im sie skończył kalendarz Majów (u których nota bene porządki swoje wprowadzali), nie nam, Słowianom! Wink
Może jeszcze wyjasnię RAMA. Jeśli RA to słońce, światło, jasność, ma od mieć (jasne prawda?), znaczy to, że oświecony, czy też władający wewnętrznym światłem jest.
I teraz: jak komuś za jasno, to niech sobie wstawi żaluzje albo kupi słoneczną parasolkę Biggrin
Ja przed światłem bronić się nie zamierzam.

Strony

Skomentuj