Islamscy uchodźcy z Calais przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

We francuskim mieście Calais znów zrobiło się niebezpiecznie. Odkąd doszło do likwidacji wielkiego nielegalnego obozowiska zwanego dżunglą, w regionie zrobiło się stosunkowo spokojnie a kierowcy ciężarówek, którzy zmierzali do Wielkiej Brytanii, przestali już być napadani. Lecz Calais ponownie zasiedlane jest przez tzw. uchodźców, którzy znów zaczęli terroryzować kierowców.

 

Bandy islamskich imigrantów znów grasują po autostradzie prowadzącej do Wielkiej Brytanii, stawiają barykady z pni i podpalają je, próbują zatrzymać kierowców samochodów osobowych oraz ciężarówek i mówiąc dosłowie, zagrażają życiu kierowcom oraz swojemu. Tzw. uchodźcy powrócili i po długiej przerwie znów zaczęli szerzyć chaos.

 

We wtorek 21 czerwca wczesnym rankiem doszło do pierwszego tak poważnego wypadku. Na autostradzie A16 w regionie miasta Guemps kilkanaście kilometrów od Calais ustawiono blokadę, która miała na celu zatrzymanie przejeżdżających ciężarówek, aby przyjezdni obcokrajowcy mogli wejść do środka i nielegalnie pojechać do Wielkiej Brytanii. Faktycznie tak też się stało - trzy masywne pojazdy gwałtownie zahamowały, lecz poruszająca się za nimi furgonetka nie zdążyła tego zrobić, uderzyła w tył ciężarówki i spłonęła. Kierowca zidentyfikowany jako 52-letni Mirosław I. zginął na miejscu.

Sprawę szeroko opisują polskie oraz zagraniczne media. Niektórzy próbują bronić tzw. uchodźców i wskazują, że zmarły Polak sam był sobie winien, ponieważ nie zachował ostrożności i nie przestrzegał przepisów drogowych. Narracji tej przoduje europoseł Marek Migalski. Banda agresywnych obcokrajowców z Afryki i Bliskiego Wschodu, stawiając blokadę na autostradzie, stworzyła zagrożenie na jezdni i doprowadziła do karambolu, który spowodował śmierć jednej osoby. Gdyby nie nachodźcy, nie byłoby wypadku i w ogóle nie byłoby tego tematu.

W sprawie śmierci Mirosława I. zatrzymano dwie ososby pochodzące z Afganistanu oraz dwóch niepełnoletnich Erytrejczyków, którzy odrzucają oskarżenia. Jeśli Francja nie zareaguje na to zdarzenie to należy przygotować się na kolejne tragedie, ponieważ do Calais znów napływają agresywni migranci. W chwili obecnej żyje tam kilkuset obcokrajowców.

 

Dzień przed karambolem, również na autostradzie A16 w godzinach porannych, dwóch Polaków zostało napadniętych przez grupę nachodźców, którzy zbliżyli się do samochodu i próbowali wtargnąć do środka. Jeden z nich miał ze sobą pistolet. Kierowca pojazdu w obawie przed atakiem zmuszony był ruszyć i przejechać przez płonącą barykadę, ponieważ tłum agresywnych ludzi zaczął ich gonić. Oprócz uszkodzeń na samochodzie, całe zdarzenie nie zakończyło się tragedią, choć niewiele brakowało.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Przypomina mi sie film

Przypomina mi sie film Resident Evil,jak zombie atakuja zwyklych ludzi za wszelka cene.

Powiem szczerze,ze gdybym byl premierem jednego z tych kraji,to zapewne spakowalbym ich w skrzynki i wywiozl do Afryki najblizszym tankowcem lub innym statkiem,ktory zapewne zmierzalby z pustymi konenerami w tym kierunku.Oczywiscie zadbalbym o to,by nie umarli.Wtedy wydalbym ich tamtejszemu przywodcy i powiedzialbym na razie,kropka

To wydaje sie latwe,ale Ci ludzie zostali przemyceni i zaden rzad nie czuje sie odpowiedzialny za to.Powiedzmy sobie szczerze,ze jest mozliwosc sprawdzenia z ktorego kraju pochodza.Wystarczy paru ludzi rdzennych wypytac lub przeprowadzic wywiad z nielegalnymi uchodzcami i powiedziec baj baj i wlepic karte czerwona z zakazem wstepu plus dodanie do systemu jako osobe srednio znajaca sie na zwyklych relacjach spolecznych i czysto uzaleznionym od mamony,ktora dostana zapewne jak dotra do pewnego miejsca i zrobia cos za cos.

Nie ukrywajmy-Oni maja jakis cel

Nikt nikomu nie daje nic za darmo,nawet pobytu.A my Polacy placilismy krajom zachodnim haracz by przyjechac do pracy,

What a Fuck is this

Portret użytkownika Mesje

Tego juz nikt nie zatrzyma...

Tego juz nikt nie zatrzyma... bo jak raz otworzy sie puszke to nie ma takiego co by ja zamknal.

Zachcialo sie bogom panowania. Nie wiedzieli, ze to rzadzi sie swimi prawami a nie czyimis urojeniami.

Teraz zostaje nam patrzec na agonie systemu. 

Ach zapomnialbym, gdziez to jest Pan i opiekun ziemi Enki? Czyzby cos go przeroslo? Co z tymi systemami zabezpieczajacymi, bo ja od 6 tys lat widze jak gowniarze tylko sie bija o babki z piasku i lopatke.

Strony

Skomentuj