Islamscy imigranci z Calais znów napadają na kierowców ciężarówek

Kategorie: 

Źródło: Internet

Nielegalni imigranci ponownie zaczynają napadać na ciężarówki, które przemierzają autostradę w Calais i kierują się do Wielkiej Brytanii. Podczas gdy francuski rząd nie potrafi zapanować nad sytuacją we własnym kraju, brytyjskim kierowcom polecono, aby nie zatrzymywali się w pobliżu portu w Calais dla własnego bezpieczeństwa.

 

Najnowszy przypadek ma miejsce około miesiąc po tym, jak młodzi imigranci przyczynili się do śmierci polskiego kierowcy. Na autostradzie A16 uformowano barykadę, która miała zmusić nadjeżdżające pojazdy do zatrzymania się. Polski kierowca nie zdążył jednak wyhamować i uderzył w tył ciężarówki. Jego śmierć wcale nie poprawiła sytuacji w Calais, gdzie zorganizowane grupy przestępcze kontynuują napaści na kierowców.

Ostatni atak również miał miejsce na autostradzie A16. Kierowca ciężarówki zatrzymał się w pobliżu miejscowości Marck, która sąsiaduje z Calais. Gdy grupa nielegalnych migrantów próbowała wedrzeć się do pojazdu, kierowca wysiadł, aby ocenić wyrządzone przez nich szkody. Wtedy banda młodych mężczyzn rzuciła się na niego. Brytyjczyk został uderzony cegłą w okolice głowy i ciężko ranny leżał na jezdni. Z kolei przestępcy ukradli ciężarówkę i wyruszyli w kierunku Wielkiej Brytanii, lecz po pokonaniu około 8 kilometrów zostali zatrzymani. Policja znalazła wewnątrz pojazdu 20 ukrywających się ludzi. Ranny brytyjski kierowca został w ciężkim stanie zawieziony do szpitala.

 

Oczywiście należy spodziewać się kolejnych tego typu napaści. Calais ponownie oblegane jest przez nielegalnych migrantów, którzy żyją na ulicach lub ukrywają się w pobliskich lasach. Tym razem formują się jednak w mniejsze grupy, aby nie zwrócić na siebie uwagi policji, która zabrania rozkładania namiotów. Ich głównym celem jest dotarcie do Wielkiej Brytanii i jak widać są zdolni do wszystkiego.

 

Źródła:

https://www.ft.com/content/8d3702b0-720f-11e7-93ff-99f383b09ff9

http://www.express.co.uk/news/world/832557/migrant-attack-calais-trucker-over-head-with-brick

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Adrem

Poszkodowani kierowcy ( albo

Poszkodowani kierowcy ( albo ich rodziny jak w przypadku zabitego Polaka) powinni wystąpić na drogę sądową przeciwko rządowi francuskiemu o wysokie odszkodowania.

Inaczej rząd francuski będzie ciągle udawać, że nie może rozwiązać problemu.

Portret użytkownika nel35

Ciekawe, kiedy wreszcie

Ciekawe, kiedy wreszcie pozwolą kierowcom się bronić i wyposażą w odpowiednie "przybory". Kierowcy powinni mieć możliwość obrony wlasnego życia, bo ta stonka nie ma poszanowania dla nikogo. Jeżeli we Francji nie potrafią/nie chcą zapanować nad tym bajzlem, to można uznać, ze Francja to państwo upadłe i może powinna się tam skierować uwaga KE, która tak bardzo "martwi się" o Polskę.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Niestety część z nich albo

Niestety część z nich albo ich "pobratymców" trafiła do Polski i na forach internetowych histeryzują za każdym razem, gdy USA walczy z jakimkolwiek krajem islamskim. Taka grupa wzajemnej adoracji.

Skomentuj