Islamiści z Emiratu Kaukaskiego mają otrzymać wsparcie od Arabii Saudyjskiej w walce z Rosją

Kategorie: 

Źródło: Flickr/coolloud/CC BY-NC-ND 2.0

Stosunki między Rosją a Arabią Saudyjską nie są w najlepszym stanie, głównie ze względu na sytuację w Syrii - rosyjskie siły zbrojne pomagają tam armii rządowej i zwalczają najemników którzy udają "syryjską opozycję". Z kolei w Jemenie, Arabia Saudyjska wyraźnie przegrywa mimo stosowania zakazanych środków bojowych. Wygląda więc na to, że Saudowie również postanawiają rozdrażnić Rosję i to tuż przy jej granicach.

 

Gruzińska gazeta Azaval-Dasavali podaje że trzech najważniejszych dowódców Emiratu Kaukaskiego, organizacji terrorystycznej podobnej do Państwa Islamskiego i Boko Haram, miało spotkać się z przedstawicielami saudyjskiego wywiadu. Głównym tematem rozmów miała być współpraca a Saudowie mieli obiecać wielką pomoc finansową i zbrojeniową.

 

Tzw. Emirat Kaukaski został założony w 2007 roku ale jest mocno osłabiony ze względu na śmierć przywódców organizacji, którzy zginęli z rąk rosyjskich sił specjalnych. Islamiści stawiają sobie za zadanie usunięcie rosyjskiej obecności z Północnego Kaukazu i odłączenie regionu od Rosji.

 

Jeśli powyższe informacje są prawdziwe, wkrótce powinniśmy spodziewać się nasilenia działań zbrojnych na Kaukazie. Radykalni islamiści po otrzymaniu wsparcia z pewnością będą próbowali osłabić Rosję, tak jak Rosja osłabia finansowane między innymi przez Saudów bojówki w Syrii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ACHILES

Libia pogrążyła się w

Libia pogrążyła się w anarchii. O tym się nie mówi

Prawie dwa i pół roku temu cały świat patrzył, jak w Libii zlinczowano i zabito dyktatora Muammara Kaddafiego. Przekonywano, że naród libijski odzyska wolność. Teraz o Libii mówi i pisze się rzadko. Tymczasem kraj zdążył pogrążyć się w chaosie i anarchii. Eksperci alarmują: Libia stała się wylęgarnią terrorystów i nową "czarną dziurą" na mapie świata.

- Zrujnowano  bogaty i cudowny kraj - Tanya Valko*, polska orientalistka i pisarka, autorka kilku popularno-naukowych książek o Libii i powieści o krajach arabskich, w tym bestsellerowej "Arabskiej sagi", nie pozostawia złudzeń. Mówi o "przerażających aktach przemocy".

Valko mieszkała w Libii przez 13 lat, była nauczycielką w polskiej szkole w Trypolisie, wieloletnią asystentką ambasadorów RP. W swoich książkach pisała o zwyczajach i życiu codziennym. Przedstawiała Libię "od kuchni". Dzisiaj zestawia przywileje, jakimi cieszyli się Libijczycy przed rewolucją, a które – jak podkreśla – stracili bezpowrotnie, z obecną sytuacją, w której - jak twierdzi – w kraju "brakuje niejednokrotnie podstawowych produktów".

czytajcie o tym więcej, byście wiedzieli, co jest grane, na świecie i dalej jest szykowane LUDZIOM : 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/libia-pograzyla-sie-w-anarchii-o-tym-sie-nie-mowi/1tss4

Wśród przywilejów były m.in. : 1) brak rachunków za prąd i za wodę, które były darmowe dla wszystkich obywateli; 2) brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii były państwowe, pożyczki były prawnie zagwarantowane dla wszystkich; 3) dotacje państwowe na mieszkania dla młodych małżeństw; 4) książeczka rodzinna, na którą małżeństwa kupowały za symboliczną kwotę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszystkie środki czyszczące i chemiczne były również dotowane; 5) bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna; 6) wysokie becikowe i wyprawka dla dziecka za darmo. Valko podkreśla też, że wszystkie produkty dziecięce począwszy od odżywek, mleka w proszku po pampersy były dotowane. !!!

Portret użytkownika ACHILES

Nawet jeżeli już było to

Nawet jeżeli już było to warte powtórzenia;
http://forsal.pl/artykuly/947079,waiel-awwad-ja-syryjczyk-mowie-wam-to-terrorysci-wywiad.html
Cytat „Dlaczego wspólnie z siłami rządowymi koalicja międzynarodowa nie zwalcza PI? Ponieważ Turcja na to nie pozwala. Ankarze chodzi o destabilizację Syrii i zajęcie terytoriów przygranicznych, w tym Aleppo, które było stolicą przemysłową Syrii. Wie pani, że Syria według danych statystycznych z 2008 r. była drugim krajem, który przyjmował najwięcej migrantów na świecie? A w 2015 r. stała się największym eksporterem uchodźców. Syria przez 44 lata była stabilna, bezpieczna, z niskim poziomem przestępczości, bezpłatną opieką medyczną, dotowaną żywnością i obowiązkową edukacją. Ciekawe jest to, że rodzice, którzy nie posłali dziecka do szkoły, byli karani grzywną lub nawet więzieniem. Mieliśmy świecki rząd i konstytucję, i demokrację. I jeden wyjątek – w kraju nie mogły działać partie religijne”…

WARTO O TYM PRZYPOMINAĆ, czytajcie całość .

Portret użytkownika tento

Przypomnę tylko sraczkę

Przypomnę tylko sraczkę amerykanów gdy na Kubie miały sie pojawić rosyjskie rakiety. Tygodniami  amerykańskie gówn.o spływało po nogawkach, a ówczesny spanikowany prezydent USA prawie wywołał wojnę atomową. Teraz Amerykanie z Polakami budują pod rosyjskimi granicami całe instalacje radar+rakiety, na morze czarne chcą się wepchać amerykańskie lotniskowce, po bałtyku pływają amerykańskie statki wojenne, Arabia Saudyjska podpuszczona przez USA będzie sponsorowała wrogów Rosjii - ale teraz to nie napaść i prowakacja w stosunku do Rosji - teraz walczymy o wolnośc i demokrację!!
Panowie z cia, maciarewicz, kaczyński, obama, putin - będą sobie wygodnie siedzieć w bunkrach za pieniądze zabrane ludziom, a ja i inni będziemy zapie.alać po "polu walki" z pięcioma dodatkowymi rękami - ku chwale ojczyzny.

Skomentuj