Islamiści wzywają do zburzenia piramid egipskich

Kategorie: 

ancientworldwonders.com

Zabytki Starożytności w Egipcie mogą być w niebezpieczeństwie. Zmiany polityczne zachodzące w północnej Afryce mogą powodować spustoszenie na różnych płaszczyznach. Jedną z nich są możliwe negatywne efekty wywierane na zabytki znajdujące się na danym terytorium. Islamiści egipscy wezwali właśnie nowo wybranego prezydenta tego kraju, aby rozkazał zniszczyć piramidy, jako relikt pogańskiej przeszłości Egiptu.

 

Nie wiadomo jak na takie wezwanie zareaguje wybrany ostatnio Muhhamad Mursi, ale nie wygląda na to, aby sprawował on realną władzę w Egipcie, który jest raczej pod rządami wojska i służb specjalnych. Pomysł zniszczenia piramid podnosi partia polityczna Salafi. Mieszkający w Bahrajnie Szejk Sunnicki, Abd al-Latif al-Mahmoud wezwał Mursiego wprost do dokończenia tego, co nie udało się pierwszym arabom docierającym do Egiptu.

Tym niemniej precedensy istnieją, czego dowodem są wysadzenia bezcennych posągów Buddy dokonane przez Talibów. Tamto bezmyślne niszczenie również było tłumaczone, jako walka z pogaństwem. Podejście radykałów islamskich do reliktów po innych religiach przypomina podejście chrześcijan do pozostałości po pierwszych Słowianach. Zniszczenie oraz zapomnienie.

 

Sam fakt, że ktoś proponuje takie rzeczy jak niszczenie piramid może być dla nas szokujący, ale lepiej się do tej myśli przyzwyczaić, bo Afryka na granicy kolejnego wybuchu społecznego niezadowolenia może nas jeszcze nie raz zaskoczyć. 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika konrad

Witam . dodam tak , o Istocie

Witam . dodam tak , o Istocie Duchowej EN-KI on Jest dobry wyczuwam jego Energie . a z tym ze sa niejasnosci w słowach które mówi w sesjach a to dlatego ze poddaje członków Projektu Cheops Próboma w sprawie Istot Jaszczuzych,  Zycie na Ziemi nie interesuje Istoty Jasczurze , Pochodzą  z  Planety która krązy koło gwiazdy Syriusz BPozdrawiam i Życze Wysokich  Wibracji Wink

Portret użytkownika adam-adam

W ramach wyjaśnienia

W ramach wyjaśnienia nieścisłości, przekazy EN-KI pochodzą od jaszczórów, udają ze nie ale tak jest, podszywająsiępod dobre źródło, jest w nich wiele gadania które można uznać za dobre, ale pomiędzy to powplatane sprytnie są żeczy mające zwieść ludzi.
NAjbardziej zdradzajacym momentem jest stwierdzenie przez EN-KI ze przecieżto jaszczury stworzyły nas w takiej formie w jakiej tu jesteśmy czyli ze są naszymi bogami, i mająprawo z nami robićco chcą.

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Portret użytkownika Pablo

W jaki sposób zachował się

W jaki sposób zachował się szczyt...

...jednej piramidy? Jest wiele zdjęć zrobionych na różnych wysokościach (nie wyższych niż wysokość piramid). Wiele o nich czytałem i oglądałem, ale nigdzie nie znalazłem info, dlaczego na środkowej piramidzie (najwyższej) pozostała jej wierzchnia - gładka warstwa (nawet durni iluminaci mają to w swoim "logo"). Wysokość dwóch jej sąsiadów akurat ma szczyty na wysokości, na której na środkowej piramidzie zachowana część wystaje ponad nie. Interesuje mnie od lat.
Czy kiedyś było tyle wody na lądzie? Dla mnie to tłumaczyłoby zachowany szczyt najwyższej. Nigdzie i od nikogo nie słyszałem i nie czytałem jakiś wzmianek, teorii, pomysłów, skąd takie coś?
Pomijam jakikolwiek głupie pomysły, że to robota innej cywilizacji. Widać człowiek patrząc w niebo od tysięcy lat zastanawiał się czy tam gdzieś ktoś inny żyje i na swój sposób wymyślali obcych rysując ich w swoich wyobrażeniach. W końcu każdy wie, że byli mądrzejsi od teraźniejszej cywilizacji (i nie chodzi o prąd, paliwo, komputery i inne pierdoły).
Więc. Jeśli i oni wiedzieli o różnych okresach na ziemi, kiedy zachodzą spektakularne zjawiska? (cykle ziemi nie muszą występować co 13 ani 26 ani 600 tysięcy lat - są przecież między cykle wchodzące w skład pełnych cykli). Gdyby wiedzieli, że w ich czasach nadejdzie wielka woda, to tłumaczyłoby powstawanie pustyń. Może jedyną logiczną budowlą, która mogła być przetrwać taki żywioł jest właśnie taka konstrukcja jak piramida. Solidna podstawa zmniejszająca się ku szczytowi. Projekt można dobrze przewidzieć i opracować ale chyba nikt na ziemi nie może wiedzieć jakich rozmiarów mogą wydarzyć się kataklizmy. Są również informacje, że były to rejony z wieloma korytami rzek.
No i wybudowali, co wybudowali. Kamień najlepszym naturalnym materiałem do budowli - najtrwalszy i najlepiej opiera się wodzie.
Jak dla mnie to tylko woda jest wytłumaczeniem zniszczeń zewnętrznych piramid. Słońce nie mogło tego zrobić, bo i najwyższa miałaby takie ślady. A nie ma.
A gdyby w końcu było tyle wody? Co uważacie?
PS. A jeśli chodzi o zburzenie czy wysadzenie piramid? Co mnie to. Nie pojadę i nie będę miał warty obok nich, to nie moja sprawa. Ja chronię swój dom.

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@Pablo, mogę odpowiedzieć na

@Pablo,mogę odpowiedzieć na twoje pytanie, ponieważ byłem tam, widziałem i sprawdziłem.Zewnętrzne powłoki piramid zostały po prostu siłą oderwane od ich powierzchni . Obecnie można ten "budulec" zobaczyć na meczetach i kościołach w Kairze.Jak twierdzą egipscy historycy, najpierw chrześcijanie "kradli" budulec na budowę kościołów (oczywiście wszystko to działo się przed setkami lat, jeżeli nie więcej - nie chce mi się szukać dat, ale ten prces trwał stulecia), a po nastaniu islamu muzułmanie zabrali sobie legalnie ten materiał budowlany na upiększanie egipskich meczetów. Pzdr.OZ   

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Pablo

@OZ, hm...   dzięki za info,

@OZ, hm... dzięki za info, lecz jakoś nie może mnie to przekonać. Rozumiem, że jakieś teorie jednak "chodzą" po świecie w tej kwestii. Przekonałbym się do tej wersji, gdyby ta wierzchnia warstwa zniknęła również i ze szczytu tej środkowej. Nie zniknęła, no i dalej dla mnie dziwnym zjawiskiem, że dolna jej krawędź (tej zachowanej elewacji), znajduje się na wysokości wierzchołków sąsiednich.Wybacz OZ, ale nie nie nie. Wiesz, każdy z nas jest świadkiem codziennych naukowych wyjasnień, historycznych a naet legend. Pozostaję dalej ze swoim pytaniem bez odpowiedzi. Ani ja, ani znawcy piramid, ani mieszkańcy Egiptu mogą nie wiedzieć. Może są rzeczy, których nie da sięwytłumaczyć. Tak, jak jest wiele wersji o tym, że te budowle to służą do kontaktu z obcymi, mają kosmiczną moc, itd. Może i dobrze.Wiesz, dziwi mnie tylko, że skoro o tym brak oficjalnej jest informacji, to nie spodziewam się, że ktoś to potwierdzi, ale może da wielu do myślenia. Obecna wiedza jest zaszufladkowana w tym co słyszymy od lat.Od kilkudziesięciu a może kilkuset lat nikt nie słyszał o NWO a jednak od kilku lat dość głośno się o tym mówi. Więc może kogoś pokusi, aby na środkowej piramidzie ktoś poszukał soli albo innych dowodów na to, że woda obijała się o nie. A co do położenia ich zgodnie ze stronami świata, to dla mnie jest logicznym, że jeśli jednak było tam tak dużo wody, to mieli mozliwość oceny, w którą stornę patrzą.Znalazłem kilku ludzi w sieci, co niby są znawcami piramid i wysłałem do nich zapytanie. Zobaczymy co napiszą. Jeśli możesz i masz ochotę, to zadaj pytanie swoim znajomym, ciekawe co powiedzą?Pzdr Panie OZ

Portret użytkownika adam-adam

Ok, zacznijmy od podstaw,

Ok, zacznijmy od podstaw, piramidy orginalnie robione były z kryształu, bo miały większą moc, ale trudniej było je postawić. Obecne piramidy postawili atlantydzi około 12 tysiecy lat temu. Do czego one służyły, jak wiadomo piramidy poustawiane są w miejscach energetycznych ziemi ( patrz czakramy, miejsca mocy itp) taka piramida moze zgromadzićniewyobrażalnądla człowieka siłę, a kiedy tak wszystkie piramidy połączy się razem oooo to trzeba je piliczyći tyle razy bardziej ta siłą będze niewyobrażalna :)Dlaczego na najwyższej piramidzie troche zostało?czytałem o tym tez w niejednym miejscu ze faktycznie cośz teog budowali własnie miedzyinnymi kościoły, tylko z tych wierzchnich warstw bo to mniejsze kamienie i ąłtwiej przenieść, chodz sąde ze itak warzyły kilka ton wiec rozbierali od dołu do góry, po co sciagać z wierzchołka najwyższej jak obok jest niższa....dlaczego nei rozebrali do końca, albo zbudowali co mieli zbudować, albo za wysoko juz im było, nie wiem to z rozbieraniem tez tak nei do końca mi pasuje, ale to najlepsze co mogę wymyślić :)Piramidy i ich ustawienie oraz kształt mająogromne znaczenie do ich działania, jak chesz sie dowiedzieć wielu żeczy na ten temat to masz tu baaardzo dobry materiał, dosłownie od podstaw tłumaczący co i jak, w filmie jes tez kiedy była wielka woda o której mówisz, bo znaleźli jej ślady na sfinksie, wystarczy ze porównaz na jakiej wysokości stoją piramidy i sfinks i masz rozwiązanie swojego pytania, bo chba sfinks nei był całkowicie zalany z tego co pamietam, film to 4 części każda po około 7 partów:http://www.youtube.com/watch?v=X5vLLhJQcVIKiedy to obejżysz i jak Ci siespodoba to polecam tez stronkęz mojego podpisu Smile

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

@Pablo oczywiście nie musisz

@Pablooczywiście nie musisz wierzyć. Podałem wersję oficjalną. Faktem jest, że ten budulec nie zniknął z powierzchni ziemi, lecz jakimś cudem zanlazł się w innym miejscu -  w meczetach i kościołach egiptu (wiem tylko o Kairze). Każdy może to sobie sprawdzić, więc nie ma o czym dyskutować.Ten budulec nie zniknął, nie rozpuścił się w wodzie, nie leży u stóp piramid - on jest, tylko po prostu w innym miejscu. Co do szczytu piramidy, na której pozostały resztki powłoki, jest kilka teorii, ale żadnej z nich nie da się ani udowodnić ani obalić, więc wszelka dyskusja na ten temat będzie prowadzić tylko do sprzeczek. To o czym piszesz to są dwie różne kwestie; że Piramidy stały kiedyś pod wodą (morską), chcociażby częściowo, jest równierz ogólnie wiadomą rzeczą, choć może nie każdy się na taką informację potknął. że nie jesteś przekonany - nie moje zmartwienie. Pytałeś o informacje: podałem je Tobie na talerzu. Co z nimi zrobisz jest Twoją Wolną Wolą, możesz wyrzucić do kosza, to niczego nie zmieni.Nie będę pytał znajomych, bo w moim kręgu ja jestem tą osobą, niestety, która odpowiada na pytania, a nie odwrotnie.P.S.Dziękuję za tak bystrą ocenę mojej osoby, ża ja nic nie wiem. Ja tak szybko ludzi ocenić nie potrafię, i staram się tego wogóle nie robić. Nie sądź a nie będziesz sądzony. Widać spotkałem na swojej drodze kolejnego Mistrza logicznego myślenia, któremu składam niniejszym hołd. Wybacz równierz że odpowiedziałem na zadane pytanie. Już nie będę, przyrzekam. Pozdrawiam.OZ 

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Strony

Skomentuj