Islamiści walczą o stolicę Iraku, są tuż przy Bagdadzie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Działania zbrojne w Syrii są kontynuowane, tymczasem w Iraku sytuacja najwyraźniej pogorszyła się. Pojawiają się wieści, że uzbrojeni islamiści walczą z irackim wojskiem tuż przy stolicy tego kraju a naloty nie przynoszą oczekiwanego skutku.

 

Informację na temat ofensywy dżihadystów udostępniła Fundacja na rzecz Pomocy i Pojednania na Bliskim Wschodzie, którą założył wielebny Andrew White, wikariusz jedynego kościoła anglikańskiego w Iraku. Według jego oceny, działania wymierzone w Państwo Islamskie na terytorium Iraku, prowadzone przez kraje zachodnie, nie pomagają ochronić Bagdadu.

 

Radykalni islamiści walczą z irackimi wojskami tuż przy stolicy. Andrew White twierdzi, że dżihadyści mogą w każdej chwili dostać się do Bagdadu a pomoc państw zachodnich na nic się nie zdaje. Dodał również, że Barack Obama przecenił możliwości irackiej armii.
"Ponad 1000 irackich żołnierzy zginęło wczoraj, sprawa ma się źle. Jak powiedziałem, całe te wojskowe naloty nic nie robią. Jeśli kiedykolwiek potrzebowaliśmy modlitw to teraz jest na to czas" - napisał na Facebooku wielebny Andrew White.
W najnowszym wywiadzie telewizyjnym Barack Obama powiedział, że sytuacja w Syrii jest trudniejsza niż wydawało się na początku. Poprzez działania wywiadowcze na terytorium tego kraju źle oszacowano siłę Islamskiego Państwa. Zresztą wcześniej stwierdzono również, że w Iraku działa więcej radykalnych islamistów niż zakładano.

 

Informacje jakie podał wielebny nie zostały jeszcze przez nikogo potwierdzone. Jeśli jednak walka o Bagdad rzeczywiście ma miejsce, może to oznaczać że Państwo Islamskie zdobędzie już w najbliższym czasie stolicę Iraku. Był to jeden z celów, jaki wyznaczyli sobie islamiści jeszcze kilka miesięcy temu.

 

 

Źródło: Dailymail.co.uk

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Has$

Tak miało być, w/g schematu :

Tak miało być, w/g schematu : problem, reakcja, rozwiazanie. W państwach Lewantu są złoża. Nie po to usuwali Saddama, zeby było tam dobrze (poparte tonami zubożonego uranu), tylko po to żeby rozbić ten obszar na kilka małych , sterowalnych i przekupnych państewek np: Kurdystan , Szyistan itp . Więc spokojnie wszystko w/g scenariusza leci Smile

Portret użytkownika bonus

No i wreszcie , chyba jednak

No i wreszcie , chyba jednak USA traci kontrole nad swoim tworem - ISIS.  Byłbym rad, gdyby w izraela przypie....ł dżichad. Wtedy amerykańscy chłopcy zwineli by sie do siebie i mnogliby sobie postrzelac na swoim podwórku do rzutek i nikt by nie zginął. poza tym czekam , aż stany usa zaczna żądać samodzielności i ten pieprzony trwór sie rozpadnie. niestety wtedy równowaga sił sie zachwieje i co zrobia Chiny, i rosja nie wie nikt. dlatego uczmy się obsługiwać cep, maczete i łuk, bo na pozwolenia na broń w tym kraju nienada. A prawda jest jedna, każdy kto ma swiadomość że przeciwstawi mu sie cały naród i to wyszkolony, dobrze się zastanowi zanim zrobi coś głupiego. Wyobrażcie sobie 38 milionów wyrzutni typu buk odpalonych w sciśle okreslony sposób, 38 milionów ruchomych wyrzutni rakiet. Budzi strach....i koszty niewielkie, bo modernizacja i wymiana raz na rok nie mówiąc o konserwacji przez posiadacza.Tyle że u nas zaczęłyby sie wojenki o miedze i zapasy szybko by sie wyczerpały. No ale byłoby przy tym radochy jakby kto sejm wypirzył w powietrze. Jest jeden plus- juz nigdy żaden politykier nie wcisnął by nam kitu.... ech.. utopia. ale pomarzyc można.

Portret użytkownika vvv

Chrześcijanie zabili w Iraku

Chrześcijanie zabili w Iraku ponad milion muzułmanów. Kto protestował? Papierz nie nałożył na zbrodniarzy ekskomuniki, ograniczył się do modlitwy o pokój. Przemoc i upokorzenie rodzi nienawiść w całym świecie muzułmańskim. Wyrżną w pień chrześcijan na bliskim wschodzie. A po kolejnych bombardowanich przyjdzie czas na Europę. 

Portret użytkownika danielov

Nie wszyscy wierzymy w Boga

Nie wszyscy wierzymy w Boga ale ja wierze i powiem wam jedno;
ten  rząd USA wraz z prezydentem marionetka odpowiedza kiedys przed Bogiem za tą destabilizację  do której  doprowadzili na bliskim wschodzie. Teraz udają że prubują zwalczyc ISIS a tak naprawdę ich tylko kąsają aby ich jeszcze bardziej rozwścieczyc a najlepiej jeszcze dozbrojić i poczekac aż urosną jeszcze w większą silę. 
TO JEST CELOWE DZIAŁANIE I NIC DOBREGO Z TEGO NIE WYNIKNIE . TO JEST PROBLEM EUROPY I EUROPEJSKICH MIAST KTÓRE SPŁYNĄ NIEDŁUGO KRWIĄ MĘCZENNIKÓW Z RĄK TYCH NIEUCYWILIZOWANYCH MAŁP. 
wspomnicie moje słowa. 

Portret użytkownika didier

Ja jestem ogólnie pokojowo

Ja jestem ogólnie pokojowo nastawiony i brzydze się tendencją naszego gatunku do wzajemnego mordowania się w imię abstrakcyjnych i zidiociałych celów.....ale

ALe jak się nie dziwić tym wszystkim radykalnym islamistom ?
Licząc czasy od broni palnej, To nie oni nas atakowali i traktowali jak niewolników i służbę. To europejczycy wpierdzielali się i wpierdzelają wszędzie. Wszystkie wojny i konflikty zostały wywołane przez NAS !! a dokładniej przez ingerowanie w ich własny prywatny ustrój który sie sprawdzał a niekoniecznie nam podobał.

Ja nie widzę nic dziwnego ani niepokojącego, naturalna kolej rzeczy, wsadziliśmy kij w mrowisko i miało to pozostać bez reakcji ? mało tego że okupowaliśmy ich kraje to jeszcze wpierniczycliśmy im mine o nazwie Izrael, oraz pełno baz USA.

Za co oni nas mają kochać ? jedyne czym mogą nas obdarzyć to nienawiśc która weszła im w krew i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.
No nie moge... USA podbiło iraq, ustanowiło marionetkowy rząd, a jak patrioci się buntują to dostają od całej europy sprawiedliwośc w postaci nalotów.
Ci w USA są posrani, myślą że wszystko będą kontrolować.....wezmą sobie gruzje, ukraine nawtykają tam kilka wyrzutni rakietowych, że jak ktoś głośniej w rosji pierdnie to z połowy europy i rosji zostanie popiół.

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Skomentuj