Islamiści pozbawili wody ponad 7 milionów mieszkańców Damaszku i okolic

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mieszkańcom syryjskiej stolicy i jej okolic odebrano dostęp do wody bieżącej. 24 grudnia, "umiarkowana opozycja" zanieczyściła źródła rzeki Barady olejem napędowym i zaczęła stawiać warunki. Mieszkańcy Damaszku i okolic pozostają bez dostępu do wody już od ponad dwóch tygodni.

 

Przy pomocy cystern, rząd dostarcza wodę do mieszkań, ale rozwiązanie to nie jest wystarczające. Woda nie jest zdatna do picia, dlatego mieszkańcy muszą sami zadbać o wodę pitną, kupując ją w lokalnych sklepach. W chwili obecnej, problem zanieczyszczonej rzeki nie jest do rozwiązania.

 

Tzw. umiarkowani rebelianci postawili warunek - umożliwią naprawę instalacji wodnych i oczyszczenie Barady z oleju, jeśli armia rządowa złoży broń i wycofa się, tj. odda im część terytoriów. Wojsko prowadzi działania zbrojne, mające na celu wyeliminowanie islamistów i uzyskanie dostępu do instalacji wodnych na Baradzie.

Pod dokumentem podpisała się tzw. Syryjska Obrona Cywilna

Wśród terrorystów, którzy stawiają te warunki, znajdują się tzw. Białe Hełmy - jest to organizacja finansowana przez państwa zachodnie, oficjalnie funkcjonująca jako Syryjska Obrona Cywilna. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że współpracuje z terrorystami a Rosja oskarżyła ją o kooperację z al-Kaidą. Białe Hełmy miały również pomagać cywilom w Aleppo podczas rzekomych rosyjskich bombardowań, lecz po wyzwoleniu miasta okazało się, że znaczna większość filmów i zdjęć jest fałszywa.

 

Syryjskie władze oskarżyły Zachód o wspieranie islamistów i zlecenie im zanieczyszczenie wód Barady. Mieszkańcy Damaszku mogą pozostać bez dostępu do wody pitnej jeszcze przez długi czas. Sytuacja jest tam katastrofalna, określona przez ONZ jako zbrodnia wojenna. Jak widać, terroryści przegrywają wojnę i robią co mogą, aby przedłużyć obecny stan z nadzieją na uzyskanie wsparcia od państw zachodnich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Jak to dobrze iż własnie z

Jak to dobrze iż własnie z Polski wyruszyła pielgrzymka syryjska jaka tym umęczonym dzieciom z damaszku zaniesie po zgrzewce czystej oligoceńskiej, polskiej wody....... nie żadając w zamian żadnej judaszowej szekli. I napoi nią spragnionych, i ich dobytek....

 

 

Portret użytkownika Taki

Jak wojska Syryjskie

Jak wojska Syryjskie wyzwolilo ALEPPO odkryli rownierz bunkier w ktorym byli DZIWNI WOJSKOWI  z krajow Zachodnich ,miedzy innymi Francuski i NIEMIECKI oficer...???

a to ciekawe i zaraz po tej informacji zabito POLAKA w Berlinie zeby tamta wiadomosc zamiesc szybko pod dywan . Bardzo CIEKAWE co robi Niemiec w Syrii ktory wspopracuje z TERRORYSTAMI .....

dzieja sie dziwne i niebezpieczne "spotkania trzeciego stopnia " zeby to nie doprowadzilo do czegos wiekszego ??!!??

Portret użytkownika żulo

Ktoś tam kur.a naprawdę musi

Ktoś tam kur.a naprawdę musi nienawidzić Assada by posuwać się do takich rzeczy. Arabowie to kołtuny ale do wody mają wielki szacunek spowodowany życiem na pustyniach. W ich mentalności zatrucie rzeki musi być prawdziwym świętokradztwem. Nie wiem jak mogli się do tego posunąć. Z pewnością ktoś im tam dopomógł.

Z drugiej strony jednak to dziwne że w stolicy, w Damaszku, rząd nie kontroluje sytuacji a ruskie w tym nie pomogły. Niedawno żydki przeprowadziły tam bombardowania a teraz, znając życie, to oni stali za zatruciem.

Portret użytkownika keri

Na Haiti pomoc usrańców

Na Haiti pomoc usrańców przybyła jeszcze przed trzęsieniem Ziemi w 2010 (jak oni to przewidzieli?) i skazili wodę cholerą. Epidemia choroby wybuchła dzięki "humanitarnej pomocy".

Po przeprowadzonym dochodzeniu nie było wątpliwości, że rzekę, z której ludzie brali wodę do picia, zatruli żołnierze usrańscy. Tłumaczyli to tym, że za blisko wody ustawili szalety. Hmmm, czyżby żołnierze chorzy na cholerę byli wysyłani na misje humanitarne?

Skomentuj