Islamiści masowo mordują irackich żołnierzy, Zachód przygotowuje się do wojny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
W sieci pojawiły się makabryczne zdjęcia, wykonane przez bojowników z ugrupowania ISIL, działających w Iraku. Najeźdźcy dokonują masowych egzekucji na irackich żołnierzach a zdjęcia przedstawiają stosy martwych ciał. Tymczasem Stany Zjednoczone nie podjęły jeszcze żadnej decyzji w sprawie interwencji militarnej, choć wygląda na to, że trwają właśnie przygotowania do wojny.

 

Amerykanie wysyłają do Zatoki Perskiej lotniskowiec USS George H.W. Bush wraz z dwoma dodatkowymi okrętami wojskowymi. Stany Zjednoczone wraz z Wielką Brytanią tworzą również specjalną grupę antyterrorystyczną, która przygotowuje się na wypadek, gdyby podjęto decyzję o bombardowaniu pozycji bojowników z ugrupowania ISIL. Według Baracka Obamy, jest to najbardziej prawdopodobna opcja.

 

Dość sporym zaskoczeniem jest współpraca wojskowa USA z Iranem. Kraj ten jest przygotowany na ewentualne działania wojskowe w Iraku a Amerykanie chcą przeprowadzić bezpośredni dialog w tej sprawie. Spodziewać się można, że irańskie wojska lądowe będą prowadzić wojnę z ugrupowaniem ISIL przy wsparciu ze strony amerykańskiego i brytyjskiego lotnictwa.

Irackie władze twierdzą, że udało im się zatrzymać uzbrojonych islamistów przed szybkim natarciem na Bagdad i odzyskano nawet kontrolę w niektórych miastach. Jednak w stolicy kraju doszło w sobotę do zamachu terrorystycznego, w wyniku którego zgnięło co najmniej 9 osób. Atak został przeprowadzony przez zamachowca-samobójcę, który prawdopodobnie należał do ugrupowania ISIL.

Stany Zjednoczone twierdzą, że ciężka sytuacja w Iraku jest zagrożeniem dla całego świata, ale przede wszystkim dla ich bezpieczeństwa narodowego. Niektórzy określają najazd islamistów na Irak jako największe zagrożenie dla USA od ostatnich 13 lat. Wydarzenie zostało również skomentowane przez znanego informatora WikiLeaks, byłego amerykańskiego żołnierza Bradley'a Manninga. Oskarżył on Stany Zjednoczone o ukrywanie prawdy o Iraku poprzez cenzurowanie i ścisłą kontrolę amerykańskich mediów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

"Atomówka"? - W sierpniu 1945

"Atomówka"? - W sierpniu 1945 r. Amerykanie chcieli zastopować fanatyzm Japończyków i zrzucili "atomówkę" na katedrę katolicką w mieście Nagasaki (~100 tys. ofiar). Co japońscy katolicy mieli wspólnego z rozpętaniem wojny amerykańsko-japońskiej, w której to Amerykanie sprowokowali Japończyków? Oczywiście, nic.

Dlatego należy być ostrożnym z postulatami niszczenia jakichś populacji za grzechy ich niektórych członków, które na dodatek wcale nie muszą rodzić się samoistnie, lecz mogą być sztucznie wywoływane, prowokowane i wręcz reżyserowane.

Więcej na ten temat:
Salafizm + CIA = destabilizacja http://polski.blog.ru/163948003.html

Portret użytkownika Nabuchodonozor

Od dawna piszę że ciapaci to

Od dawna piszę że ciapaci to poje.. któych trzeba potraktować napalmem. Nie dość że zabijają ponad 100tyś co roku "innowierców" to jeszcze robią sajgon własnym braciom. Zabić ich wszystkich to na Ziemi byłby pokój. 
Każdy terrorysta to islamista i tej prawdy nie da się podważyc. 
Co gorsze dostali azyl w Europie, dach nad głową, pracę, spokojne życie, możliwość kształcenia się a te ciapate świnie potrafią tylko kraść, mordować, bić niewinne kobiety (wejdzcie na yt i zobaczcie jak z nienacka czarnuchy bija białych) rządają super praw, zakazują symboli katolickich a chcą wprowadzać swoje księżyce tępe allachakbary.

Portret użytkownika witamina C

Po pierwsze primo, Ciapaty to

Po pierwsze primo, Ciapaty to Hindus nie Arab. Po drugie sekundo Islamiści na zdjęciach mordują właśnie islamistów, (podobnie jak w Syrii wszyscy mordują się na wzajem wołając Allah Akbar) tylko z tą różnicą że ci na zdjęciach są z grupy najbardziej radykalnej. "ciapate świnie potrafią tylko kraść" Ciapate świnie nie kradną, (nawet nie przyjmują napiwków). Jaka nacja kradnie najwięcej to nie trzeba chyba komentować, to my nią jesteśmy niestety. (Oczywiście nie wszyscy kradną, ale niestety część kradnie i psuje wizerunek wszystkim pozostałym). Nie każdy Islamista to terrorysta, wszędzie są terroryści, nie dawno jeszcze wybuchały bomby w Irlandi czy Hiszpanii, Rosjii i wielu innych zakątkach świata gdzie Islamisty nie uświadczysz. I na koniec, jak już piszesz bzdury to chociaż Allah napisz poprawnie a nie przez ch jak skończony matoł, (skoro "allachakbary się kształcą" <za twoje podatki> może i ty spróbuj? Albo chociaż przestań rzucać w szkołę kamieniami)
 

Portret użytkownika Dedal

na razie wszystko idzie wg

na razie wszystko idzie wg planu: Arabowie się wyżynają, gospodarka im leży, a Zachód zarabia i przejmuje za bezcen surowce.
 
NIe rozumiem co Was tak dziwi; przecież tak wygląda życie na tej planecie conajmniej od Sumerów i Arjów (ich opisy wojen i zniszczeń /co prawda nie w formacie mp4/  sa identyczne).
 

Portret użytkownika Komsomolec

Amerykanie zostawili Irak w

Amerykanie zostawili Irak w stanie spacyfikowanym a i tak doszło do odrodzenia islamistów. To znaczy że siła ludu jest większa niż nowoczesna supertechnologia jankesów. Nie mogą sobie poradzić z lekko uzbrojoną milicją, chociaż mają wszystko naszppikowane elektroniką.

Strony

Skomentuj