Islam nie jest częścią Niemiec - ogłosił nowy Minister Spraw Wewnętrznych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Niemiecka prawica wciąż rośnie w siłę, zaś poparcie dla obecnego rządu oraz samej Angeli Merkel jest wyraźnie niższe niż kiedyś. Ma to związek przede wszystkim z przyjęciem kilku milionów imigrantów z biednych państw Afryki i Azji Wschodniej, którzy po cichu islamizują kraj. Obóz władzy zaczyna więc stosować prawicową retorykę i obiecuje przyspieszone deportacje.

 

W piątek, nowy Minister Spraw Wewnętrznych Horst Seehofer niespodziewanie ogłosił, że islam wcale nie należy do Niemiec, ani nie jest częścią tego państwa. Tym samym zaprzeczył wypowiedzi byłego prezydenta Christiana Wulffa, który wywołał niemałe kontrowersje w 2010 roku gdy ogłosił, że islam jest częścią Niemiec. Jego słowa zostały powtórzone w kolejnych latach przez samą Angelę Merkel.

Horst Seehofer powiedział również, że muzułmanie muszą żyć z Niemcami, a nie obok nich czy przeciwko nim. W ten sposób nowy MSW zaznaczył, że wyznawcy islamu muszą integrować się z niemieckim społeczeństwem. Co więcej, polityk stwierdził, że żyjący w tym kraju muzułmanie faktycznie należą do Niemiec, ale państwo nie zrezygnuje ze swoich chrześcijańskich wartości i tradycji. Seehofer zapowiedział również, że przeforsuje nowe prawo, które przyspieszy deportacje.

 

Tego typu wypowiedzi to miód na uszy rozgoryczonego i rozdrażnionego społeczeństwa, które liczy na rozwiązanie problemu nieintegrujących się agresywnych imigrantów. Władze powoli zmieniają swój ton w tym kontekście, gdyż mają świadomość, że niezadowoleni mieszkańcy Niemiec mogą zacząć głosować na Alternatywę dla Niemiec. Co prawda Angela Merkel po raz czwarty została kanclerzem a frakcja CDU/CSU po kilku miesiącach negocjacji utworzyła koalicję z ugrupowaniem SPD, ale w wyniku niedawnych wyborów antyislamska Alternatywa dla Niemiec stała się trzecią siłą w parlamencie i liczy na jeszcze większy sukces, a nawet przejęcie władzy w 2021 roku, gdy odbędą się kolejne wybory do Bundestagu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.7 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika EkrudyDref

islam wcale nie należy do

islam wcale nie należy do Niemiec, ani nie jest częścią tego państwa

lecz muzułmanie należą do Niemiec i są częścią tego państwa - tak brzmi całość.

muzułmanie muszą żyć z Niemcami, a nie obok nich czy przeciwko nim

Nie, to nie tak; prawda jest inna: muzułmanie są Niemcami i dlatego Niemcy nie mogą być przeciwni muzułmanom.

państwo nie zrezygnuje ze swoich chrześcijańskich wartości i tradycji

Nie, nie, już zrezygnowało wtedy, gdy kalif Merkel ogłosiła panowanie multi-kulti. A będzie coraz gorzej, bo płacimy Erdoganowi grube miliardy euro a on szantażuje nas (Unię, a więc i Polskę) nachodźcami, otwarcie mówiąc, że ich przybycie będzie przyczynkiem do uciekania Europejczyków. 

Tak, Germańcy, potrzebujecie już króla Sobieskiego, a niedługo będziecie szukać schronienia w Polsce (nie wy pierwsi zresztą).

--------
Howgh!

Skomentuj