ISIS zaatakowało placówkę wojskową przy stolicy Afganistanu

Kategorie: 

Flickr (CC BY 2.0)

Państwo Islamskie przyznało się do przeprowadzenia serii zamachów bombowych na posterunek wojskowy nieopodal Kabulu, stolicy Afganistanu.

Zgodnie z doniesieniami medialnymi piątka terrorystów uzbrojonych w granatniki i karabiny maszynowe miała zaatakować silnie ufortyfikowany obiekt należący do akademii wojskowej.  W wyniku ataku przynajmniej 5 żołnierzy miało zginąć, a 10 odnieść ciężkie obrażenia. Dwóch napastników zginęło w walce, dwóch wysadziło się w powietrze, a jednego zdołano ująć. Walki trwały kilka godzin.

 

W oficjalnym komunikacie minister obrony Afganistanu podkreślał, że atak ten wymierzono w placówkę broniącą uczelni, a nie w samą akademię wojskową i studentów. Jak dotąd uważano, że za atak odpowiadają najprawdopodobniej talibowie – dokonali oni dwóch, poprzednich ataków bombowych w okolicach Kabulu. Teraz możemy spekulować, że te grupy terrorystyczne rozpoczęły swoistą rywalizację o rządy dusz w Afganistanie.

 

Warto przypomnieć, że w sobotę miał miejsce jeden z najkrwawszych aktów terroru na terenie Kabulu – talibowie podstawili karetkę wypełnioną materiałami wybuchowymi, której eksplozja w dzielnicy ambasad i budynków rządowych doprowadziła do śmierci 103 osób i ranienia 235 z nich.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Darmor
Portret użytkownika Darmor

Komentarze

Portret użytkownika ronin

patrzylem na umiejscowienie

patrzylem na umiejscowienie baz usa w syrii i bardzo ciekawi mnie jak sa zasilane poniewaz dostarczanie do nich zaopatrzenie droga ladowa jest bardzo trudne i kosztowne a i powietrzna jest niebezpieczne od strony turcji i izraela.

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Zarowno ISIS jak i TALIBOWIE

Zarowno ISIS jak i TALIBOWIE to zabawa w ciuciubabke, nalezy zadac sobie pytanie, jak takie duze mocarstwo jak USA nie moze sobie poradzic z mala grupa terrorystow??? 

Rosja wiekszosc isis wyciela w Syrii, ale nie do konca bo USA zrobilo ewakuacje bojownikow, znowu zaczynaja budowac struktury... No czy to takie trudne ewakuowac cywili i spuscic porzadna bombe na malutka jeszcze narazie siedzibe isis?? Ten caly wywiad wojskowy sie na ch... nadaje, nie potrafia ustalic skad isis czy talibowie maja te granatniki??? Sorry oni moga ustalic ale nie chca bo wojna musi trwac by ameryka mogla przetrwac, a terroryzm musi sie stale rozwijac, ale pod kontrola, jak juz sa silni to pozwola polowe terrorystow wybic, ale nigdy do konca... 

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ktoś pisał tu na forum, że

Ktoś pisał tu na forum, że talibowie są z izrahella. Nie wydaje mi się, wątpię w to. Za ich panowania produkcja opium spadła prawie do zera. Wystarczyło kilka miesięcy wprowadzania demokracji ''made in usa'' i nastąpił wzrost produkcji opium o 300% a obecnie już sięga 1500%. Jak to dziś się mówi w NWO-mowie: ''partnerzy handlowi'' widać nie próżnują tylko robią interesy, więc do czegoś ten biedny kraj jednak jest im potrzebny. Patrząc w ten sposób, czyli metodą handlowego korporacyjnego wyzysku można domyślić się jaką ma rolę czyli ''handlową przydatność'' każde państwo na tym świecie. Władcy mają podejście czysto ekonomiczno - szatańskie. Państwa narodowe to dla nich wróg. Rodzina to kolejny wróg. Świadome społeczeństwo to chyba największy wróg. Celem jest produkcja ogłupiałego wymieszanego rasowo bydła ''Made in Januszex.''

Skomentuj