ISIS wycofuje bojowników z Syrii i Iraku do Afryki. Czy uruchomi to kryzys migracyjny apokaliptycznych rozmiarów?

Kategorie: 

Źródło: Public domain

W ostatnich dniach wiele tureckich i kurdyjskich zródeł medialnych ogłosiło, że ISIS rozpoczęło wycofywanie swych sił z Syrii i Iraku. Zdaniem syryjskiej agencji informacyjnej AMN terroryści kierują się do Egiptu i innych krajów Afryki Północnej.

 

Doniesienia te zbiegły się z odezwą samozwańczego kalifa Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadiego, skierowaną do swych zwolenników. W odezwie Baghdadi wzywa do przebicia się na teren południowej Libii a następnie zaatakowanie sąsiednich państw w celu utworzenia nowego kalifatu.

 

Kierunek afrykański wydaje się być logiczny dla terrorystów islamskich, nad którymi ciąży widmo eksterminacji w wypadku pozostania w Syrii i Iraku. Ostatnie postępy wojsk syryjskich i irackich zredukowały Państwo Islamskie do dwóch izolowanych enklaw na terenie Syrii i Iraku. W Syrii enklawa rozpościera się na obszarze 7200km2 i kurczy się każdego dnia.

Stało się to dzisiaj kiedy to armia syryjska zakończyła wyzwalanie pasa ziemi wzdłuż rzeki Eufrat. Armia Iracka nie pozostaje w tyle i redukuje stopniowo niewielki już skrawek ziemi irackiej wzdłuż granicy z Syrią, który jeszcze pozostaje pod kontrolą zbrodniczej organizacji.

 

Subsaharyjskie państwa afrykańskie są słabe, niestabilne, skorumpowane. Taki klimat społeczno, polityczno, ekonomiczny w całym regionie sprzyja rozwojowi organizacji terrorystycznych, których przesłanie może początkowo wydać się atrakcyjne dla umęczonych mieszkańców tych ultra biednych krajów.

 

Jeśli ISIS odniosło,  trzeba to przyznać imponujący sukces na terenach Syrii i Iraku. Gdzie przecież władza państwowa z potężnym aparatem wojskowo policyjnym była silna i dobrze zorganizowana (zwłaszcza w Syrii w Iraku w nieco mniejszym stopniu).

 

Strach nawet pomyśleć co się stanie jeśli prężnie działająca struktura terrorystyczna (wspierana przez tajemniczych mocodawców) taka jak ISIS wejdzie na teren Afryki subsaharyjskiej i zacznie penetrować te rejony w których lokalne władze mają mało kontroli lub nie mają jej tam wcale. Wykorzystując  wszystkie słabości skorumpowanych i niepopularnych  rządów.

 

Jeśli faktycznie upadające na Bliskim Wschodzie Państwo Islamskie, przerzuca swych bojowników do Afryki. O spełnienie się czarnego scenariusza naszkicowanego powyżej nie będzie trudno.

Czy będziemy świadkami utworzenia nowego kalifatu? Kalifatu który zaćmi wszystko to co widzieliśmy w Syrii i Iraku? Kalifatu sięgającego od Mauretanii przez Mali (gdzie islamska rebelia już trwa) przez Niger, Czad, Libię, Sudan na północy którego rządzą radykalni islamiści, aż po Erytreę i Somalię, która od lat jest państwem upadłym i nie może sobie poradzić z organizacją Al-Shabaab? Moim zdaniem to scenariusz wielce prawdopodobny.

 

Należy więc sobie zadać następujące pytanie. Jakie mogą być konsekwencje takiego scenariusza dla Europy? Odpowiedz może być jedna. Opłakane. Niemal na pewno wywoła to gigantyczne tsunami ludzkie, jakiego  Europa nie widziała od czasów wędrówek ludów w pierwszych wiekach naszej ery.

 

Na Europę ruszy masa głodnych, biednych ludzi,  których bieda wykracza poza wyobraznię przeciętnego, zadowolonego z życia europejskiego hedonisty. Ludzi zdesperowanych, którzy nie mają wiele do stracenia lecz wiele do zyskania. Takiej fali nic nie zatrzyma. 

 

Na pewno nie zatrzymają jej rządy liberalnej lewicy, naiwnych pięknoduchów lewackich,  kreujących wizję nowej Europy w zaciszu swych katedr uniwersyteckich i biur w Brukseli.

 

Oni potencjalną apokalipsę w formie analfabetów subsaharyjskich i zagładę cywilizacji europejskiej, która była lokomotywą postępu światowego przez ostatnie 600 lat. Postrzegają jako ubogacenie kulturowe !   Biada nam pod ich rządami!

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: leszekczarny
Portret użytkownika leszekczarny

Komentarze

Portret użytkownika SN69ll

No to mamy następnego

No to mamy następnego analityka polityki międzynarodowej...aż kuźw@ szczypie w oczy...jedyna wartościowa rzecz z tego pseudo dziennikarstwa...to mapa Afryki...dzięki której można sobie wyobrazić jak dywizje ISIS przemieszczają się po drogach egiptu chronione przez lokalne lotnictwo...albo drogą morską w ekskorcie nieustraszonych piratów z somalijskich...leszkuczarny...czarno widzę twoją dalszą działalność komentatora polityki zagranicznej...Czy nie lepiej było zamieścić coś Johna Mola albo Marcina Malika...chłopaki trzymają jakiś poziom...a to powyżej wygląda na produkcję z gazetki ściennej kiepskiego gimnazjalisty...

Portret użytkownika leszekczarny

Jeśli jesteś na tyle

Jeśli jesteś na tyle nierozgarniety, że wyobrażasz sobie w sposób jaki opisałeś napływ do Afryki bojowników z isis to winszuję Smile Pokazałeś własnie, że to ty jestes na poziomie gimnazjalisty i nie rozumiesz co się dzieje na swiecie:) Dobranoc dzidziu.

Portret użytkownika NS69

To była ironia...leszkuczarny

To była ironia...leszkuczarny...ISIS jest pozamiatane jak talibki Osamy...i jedyne co mogą zrobić to wypieprzać w rozsypce, bez sprzętu i pewnie dołączą do lokalnych watach w innych krajach...ale tylko tyle i nic więcej...Co do fali uchodźców leszkuczarny...to sprawdź ilu z obecnej fali pochodziło z terenów objętych wojną domową...a ilu zwyczajnie skorzystało z zaproszenia babci Angeli...weź też pod uwagę że fala zostanie powstrzymania jak tylko Niemcy stwierdzą że odmłodzili wystarczająco swoj populację...bo prawda jest taka że chodzi tylko o utrzymanie demografi na bezpiecznym poziomie w niemczech...

Portret użytkownika Logiczna logika

Zadziwiające jak oszustwo

Zadziwiające jak oszustwo antysemickie "protokoły mędrców syjonu" utworzone przez lucyferian może być podwaliną takiego piekła dla tych którym nie po drodze z cezarem. Winą będą obarczone elity judaistyczne podczas gdy prawdziwi autorowie nie tylko kalifatu ale także biedy subsaharyjskich krajów z uśmieszkiem popijają ciepłą herbatkę w kapciach przy kominku. żal.pl Od dawna tam gdzie się pojawiali dobrodzieje propagujący materialistyczny darwinizm który równią pochyłą zsuwa się w kierunku mariarhatu zawsze pojawiała się bieda. Taka rola marksizmu którym jest humanizm a w swej najdoskonalszej formie matriarhatu. Ludzie zapomnieli o Bogu zastępując go religią humanizmu opartego na społecznym darwiniźmie materialistycznym z etyką wziętą z bibli w znacznie okrojonej formie. Nic z tego nie pozostanie.

Skomentuj