Irlandia wprowadza cenzurę internetu nazywając ją walką z hejtem, reszta UE wkrótce zrobi to samo

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Irlandii toczy się gorąca debata wokół nowych ustaw mających na celu walkę z mową nienawiści. Wprowadzone zmiany w prawie mają stworzyć przełomowe regulacje dotyczące przestępstw z nienawiści, uczynić przestępstwem negowanie lub trywializowanie ludobójstwa oraz rozszerzyć ochronę, aby obejmowała tożsamość płciową i niepełnosprawność.

 

Przeciwnicy Ustawy o Sprawiedliwości Karną obawiają się, że zmiany te mogą iść za daleko i ograniczać wolność słowa. Z drugiej strony, obrońcy ustawy argumentują, że obecne irlandzkie prawodawstwo zostało wyprzedzone przez internet i zawiera znaczące luki​ ​.

 

Minister Sprawiedliwości Helen McEntee, która opublikowała projekt ustawy, broniła się przed zarzutami, że ustawa ograniczy wolność słowa. Podkreśliła, że mowa nienawiści i wolność słowa to dwie różne rzeczy, przy czym pierwsza ma na celu uciszenie ludzi i wzbudzanie strachu.

 

Aktualne irlandzkie prawo nie zawiera specyficznych przepisów dotyczących przestępstw z nienawiści, a obowiązujące przepisy dotyczące mowy nienawiści pochodzą z 1989 roku i są uważane za archaiczne. Nowe prawo wprowadza zmiany, czyniąc osobę odpowiedzialną za przestępstwo z nienawiści, nawet jeśli twierdzi, że nie miała takiego zamiaru​ ​.

 

Nowa ustawa przeciwko mowie nienawiści w Irlandii rozszerza zakres odpowiedzialności prawnej za materiały uznawane za podżegające do nienawiści. Jednakże, szczegółowe kryteria i zastosowanie tego prawa w praktyce, w tym w kontekście memów i innych treścii internetowych, mogą być przedmiotem interpretacji prawnej i sądowej. To, czy posiadanie określonych memów na komputerze może spowodować kłopoty prawne, zależy od tego, jak materiały te zostaną zinterpretowane w świetle nowej ustawy, a także od okoliczności ich posiadania i użytkowania.

 

Irlandzka Rada Praw Obywatelskich (ICCL) wyraziła ostrożne poparcie dla zmian, podkreślając potrzebę wzmocnienia i wyraźniejszego określenia obrony wolności słowa w ustawie. ICCL sprzeciwia się jednak wprowadzeniu przestępstwa posiadania i przygotowania materiałów, które mogłyby podżegać do nienawiści​ Wprowadzenie nowych ustaw przeciwko mowie nienawiści w Irlandii stanowi wyzwanie dla równowagi między ochroną przed przestępstwami z nienawiści a zachowaniem wolności słowa. Debata wokół tej ustawy podkreśla złożoność problemów związanych z regulacją mowy w erze cyfrowej oraz potrzebę ochrony praw jednostki w obliczu rosnących zagrożeń w przestrzeni publicznej.

Nie ma wątpliwości, że to co dzieje się obecnie w Irlandii w kontekście cenzury internetu, zostanie wkrótce zaadaptowane w pozostałych krajach członkowskich UE. Stosowne przygotowania już trwają. To nie przypadek, że nagle influenserzy z Internetu biją na alarm, niemal na rozkaz, że boją się hejtu, bo sprawia im przykrość i trzeba coś z tym zrobić.

 

To zapewne sprytna strategia, na przygotowanie gruntu do zamknięcia ludziom ust w Internecie, na przykład przed nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Pożyteczni idioci w kolejnych krajach nawołują do wprowadzenia "Internetu pod nazwiskiem" i zupełnym przypadkiem jest to, że UE szykuje właśnie cyfrowy portfelik dla każdego z nas. Do tego portfelika vel Digital ID, będą mogły trafić cyfrowe Euro CBDC ale też obowiązkowe uwierzytelnienia intenetowe. Docelowo bez podania indentyfikacji cyfrowej korzystanie z internetu w UE może być bardzo trudne a dla wielu niemożliwe,

 

Zresztą walka z "hejtem" przejawiająca się cenzurą, spowoduje, że ludzie zaczną się bać wyrażac swoje poglądy i chyba właśnie o to chodzi konstruktorom tego unijnego totalitaryzmu. Chyba znamy już nową narrację, że "nie planujemy cenzury Internetu za pomocą #DigitalID  tylko walczymy z hejtem, a kto jest przeciwko i mówi o prywatności i wolności słowa ten hejter i ruska onuca".

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Adrian Kaszalot

Globalistom się nie podoba że

Globalistom się nie podoba że ich opierdalają w internetach, lepiej by było jakby szaraczki poliniaczki robili co im powiedzą w telewizji.  Fajno poloczki to co , jak celebryty im nakażą to oni fajnie zrobią, jak kurwa w przedszkolu!

Włącz swój odbiornik !!!

 

Portret użytkownika euㅤklides

1. Bandyci zawsze znajdą

1. Bandyci zawsze znajdą sposób by się komunikować bo żaden kanał komunikacji, w tym Internet, nie jest przyczyną przestępstw tylko środkiem.

2. Bandytów będzie w istocie trudniej wytropić, bo będą używać bardziej dyskretnych metod komunikacji.

3. Ludzie szukający informacji i tak ją znajdą, będą po prostu korzystać więcej z darknetu.

4. Cenzura nic nie daje władzy bo owce i tak nie wchodzą na "zakazane strony".

5. Politycy jedyne co osiągają to czynią  życie coraz bardziej upierdliwym i aż żal patrzeć jak te pasożyty są bezkarne.

6. Po pewnym czasie osiągną to co każdy reżim, czyli spektakularny upadek.

Jestem za tym by to przyśpieszyć, skazać polityków raz na zawsze, zakazać uprawiania polityki na równi z innym ciężkimi zbrodniami. Polityka to narzucanie władzy bez zgody rządzonych, czyli forma terroryzmu. Polityków należy traktowac jak terrorystów i zwalczać.

Portret użytkownika Adolf Rotshild

W Irlandii wszystko według

W Irlandii wszystko według scenariusza. 15 listopada rząd wzywał do wydalenia ambasadora Izraela za ludobójstwo Palestyńczyków. Kilka dni później islamista zadźgał troje dzieci. Irlandczycy się w wku***li i zdemolowali Dublin. Poparcie dla Palestyny spadło. Teraz czas na kompromitację lewicowego reżimu zamordyzmem, dojście do władzy czegoś antyislamskiego i proizraelskiego albo chociaż mniej propalestyńskiego i Palestyńczycy tracą ostatniego sojusznika w UE. W siedzibie Mossadu wystrzelą korki od szampana.

 

Portret użytkownika ba19

I bardzo dobrze  , w końcu

I bardzo dobrze  , w końcu wulgaryzmy znikną z sieci , jak ktoś nie potrafi merytorycznie rozmawiać to nie powinien udzielać się  w Internecie , dawanie wpisów  na poziomie budki z piwem powinno być cenzurowane :

Efezjan 4: 31  Wszelka złośliwa gorycz+ i gniew, i srogie zagniewanie, i krzyk, i obelżywa mowa+ niech będą spośród was usunięte wraz z wszelkim złem.+

Kolosan 4:  Niech wasza wypowiedź zawsze będzie wdzięczna,+ przyprawiona solą,+ abyście wiedzieli, jak powinniście każdemu odpowiedzieć.+

Ranić innych to nie sztuka,  ale ich budować , mówić merytorycznie to jest sztuka !

 

Portret użytkownika Jarek Pałysz

Czy nie wiesz cioto paprykowa

Czy nie wiesz cioto paprykowa że ten na którego się powołujesz dał każdemu wolność słowa, bez względu jakie by to nie było, ocena należy do niego, ale cipo wołowa "wołowi młócącemu mordy nie zatkasz".

Portret użytkownika Paweł Brawa

Oczywiście i jeszcze niech

Oczywiście i jeszcze niech specjalni komisarze dbają o ładność i wolnośc słowa, wspaniale kurwa fa. Władzuni obrażac nie wolno szaremu człowiekowi, a nawet piardnąć głośno, bo celebryctwo będzie nie zadowolone.

Portret użytkownika syriues

Powinna byc instrukcja do

Powinna byc instrukcja do internetu, a jak sie nie godzisz na zasady to sie tam nie wchodzi.Internet powinien byc z zalozenia tylko dla dorosłych, lub pod okiem rodzicow.

Nie ma co tu sie rozwodzic na temat czy powinna byc cenzura lub nie,bo wlasciwie powinna byc kultura.zreszta mam inne zainteresowania niz sledzenie idiotyzmow.

Portret użytkownika inzynier magister

Czy wyrażenie "szatański

Czy wyrażenie "szatański pomiot" to tęz nienawiść ? :-)  Jak zrobią internet na nazwisko to jak odpadam ! to poniżające i komunistyczno sowieckie podejście więc nie będę uczestniczył w kolejnym kacapskim ustojstwie !! szatański pomiot straci sporą część użytkowników... mam nadzieję

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Strony

Skomentuj