Irlandia jako pierwszy kraj UE uznał, że Izrael dokonuje aneksji ziemi palestyńskiej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Irlandia uznała, że izraelska rozbudowa osiedli żydowskich na terenach okupowanych stanowi aneksję, nielegalną z punktu widzenia prawa międzynarodowego. Unia Europejska dotychczas jedynie potępiała działania Izraela, ale nie podejmowała żadnych konkretnych działań.

 

Irlandzki parlament przyjął wniosek jednej z partii, który potępia rozbudowę żydowskich osiedli na terenach okupowanych i uznaje je za faktyczną aneksję ziemi palestyńskiej. Potępiono również wysiedlanie Palestyńczyków. Irlandia oficjalnie uznała, że ekspansja Izraela stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego.

 

Co więcej, irlandzki senator Gino Kenny, rzecznik partii People Before Profit domaga się nałożenia sankcji na Izrael w związku z podejmowanymi ostatnio działaniami zbrojnymi w Strefie Gazy. Szacuje się, że w ciągu 11 dni zginęło co najmniej 284 Palestyńczyków, w tym 69 dzieci i 40 kobiet, a ponad 1,9 tys. zostało rannych. Gino Kenny powiedział wprost, że "Izrael jest rasistowski".

Irlandzki senator mówił o hipokryzji Unii Europejskiej, która z jednej strony nakłada sankcje na Białoruś za zmuszenie do lądowania w Mińsku samolotu linii Ryanair i aresztowanie opozycjonisty Romana Protasiewicza, a z drugiej strony przymyka oko na agresywne działania Izraela w Strefie Gazy.

 

Decyzja została pozytywnie przyjęta przez liczne organizacje, w tym m.in. Irlandzki Kongres Związków Zawodowych. Teraz Irlandia oczekuje, że podobne wnioski zostaną przyjęte w parlamentach innych państw europejskich.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

Każdy myślący i mądry

Każdy myślący i mądry człowiek to wie. Ogólnie rzygać się chce już od tych samych słów izrael i żyd - bleee : O

Ale cóż - kręcą na siebie bata to go w końcu ukręcą - świat "ludzi normalnych" na te ścierwa jest już tak wqrvviony że jak ruszy, to nie będzie już im pomagania - będzie z nimi miazga totalna. (ludzie będą i w zasadzie nawet muszą się wyżyć na tych ścierwach - bo za dużo byli gnębieni i uciskani przez te parszywe wszy które rozplęgły się wszędzie na każdym kroku).

Te podłe gady aż same się proszą o wpierd0l.

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Lommo

Izrael wbrew mitologi

Izrael wbrew mitologi obowiązującej w Polsce nie został założony przez polskich Żydów, którzy co prawda co mają skłonność do szachrajstw, ale z polskich Żydów się śmiano że nie wiedzą z której strony broń pali. Więc nie są to kompetencje siłowe mogące przeprowadzać ekspansję . Z polskich Żydów to pochodzą w Izraelu ortodoksi niechętnie nastawieni nie tylko do podejmowania pracy ale nawet niechętnie nastawieni do własnego państwa. Za to przynajmniej zapewniają tamtemu państwu przyrost demograficzny ( mimo obcięcia socjalu dla nich to dalej jest grubo więcej niż polskie 500+). Natomiast należy pamiętać że Izrael w istocie został stworzony jako nowoczesne państwo i przede wszystkim rozbudowany przez syjonistów z Niemiec którzy się uważali za Niemców żydowskiego pochodzenia. Niemcy choćby żydowskiego pochodzenia mają w gruncie rzeczy niemieckie cechy ekspansji i wypierania słabszych cywilizacyjne kultur. Już naziści rządzili w Niemczech a syjoniści zorganizowali na terenie Niemiec ośrodki szkoleniowe dla pionierów nowego państwa. Ba są nawet hipotezy że zwalnianie wykwalifikowanych i wykształconych Żydów z pracy w III Rzeszy nie było przypadkowe i miało skierować kadry do budowy Izraela. Nawet III Rzesza przelewała tam zasiłki dla bezrobotnych. Po wojnie doszły dalsze kadry niemieckich Żydów z rozbitego Wehrmachtu czyli w istocie Niemców. Jak ktoś czytał taką lekturę za podstawówki zdaje się Placówka , to wie że z niemiecką ekspansją niezwykle trudno sobie poradzić. Udało się to może tylko Stalinowi w czasie II wojny ale gigantycznym kosztem. Rzecz jasna słabo zorganizowana społeczność palestyńska łatwo od początku dawała się zjadać po kawałku. Inna sprawa że jest jednak od razu zauważalna ogromns różnica między nowoczesnym dobrze zorganizowanym ( i zmilitaryzowanym) Izraelem , a nędznymi enklawami palestyńskimi. Żeby nawet daleko nie szukać - na identycznym schemacie działało Państwo Krzyżackie nieustannie ekspandując terytorialnie i kulturalnie , i nie bojące się używać (delikatnie mówiąc) siły militarnej do osiągania swoich celów. Tam na bliskim wschodzie sytuacja jest jeszcze bardziej napięta bo ze względów religijnych i nie tylko religijnych asymilacja Palestyńczyków idzie kompletnie jak po grudzie.

Portret użytkownika Quark

Jest jeszcze coś co mi się

Jest jeszcze coś co mi się właśnie przypomniało .. Otóż spece od "fantazjowania" na temat ingerencji obcych (strażników) w ziemskie sprawy - wysnuli teorię , że owe "punkty zapalne" na bliskim wschodzie są rodzajem "zasłony dymnej" , mającej nie dopuścić do poznania prawdy o początkach i przeszłości ludzkości przez ziemian poprzez ciągłe wywoływanie tam konfliktów za pomocą broni do "kontroli umysłów" - (chodzi o wzbudzanie agresji w tłumie) - podobno na tych terenach (Iran , Irak , Egipt , dawna Mezopotamia , Izrael itd.) są zagrzebane pod piaskami pustyni ciekawe rzeczy , które "nie powinny" zostać odkryte. Łączy się to z teorią o tkz: "strażnikach" czyli tych "ufo-nautach" , którzy tu na ziemi mieszkają w ukrytych bazach (podziemnych i podwodnych) a których widzimy jako obserwacje UFO. "Strażnicy" bywali w przeszłości też nazywani "upadłymi aniołami". 

Trudno powiedzieć ile w tym prawdy ale brzmi ciekawie i trzyma się "kupy" - coś w tym może być.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Wrecz odwrotnie , to wlasnie

Wrecz odwrotnie , to wlasnie przez konflikty dokonuja odkryc starozytnych artefaktow , ktorych chyba powinni szukac upadli aniolowie , w koncu je tu kiedys pozostawili.

- AFGANISTAN  - starozytna Vimana

- IRAK - Babilon i wrota gwiezdne

- LIBIA -  trudno powiedziec

- SYRIA - trudno powiedziec

- EGIPT - piramidy i kult

- KRYM - podwodne piramidy ogladane z batyskafu przez Putina

Przyszlosc UKRAINA - slady Jafeta syna Noego ?

POLIN - dolnoslaskie piramidy oraz Wawel ( zydzi chca Krakow) kopce Kraka i Wandy , piramida w Gdynii?

BIALORUS - trudno powiedziec

 

Portret użytkownika Quark

Z całą pewnością jest to

Z całą pewnością jest to łamanie międzynarodowej prawożądności przez żydów i ktoś powinin im wskazać właściwe miejsce na swoje kibuce .. Problem w tym , że dotychczasowy "światowy żandarm" sam został przez nich zainfekowany jak stary ser pleśnią a i bez tego szansy na pomoc palestyńczykom by nie było bo ani tam ropy nie ma , ani złóż cennych surowców czy artefaktów do skradzenia . A wiadomo każda pomoc kosztuje .. a jak nie ma szansy na łupy to i chętnych brak.

Tu nie sankcje są potrzebne bo co to da ? , tylko ekipa komandosów szybkiego reagowania , którzy skrócili by żywot tym żydom co mówią : "strzelajcie do nich !" . Kurde jak Japonię trzeba było uspokoić to wiedzieli co zrobić i to dwa razy . 

Strony

Skomentuj