Irański siłacz wypowiada wojnę ISIS

Kategorie: 

Źródło: Instagram

Dla niektórych osób wyjazd na wojnę z tzw. Państwem Islamskim jest dobrym sposobem na rozgłos w internecie. Irański siłacz Sajad Gharibi, któremu media nadały przydomki "irański Hulk" oraz "Perski Herkules", zapisał się do armii na ochotnika aby wyjechać do Syrii i pomóc syryjskim siłom zwalczyć terroryzm.

 

Sajad Gharibi ogłosił swoje zamiary na Instagramie, gdzie zaprezentował również swoją sprawność fizyczną. Siłacz szybko stał się gwiazdą w serwisie społecznościowym. 24-latek potrafi podnieść obiekt o masie do 175 kilogramów, więc z pewnością wykaże swoją przydatność podczas przenoszenia dużej ilości sprzętu wojskowego.

Irański strongman w najbliższym czasie zacznie przechodzić odpowiednie szkolenie. Jednak zanim faktycznie trafi do Syrii, gdzie będzie wspierał syryjskie i irańskie wojska w walce z samozwańczym Państwem Islamskim, mogą minąć dwa lub trzy lata.

Syria jest obecnie zbieraniną ludzi z całego świata. Mieszkańcy wielu państw dobrowolnie wyruszyli do tego kraju aby walczyć przeciwko terrorystom z ISIS, lecz nie zawsze jest to akceptowane przez rządy. Wielokrotnie zdarzało się iż osoby powracające do swojego kraju były zatrzymywane i umieszczane w więzieniu. Przeciwko ISIS walczą także Polacy - wśród nich jest 30-letnia kobieta znana jako Joanna, która w zeszłym roku zostawiła swoją rodzinę i przedostała się do regionów kontrolowanych przez Kurdów, gdzie wspiera ich w działaniach zbrojnych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika U_P_Adlina

Na dzisiejszych wojnach

Na dzisiejszych wojnach gabaryty nie mają racji bytu!!.......Rzadko dochodzi do walki wręcz!!......Zabija głównie artyleria!!.........Życzę Irańczykom wszystkiego najlepszego w walce z usmańskimi najemnikami z isis, ale wystarczy jedna celna kulka wystrzelona przez 50 kg wypierdka i największy olbrzym i siłacz padnie martwy !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Kolovrat

Przynajmniej za wielbłąda

Przynajmniej za wielbłąda będzie mógł robić.. mimo wszystko wielbłąd i tak jest wydajniejszy i co najważniejsze tańszy w utrzymaniu. Taki pasznik pochłonie kilka racji żywnościowych przeciętnego wojaka za jednym posiedzeniem. Nie wiem co on sobie myśli.. że co, że ma mięśnie ze stali i kule nie będą się jego imać? hmm

Strony

Skomentuj