Iran zdecydował się przerwać handel ropą naftową z Europą, sankcje wobec UE

Kategorie: 

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad

Iran postanowił pokonać UE w kwestii embarga na ropę naftową. Już w niedzielę parlament islamskiej republiki zatwierdzi całkowite zaprzestanie dostaw ropy z Iranu do Unii Europejskiej przed wejściem w życie europejskich sankcji. To zwrot w wydarzeniach, Teheran jest pewien, że to zaszkodzi Europie i spowoduje podniesienie cen ropy naftowej.

 

Irański parlament w najbliższą niedzielę może zatwierdzić całkowite zaprzestanie dostaw ropy z Iranu do Europy. Nastąpi to przed wejściem w życie europejskiego embarga na broń i zapowiedzi zaprzestania handlu z Iranem od lipca 2012..

"Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, rząd będzie zobowiązany do zaprzestania sprzedaży ropy naftowej do Europy przed tym, gdy UE nałoży embarga wobec Iranu" - powiedział dla Financial Times przedstawiciel irańskiego parlamentu Imad Husseini.

To wydarzenie może być nieoczekiwane dla Europy, która pragnie odroczyć wejście w życie embarga do lata tego roku. Przypomnijmy, decyzja w sprawie nowych sankcji wobec Teheranu została podjęta przez ministrów spraw zagranicznych państw UE w poniedziałek. Zgodnie z porozumieniem, państwa UE, które zużywają około 20% ropy naftowej z Iranu, zabroniły zawarcia nowych umów z irańskim sektorem naftowym. Do 1 lipca, będą anulowane już istniejące umowy.

 

Wcześniej, obserwatorzy zauważali, że opóźnienie było konieczne, aby kraje takie jak Grecja, Hiszpania i Włochy, które stanowią 70% zakupów irańskiej ropy w Europie byli w stanie znaleźć alternatywnych dostawców energii. Teraz jednak jest ryzyko, że pozostają bez kropli surowca z tego kraju.

"Wielu członków Parlamentu, w tym ja, nie może doczekać się zatwierdzenia ustawy, dzięki której żaden z krajów europejskich, które dokonały na Iranie sankcji, nie można kupić ani kropli ropy z Iranu" - powiedział inny członek Parlamentu, Nasser Sudani

Według Sudaniego, sankcje nałożone przez Zachód trafią w samą Europę. Po pierwsze, powiedział, kraje europejskie nie będą w stanie niczym zastąpić irańskiej ropy, a po drugie, embarga na ropę naftową w Iranie będą prowadzić do znacznego wzrostu cen "czarnego złota". Z tego wynika, że Europejczycy jakoś będą musieli kupić irańską ropę przez pośredników, co znacznie zwiększy ich koszty. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika HAARP

Super. USA ostanio przegina..

Super. USA ostanio przegina.. Niedawno bylo OK gdy polityk USA nie wyplywala zbytnio na EU oraz nasz kraj, ale ostatino...Jakies glupier ustawy cenzurujace internet.... sami nie chca przyjac ich u siebie, ale narzucaja to reszcie swiata. Teraz Iran i kto z to placi ? EU i polska. Zaraz nam podniosa ceny paliw...  Swoja droga Jestem absolutnie przeciewny atakowi na ten kraj. 

Portret użytkownika oli

oj szykuje sie bieda z nedza

oj szykuje sie bieda z nedza lepiej juz zrobic zapasy - skoro w niedziele zacznie sie a moze juz sie zaczyna...Pamietajcie ZAPASY na conajmniej rok suche produkty i woda.. a tutaj jak 10mln ludzi rzuci sie na sklepy ciekawe czasy ciekawe jak to sie potoczy - jutro tesko i pelny koszyk makaronu 

Portret użytkownika Jason

Genialnie proste polityczne

Genialnie proste polityczne zagranie. Użyję kolokwializmu – szacun Persom, zaś adminowi dzięki za info.Jednak osobiście mam problem. Czy można kibicować muzułmanom, będąc potomkiem żołnierza walczącego pod Zbierzchowskim w odsieczy 1683 roku ?

Portret użytkownika Faraon

Nie ma to znaczenia czyimi

Nie ma to znaczenia czyimi jesteśmy potomkami. tym bardziej że nie cała historia Polski była chwalebna. Zachód schodzi na psy.Iran ma prawo robić ze swoją ropą co chce, bo to jest ich bogactwo naturalne, które wymieniają np. na żywność.

Portret użytkownika Irol

Przecież Irańczycy to nasi

Przecież Irańczycy to nasi dalecy "bracia". Zarówno Słowianie jak i Irańczycy pochodzą od Ariów i są ich bezpośrednimi potomkami. Wszyscy którzy nawołują do wojny z Iranem posiadają geny górali ze wzgórz Golan i to jest wspaniały moment , aby ich szybko rozróżnić i wykluczyć ich z polskiej sceny politycznej na wieki wieków amen.

Portret użytkownika Sahara

To czego nie dokonał Saddam

To czego nie dokonał Saddam Husajn i czego nie pozwolili dokończyć Kadafiemu to teraz zrobi Iran. Będzie trząsł całym Bliskim Wschodem, choć pewnie te dupolizy ze Zjednoczonych Emiratów wspomogą USrAel.Z perspektywy Polski trudno mi osądzać to jak się żyje pod dyktatem ajatollahów, ale na usta aż się ciśnie " Viva la revolution! Viva el presidente! Viva Ahmadineżad!"Niestety pomimo tych peanów pochwalnych nadlatuje nad Europę widmo wzrostu cen paliw i te nieszczęsne 10 zł za litr... Chyba, że Amerykańce litościwie przyślą nam ze 3 tankowce i współczująco pokiwają głowami mówiąc : "A nie mówiliśmy? Trzeba było od razu rąbnąć czymś w tych terrorystów islamskich".Dziwne tylko, że jakoś nikt u władzy nie wspomina o paliwach alternatywnych. Zbliża się doskonały moment na uniezależnienie się od ropy. Tylko czy do elit to dotrze? Pozwolę sobie dać link do oświadczenia NOP, wprawdzie z listopada, ale dziwnym trafem jest dosyć aktualne w swej wymowie.http://www.nop.org.pl/2011/11/27/wojna-z-iranem-to-wojna-przeciwko-polsce-oswiadczenie-rw-nop/ 

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Portret użytkownika Kosmozaur

Enargia Alternatywna, oraz

Enargia Alternatywna, oraz sposóby jej uzyskiwania są znane od dziesięcioleci. Pamiętasz sprawę polskiego rzepaku? Toż to miała Polska na żółto zakwitnąć od rzepaku, ażeby rolnikom polskim dopomóc. No i cisza....Taeraz "małorolni" producenci zamykają gospodarstwa, bo na ropę nie wyrabiają. A gdzie ten rzeapak?

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika Sahara

Mój drogi, wystraczyłoby

Mój drogi, wystraczyłoby wprowadzić na masową skalę patenty Tesli, a z pewnością żyłoby się nam łatwiej i czyściej :)Wystarczy przejrzeć biografię tego wielkiego człowieka by zrozumieć, że NWO zaczęło się właśnie wtedy...

Aby korzystać z Internetu potrzebne jest IP. IQ niestety już nie...

Strony

Skomentuj