Iran zagroził zerwaniem porozumienia nuklearnego

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

W obecnej sytuacji wydaje się, że atak na Iran wciąż jest rozważaną opcją. Choć islamska republika zgodziła się ograniczyć i poddać kontroli swój program nuklearny, pojawia się kolejny problem, tym razem związany z technologią rakietową. Iran właśnie wystrzelił w ramach testu kilka rakiet balistycznych.

 

Na początku tego roku Stany Zjednoczone nałożyły pierwsze sankcje na Iran za prace nad tego typu pociskami i nie wykluczają, że zatwierdzone zostaną kolejne. Zachód oburzył się gdy się dowiedział o najnowszych testach i przypomniał o rezolucji przyjętej przez Radę Bezpieczeństwa ONZ w 2010 roku.

 

Wszelkie działania przeciwko Iranowi mają najwyraźniej na celu rozbrojenie i osłabienie zdolności obronnych i ofensywnych tego państwa. Władze w Teheranie doskonale o tym wiedzą i ostrzegają, że jeśli Zachód znów będzie nakładać sankcje, to Iran zbuduje jeszcze potężniejsze rakiety balistyczne a nawet może zrezygnować z porozumienia nuklearnego.

 

Tymczasem największy w regionie wróg islamskiej republiki, Arabia Saudyjska, posiada nie tylko rakiety balistyczne ale także broń nuklearną, o czym powiadomiła jakiś czas temu amerykańska agencja CIA. Nikt jakoś nie jest tym oburzony. Saudowie mają po prostu silnych sojuszników którzy wspierają ich w walce o dominację na Bliskim Wschodzie.

 

 

Źródło: http://freebeacon.com/national-security/iran-threatens-walk-away-nuclear-deal-missile-test/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika husarz

Robi się bardzo ciekawie na

Robi się bardzo ciekawie na bliskim wschodzie..Chyba USraelowi chodzi o to by tam się zaraz każdy z każdym naparzał dzięki czemu konflikt rozleje się po świecie w dobie kryzysu imgracyjnego bardzo szybko. Szatanom zjednoczonym walą się planyw Syrii, teraz wyskoczyła Korea, Rosja śmieje się im w pysk..Chiny ich wykopują z tronu hegemona, wybory w USA moga byc najważniejszymi dla świata od czasu Roosvelta. Będzie się działo

AMOR PATRIAE NOSTRA LEX

Portret użytkownika achiles

WEDLE SWIATOWYCH BANDZIORÓW,

WEDLE SWIATOWYCH BANDZIORÓW, SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI, ALE TO JUŻ DOBIEGA KU KOŃCOWI, WIECZNIE TYCH SWOICH DŁUGÓW, UKRYWAĆ SIĘ IM NIE UDA, BO TO ŻE NIE SĄ RZADNĄ POTĘGĄ MILITARNĄ, NA ŚWIECIE, JUŻ DAWNO UDOWODNILI, dostając w dupę w Wietnamie, Afganistanie, Syrii i Iraku, a teraz zdygali na groźby Kima z Korei. Jak to mówi stare mądre powiedzenie : PSY SZCZEKAJĄ, A KARAWANA, JEDZIE DALEJ. I wcale mi tych pajaców u sterów władzy zachodu, nie żal, ŻAL MI JEDYNIE ZWYKŁYCH MASS NIEUŚWIADOMIONYCH, JAK BEZWZGLEDNIE ZOSTALI ZWIEDZENIE, przez tych szubrawców i szatańskich pomiotów, mających miliony istnień LUDZKICH NA SWYCH SUMIENIACH, ale oni o tym nie myślą, nawet. TO TAKA MAFIA SWOISTA W ZACHODNIM WYDANIU I TYLKO KTOŚ SILNIEJSZY, ROBI NA NICH WRAZENIE, jak to u mafiozów bywało i bywa !!!
p.s Oglądam właśnie debatę o OGÓLNEJ ŚWIATOWEJ SYTUACJI, NA ŚWIECIE w Rosyjskiej telewizji, która włączyłem, przez przypadek, gdyż słabowato znam ten język, ale znam, go trochę i muszę wam powiedzieć, że nawet z tak mała znajomością języka, można się przekonać, że względem ich debat, to naszym jest o niebo, do nich z tyłu, JEŚLI BRAĆ RÓWNOŚĆ W WYRAŻANIU POGLĄDÓW. Są tam probanderowcy, są rosjanie prawdziwi z KRWI I KOŚCI ( to słychac w wysławianiu ), jest i przedstawicielstwo V kolumny, wiadomego pochodzenia. Dyskusja jest żywiołowa, a czasem nawet bardzo nerwowa, ale wszyscy sa dopuszczani do głosu i wyrażania swojej opinii, nawet, jeśli  to jest banderowiec.  KANAŁ 1Rus TV, jeśli ktoś ma i trochę kuma język, to serdecznie polecam, by zobaczyć, jak MOŻE WYGLĄDAĆ POWAŻNA DEBATA Z RÓŻNYMI GŁOSAMI . I pomysleć, że niby u nas tak się szczycą DEMOKRACJĄ, a Rosję, za jej brak pietnują. Czy KTOŚ Z WAS wyobraża sobie debatę w naszej TV, gdzie by byli obecnie zaproszeni obok tych czołowych pajaców i partię "Razem" i Korwina i "Zmianę" Mateusza Piskorskiego, pozwalając im, na wyrażanie swobodnych swoich wypowiedzi, na dane zagadnienie ??? NIE MA SZANS NA TO W TEJ NASZEJ MODELOWEJ DEMOKRACJI NIBY, bo lemingi mają być uśpione i ogladać tylko jak się wzajemnie naparzają DWIE SEKTY, KTÓRE POCZĄTKOWO, JEDNĄ BYŁY
*( postsolidarnościową zwaną ). 

Portret użytkownika U_P_Adlina

To prawda !!!! Podwójne

To prawda !!!! Podwójne standardy w ocenie sytuacji to wizytówka dzisiejszych zbrodniczych "elit" zachodu !! Nowoczesną broń mogą mieć tylko ci, których zaakceptują szatany zjednoczone i israhell !! Inni nie mają prawa !!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj