Iran otrzymał pierwszy zestaw rosyjskich systemów rakietowych S-300

Kategorie: 

Źródło: Vitaly V. Kuzmin/Creative Commons

Po wielu latach oczekiwań, Iran otrzymał jeden z najbardziej zaawansowanych systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Media potwierdzają, że wczoraj pierwszy zestaw rosyjskich wyrzutni S-300 dostarczono już do tego państwa.

 

Z realizacją kontraktu na dostawę S-300 zwlekano od lat. Jednak gdy Zachód porozumiał się z Iranem w kwestii jego programu nuklearnego, Rosja zdjęła embargo na eksport tej technologii. W lutym strona rosyjska powiadomiła jeszcze o pewnych problemach w kwestii realizacji tej umowy ale teraz już ostatecznie wiemy, że systemy S-300 trafiły w ręce Iranu.

 

To oczywiście wywołało ogromne niezadowolenie w Izraelu, który wciąż liczy na wojnę z Iranem i zbombardowanie między innymi tamtejszych obiektów jądrowych, choć Stany Zjednoczone rzekomo nie popierają tych planów. Premier Benjamin Netanjahu groził Rosji, że w odpowiedzi na te działania może zacząć dozbrajać Ukrainę.

 

Pierwsze nagrania już pojawiły się w sieci. Widać na nich transport systemów S-300, które poruszają się po irańskich drogach. Pozostaje więc czekać na ruch państw zachodnich.

 

 

Źródło: http://www.reuters.com/article/us-russia-iran-arms-idUSKCN0X80MM

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego WschoduKomentarze

Portret użytkownika achiles

 Wytłumaczcie fani Usraela

 Wytłumaczcie fani Usraela ludobójczego, czemu kiedy Berkut tłukł majdanowców to było źle, a w USraelu kilka tysięcy osób protestowało przed Kapitolem w Waszyngtonie przeciwko korupcyjnej roli wielkich pieniędzy w polityce oraz restrykcyjnym przepisom o identyfikacji głosujących. Policja aresztowała ponad 400 demonstrantów.
Aresztowań dokonano pomimo tego, że demonstracja przebiegała spokojnie i bez incydentów. Policja waszyngtońska uznała ją jednak za "bezprawne zgromadzenie" utrudniające ruch.

To jak to jest, USrael może pakować majdanowców do klatki, a Janukowycz nie mógł? Coś ta wasza demokracja fałszywa, generowana w Hollywood ROFL
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/demonstracja-w-waszyngtonie-przeciwko-wielkim-pieniadzom-w-polityce,634856.html

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Bary kebab rozsiane po całej

Bary kebab rozsiane po całej Polsce to są wojskowi Tureccy. Nie wiem po co im ta siatka ale nasza niby ''polska władza'' nic z tym procederem nie robi, a przecież służby bardzo dobrze wiedzą kim oni są. (Dzięki za ten film - jest świetny.)

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj