Iran oświadczył że należy przeciwstawić się dalszej ekspansji NATO

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Ekspansja NATO w kierunku Europy wschodniej jest postrzegana jako zagrożenie nie tylko przez Rosję. Iran wezwał do przeciwdziałania planom dotyczącym rozmieszczenia systemu obrony przeciwrakietowej i zapowiedział gotowość do współpracy.

 

Przypomnijmy, że Iran za czasów prezydenta Mahmuda Ahmadineżada był postrzegany jako największe zagrożenie dla bezpieczeństwa na całym świecie. Już wtedy dużo mówiło się o programie atomowym i dokonaniu prewencyjnego ataku na ten kraj. Z tego powodu, Stany Zjednoczone chciały rozmieścić w Europie tarczę antyrakietową, która miała rzekomo chronić przed atakiem rakietowym ze strony Iranu.

 

Dziś sytuacja jest znacznie łagodniejsza. Choć Zachód dalej oskarża Iran o wspieranie terroryzmu, nikt prócz Izraela nie mówi już że kraj mógłby dokonać ataku rakietowego czy jądrowego - zwłaszcza odkąd prowadzone są negocjacje w sprawie programu atomowego. Wydawałoby się, że tarcza antyrakietowa jest już w Europie niepotrzebna.

 

Jednak ostatnie oświadczenia ze strony Stanów Zjednoczonych wskazują na coś zupełnie innego. Amerykanie nie mają zamiaru rezygnować z obrony przeciwrakietowej na naszym kontynencie. Irański resort obronny powiedział w czwartek, że wraz z Indiami, Rosją oraz Chinami należałoby przeciwstawić się NATO i rozpocząć współpracę obronną.

 

Jako zagrożenie postrzega się ekspansję tej organizacji w kierunku wschodnim oraz instalację tarczy antyrakietowej. Jako przeciwwagę dla działań NATO można już potraktować chęć wysłania do Iranu rosyjskiego systemu przeciwrakietowego S-300. Projekt współpracy obronnej będzie omawiany przez przywódców wspomnianych krajów.

 

 

Źródła:

http://rt.com/news/250209-iran-cooperation-amd-nato/

http://www.strategic-culture.org/news/2015/04/16/iran-ready-cooperate-with-russia-china-india-oppose-nato-europe.html

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Trzech żołnierzy ATO

Trzech żołnierzy ATO popełniło samobójstwo na Wielkanoc
Żal każdego człowieka. Cośmy uczynili naszemu sąsiadowi. 
W prawosławną Wielkanoc, 12 kwietnia trzech żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy popełniło samobójstwo, donosi agencja УНН powołując się na Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Według organów ścigania, rano na Wielkanoc Zmartwychwstania w pobliżu miejscowości Artiomowsk żołnierz jednostki wojskowej B2278 strzelił sobie w brodę z AKC-74.

Pracownik jednostki wojskowej A0284 ze Lwowa podciął swoje nadgarstki w domu.

Ponadto, około jedenastej w pobliżu Wołnowachy żołnierz jednostki wojskowej B1688 wysadził się granatem.

Psycholog ocenia to jako "syndrom Donbasu".

Wcześniej w Kijowie próbował popełnić samobójstwo 42-letni członek ATO. Sześć tygodni po demobilizacji połknął pigułki.

Przypomnijmy, od 18 marca na Ukrainie rozpoczęła się demobilizacja żołnierzy, którzy zostali powołani do służby wojskowej rok temu. Tuż przed 1 maja, przeniesionych do rezerwy zostanie ok. 35.000 wojska. Wracający z frontu są zaniepokojeni brakiem doradztwa i ludzką obojętnością.

Portret użytkownika Madek

Do Achiles odnsnie

Do Achiles odnsnie wyborow.
     W teatrz kukielek wszystko jest rezyserowane . Nie wazne jak glosno bedziesz klaskal.. wynik bedzie ten sam.
wg mnie jedynie otwarte jawne wybory moglyby cos zmienic, lub plan b 
1. Koalicja KKN
2. Znalezienie sponsorow
3. Przeprowadzenie jawnel ankiety imiennej na 25 mln Polakow ( system on line ale na Boga cociaz Kasperskiego zainstalujcie :)   )
 
Plan c
   rympal i zabrac sila.....................
  
plan d
     wszczepic sobie chipa i zaomniec o calej sprawie
 
ps: jestem dysortografem czyli prawie analfabeta
 
pozdrawiam

Portret użytkownika achiles

Oddając głos w wyborach

Oddając głos w wyborach prezydenckich a później w parlamentarnych my Polacy musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy człowiek ośmieszający nasz kraj który wymordowanie 200 tysięcy Polaków na Wołyniu nazywa swarami czy utarczkami powinien zajmować dalej to stanowisko? Ukraińcy jawnie plują nam w twarz a urzędujący prezydent jeszcze im przytakuje. Z przejazdu grupy motocyklistów robi się jakąś medialną hucpę a Ukrainiec Schetyna nawet nie waha się nazwać tego rosyjską agresja tymczasem nikt z polskojęzycznych władz nie zabrał nawet głosu w sprawie nazistowskiej ustawy ukraińskiej.Nawet taki rusofob jak gen Skrzypczak odszczekał to wszystko co mówił na temat Ukraińców a władze milczą 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Skrzypczak zawsze mi się

Skrzypczak zawsze mi się podobał. Myslę, że po przejrzeniu na oczy wielu pozostałych, prawdziwie polskich generałów zawiąże odpowiednią tajną Organizację, która zrobi z POlajskiego wojska Polskie Wojsko.
 Wtedy mozemy liczyć na Armię i wtedy mozemy rozpocząć rewolucję zrzucającą warszawskie bydło ze stołków żydorządów...
 A gdy wejdą obce wojska żydowskiego NATO pomoże nam w tym tym razem Putin

Portret użytkownika tak jasne

Piszsz o rewolucjach i nic

Piszsz o rewolucjach i nic nie robisz w tym kierunku ! - Pokazujesz tylko problem i POdjudzasz innych ale sam niczego nie robisz ! - NIe zapominaj że W polsce rządzą Tajne Zagraniczne organizacje , kluby Lobbyści któzy walczą po cichu ! ale skutecznie . ty natomiast zachowujesz się jak kogut Który Pieje , i nic wiecej nie robi - mało tego Alarmuje naszych oprawców że się buntujemy Sad - i dzieki temu mogą nam przeszkadzać , szkodzić wymyślać przepisy a na koncu i tak zamkną ci internet Smile

Portret użytkownika Trak

Nie każdy w robieniu

Nie każdy w robieniu rewolucji jest wprawiony.
Niektórzy dopiero się uczą od starszych.
W moim przypadku np. będzie to dopiero pierwsza rewolucja a inni mają ich już wiele na koncie.
Trochę cierpliwości nie zaszkodzi.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Trudno sie z Tobą nie

Trudno sie z Tobą nie zgodzić... Sam? .. Cóż minął wiek, kiedy miecz w ręce tańczył... Teraz tylko umysł moze przekazać kierunki...
 Z tymi tajnymi organizacjami jest tak, że robią teraz pod siebie a szkodzić i tak będą... tylko pod wpływem strachu mogą szybciej popełnić błąd, który wykorzystamy..
 Tak, ze ... oboje mamy rację - pozdrówko... Smile

Portret użytkownika achiles

Też odnoszę podobne do

Też odnoszę podobne do twojego zdania wrażenie Angelusie i dlatego chcieli go uwalić wkręcając go w tą niby aferę z czymś tam, dla wojska mającego być zakupionego od IZRAELA. Ale na szczęście im się, nie udało, ale i tak został na tor boczny odstawiony, jako niezweryfikowany, przez swoich. 

Strony

Skomentuj