Iran oficjalnie uznał Dowództwo Centralne USA jako organizację terrorystyczną

Kategorie: 

Źródło: Twitter

W ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosło napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Iranem. Teraz można nawet powiedzieć, że te dwa państwa są coraz bliżej wypowiedzenia sobie wojny. 15 kwietnia, USA oficjalnie uznały Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej, jedną z dwóch gałęzi irańskich sił zbrojnych, jako organizację terrorystyczną. Iran podjął identyczną decyzję i jakiekolwiek wsparcie, udzielane dla sił zbrojnych USA, będzie postrzegał jako działalność terrorystyczną.

 

We wtorek, parlament Iranu większością głosów przyjął specjalną ustawę, traktującą Dowództwo Centralne Sił Zbrojnych USA (CENTCOM), które operuje na terenie Bliskiego Wschodu i Centralnej Azji, jako organizację terrorystyczną. Jest to odpowiedź na wcześniejszy ruch Stanów Zjednoczonych. Teraz Iran zamierza śledzić aktywność Dowództwa Centralnego, a jakakolwiek współpraca z amerykańskimi siłami zbrojnymi w tym rejonie świata będzie postrzegana jako wspieranie terroryzmu.

 

Dowództwo CENTCOM jest częścią Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych i kieruje wszystkimi siłami zbrojnymi, które operują na terenie państw, takich jak Afganistan, Syria, czy Irak. Iran zamierza zatem otwarcie zwalczać aktywność amerykańskich wojsk na Bliskim Wschodzie, podobnie jak Stany Zjednoczone chcą zwalczać wszelką działalność irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.

Izrael z pewnością jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, ponieważ Iran jest obecnie jeszcze bardziej aktywny w Syrii, niż przed wybuchem wojny domowej. Co więcej, władze Syrii zgodziły się wydzierżawić temu państwu port morski w muhafazie Latakia. Oznacza to, że Iran po raz pierwszy uzyska dostęp do Morza Śródziemnego.

 

Relacje na linii Iran-Stany Zjednoczone są obecnie w najgorszym stanie od lat. Donald Trump najpierw zerwał umowę nuklearną, a następnie obłożył Iran sankcjami gospodarczymi. W chwili obecnej, światowe mocarstwo i regionalna potęga są coraz bliżej wypowiedzenia otwartej wojny.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Paulina

Kuźwa, jestem polsko

Kuźwa, jestem polsko-ukraińską dziewczyną, się z wami zgadzam. Mimo, że Rosja napadła Ukrainę, ale działania USA na Bliskim Wschodzie uważam za nieprawne. Mordowanie ludzi dla ropy i wpływów od 2001... nieciekawe. Saddam Husajn i Muammar Kaddafi byli moimi bohaterami. Ayatollaha Iranu też lubię. Żydzi są źli. Nienawidzę Żydów. A USA ich wspierają. Jeden Żyd syjonista NobleCrow10 powiedział mi w październiku 2019, że Izrael powinien sięgać od Półwyspu Synaj w Egipcie do granic Indii. Poruszaliśmy tematy Palestyny, Iraku, Afganistanu i Libii, ale był ślepy i głuchy na ludzkie cierpienie.

Chociaż tak w zasadzie, to USA, izrael i Rosja to jeden ch...j. Wszyscy są źli i mordują ludzi. Jakby sie nawzajem wybili, nie byłoby wojen.

Portret użytkownika 3plabc

Z działań USA można jasno

Z działań USA można jasno wywnioskować, że szykują się na wojnę z Iranem. Nagonka międzynarodowa, jednostronne zerwanie "umowy atomowej", przebazowanie na dniach F-35 do ZEA, po drugiej stronie Cieśniny Ormuz, podtrzymanie zaangażowania militarnego w Jemenie i wsparcia dla Arabii Saudyjskiej. Fakty świadczą same za siebie, a po czynach ich poznacie... Tylko, żeby durnie z naszego rządu się nie dali w to wplątać, w jedną anty-irańską konferencje już się wplątali.

Portret użytkownika asdasdfa

jak sie mają nie wplątać jak

jak sie mają nie wplątać jak już nas wplątali ? sam przed chwila napisales ze zorganizowalismy im konferencje, moze i jako podnóżek a może sami w tym mącimy tylko nasze media nas tak prezentują jakby nie było już w tym gównie siedzimy 

Portret użytkownika asdasfas

ciekawe czy oni sie naprawde

ciekawe czy oni sie naprawde opieraja tym kundlom z usa czy tez moze biora udzial w tej calej nwoskiej spierdolinie globalizacji i tak naprawde beda niby sie opierac i tak dalej rosjanie stana po ich stronie a na koncu sie skonczy jak skonczy czyli rozpierdolonym krajem i zadowoleniem władców swiata bo po raz kolejny spektakl pod tytułem rosja obronca ucisnionych vs usa bandyci walczacy z teroryzmem zakonczy sie sukcesem i zaoraja wkoncu ten cały bliski wschód bo tak naprawde to moze juz byc dawno ugadany temat i sie to tak tylko odgrywa, ja mam nadzieje ze sie to jakos wkoncu odmieni i wejdzie jakis ład ale nie zdziwilbym sie gdyby ten ład co zapanuje to bedzie sztuczny ład, jakby nie było jak sie to nie wyrówna dzieki ludziom to natura swoje zrobi bo nasza nadswiadomosc tego zarząda która jest bezposrednio z nią połączona i pierdolnie jakis wezuwiusz albo inny potop sie odjebie i pochłonie ten syf, jezuici tu duzo mieszaja z tego co podaja tzw teorie spiskowe moze gdyby im ten caly jebany watykan zatonal to by cos sie zmieniło 

Portret użytkownika Kwazar

Iran oficjalnie uznał....Ok

Iran oficjalnie uznał....Ok ale nie ściśle.Moja ocena tego jest taka.To znowu nic odsobistego tylko sucha analiza faktów. Jako że janki mają bardzo niepoukładane w głowach to zgodnie z tym duchem trzeba temat rozpatrzyć po jankowemu myśleniu.Mnie wychodzi na ten przylad, że największą terrorystyczna organizacją świata jest CIA ! (bagno bagno i jeszcze raz bagno Tu nawet niema czego analizować) Iran uznał ? Faktycznie jankowe dowodztwo centralne wypada mi, że jest zaraz po nich TERORYSTYCZNA ORGANIZACJĄ (Ilość krwawych konfliktów,akcji oswobadzająco-wyzwalających w postaci mordu i grabierzy.Ingerencje i działania fałszywej flagi po czym mord i grabierz) To jest bezprecensowa groźna MORDERCZA działalność tych "oswobodzicieli świata" od których uchowaj nas Panie.  Ale to jeszcze nie wszystko.Gdzie znajduje się największe TRROLLOWISKO ŚWIATA ? W USA a dokładniej w HOLLYWOOD !! Janki produkują tam takie propagandowo trollowe ARCY NONSENSY, (umiejętnie trzeba przyznać) że ...wszystkie głaby tego świata (a tych zawsze jest większość) to połykają.A teraz jak wypada tzw.Oligino wobec Hollywooda ? UBOGO kochani BARDZO UBOGO ! Na koniec powiem, że nie masz większego kłamcy od SZATANA Lol I tutaj jest POCHWYCONY !

Portret użytkownika SurvivorMan

Obiektywnie patrząc, zgodnie

Obiektywnie patrząc, zgodnie z encyklopedyczną czy słownikową definicją słowa TERRORYZM, która brzmi:
"użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów", armia USA to terrorystyczna bojówka... Czy się to komuś podoba czy nie, wszystkie działania zbrojne USA na przykład na Bliskim Wschodzie, podpadają pod ową definicję, ponieważ swoimi operacjami militarnymi, nie robią nic innego jak wymuszają na danym państwie przy użyciu siły, ustępstwa w drodze do realizacji określonych celów...
Tak czy nie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Ftaq

 i tak trzymać, gdzyby inne

 i tak trzymać, gdzyby inne kraje miały jaja to zrobiły by to samo żeby zakończyć bandyterkę w wykonaniu usraela pod pretekstem zaprowadzania demkoracji. Jak jest w tych "wyzwolonych" spod dyktatury krajach chyba kazdy widzi na przykładzie Iraku, Libii, Afganistanu i prawie że Syrii.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj