Iran może mieć wystarczająco dużo wzbogaconego uranu, aby wyprodukować 5 bomb atomowych

Kategorie: 

csmonitor.com

Amerykanie poinformowali, że według najnowszych informacji Iran poczynił znaczne postępy w zakresie wzbogacania uranu. Państwa Zachodu i Izrael bacznie obserwują poczynania Teheranu starając się oszacować, kiedy Iran będzie w stanie uzbroić się w broń atomową. Sami Irańczycy za każdym razem deklarują, że ich program atomowy prowadzony jest wyłącznie w celach pokojowych.

 

Społeczność międzynarodowa od dłuższego czasu stara się wywrzeć na Teheranie presję w celu zmniejszenia skali programu. Izrael i USA od dłuższego czasu przygotowują się do wojny nazywanej prewencyjną, ale rozpętanie konfliktu zbrojnego spowoduje perturbacje w dostawach ropy naftowej, które będą odczuwane globalnie.

 

W całej układance jest jeszcze jeden element, Rosja. Kraj ten ostatnio stał się bardzo aktywny na Bliskim Wschodzie i otwarcie krytykuje Izrael. Pierwsza irańska elektrownia atomowa powstała właśnie ze wsparciem kompetencyjnym Rosji i to prawdopodobnie stanowi jedną z głównych przyczyn z powodu, których Izrael wstrzymuje się z nalotem na irańskie obiekty.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika omnibus

Prawdopodobnie wojna z Iranem

Prawdopodobnie wojna z Iranem będzie trwała długo.Iran już zmobilizował w pełni swoją armie,fabryki uzbrojenia ruszyły pełną parą.A w ogóle to kto wie czy już nie mają broni jądrowej,może specjalnie czekają na zaatakowanie ich kraju,by wtedy użyć tejże broni.Pozdrawiam.

Portret użytkownika ALFABETIKA

podobno na olimpiadzie w

podobno na olimpiadzie w londynie ma cos tam wybuchnąć nie wiem co o tej teorii myśleć ale ...ten ich stadion olimpijski przyjrzyjcie się jak jest zbudowany wyglada jak kupa kartonów  na rusztowaniu podobno po olimpiadzie ma być w części rozebrany i przekazany klubowi piłkarskiemu a może konstrukcja celowo jest licha bo i tak będzie bum bum 

Portret użytkownika facet 63

Kiedy w końcu przestaną

Kiedy w końcu przestaną ględzić, że społeczność miedzynarodowa coś tam chce od Iranu ? ..... ja popieram Iran, który nie prowadzi żadnych wojen a tylko musi się bronić przed zakusami imperializmu amerykańskiego. Zdecydowana większość społaczności międzynarodowej ma dość brudnych wojen prowadzonych przez amerykę i jej sługusów z NATO.

Portret użytkownika typ

wszystko racja chcialem tylko

wszystko racja chcialem tylko zauwazyc ze jednak nie mozna wrzucac wszystkich zydow ogolnie to tego samego worka zwanego syjonizmem bo przynajmniej czesc jesli nie wiekszosc zydow protestuje przeciwko syjonistom i nawet sami uwarzaja ze wedlug Tory zydzi nawet nie powinni miec wlasnego panstwa a co dopiero zeby zabierac ziemie palestynczykom wiec nie uogolniajmy i nie wrzucajmy wszystkich zydow do jednego worka pozdro

Strony

Skomentuj