Iran aresztował podejrzanych o próbę sabotażu obiektu jądrowego

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Wojna USA i Izraela z Iranem trwa tak na prawdę od co najmniej kilku lat a kolejne wydarzenia jakie mają miejsce zdają sie to tylko potwierdzać. Sytuacja jest bardzo podobna do tych z przeszłości, czyli głównie chodzi o broń masowej zagłady i konieczność prewencyjnego uderzenia.

 

Gdy prezydentem Iranu był Mahmud Ahmadineżad, stosunki krajów kierowały się raczej ku pogorszeniu, jednak gdy wybrano Hassana Rouhaniego miało się to zmienić. Tak przynajmniej uważały Stany Zjednoczone i Izrael, które liczyły że nowy, umiarkowany w swoich oglądach prezydent zakończy irański program nuklearny. Trudno powiedzieć czy rzeczywiście do tego dojdzie, ponieważ z jednej strony Rouhani zapowiadał poprawę stosunków a nawet wypowiedział się o zatrzymaniu programu nuklearnego. Z drugiej jednak strony Iran buduje kolejne wirówki i właśnie dlatego Izrael nalega na operację militarną, nazywając Rouhaniego "wilkiem w owczej skórze".

 

Szef Organizacji Energii Atomowej Iranu Ali Akber Salehi poinformował niedawno, że organy ścigania zatrzymały 4 osoby podejrzane o przygotowywanie sabotażu w zakładzie jądrowym a obecnie są przesłuchiwani. Można się tylko domyślać kto tak na prawdę za tym stoi i komu najbardziej na tym zależało. O wszystkie podobne sytuacje w przeszłości, łącznie z mordowaniem irańskich naukowców nuklearnych, oskarżano właśnie Izrael i USA.

 

W ostatnim czasie dochodziło do wydarzeń, które raczej miały wskazywać na poprawę stosunków między państwami. Prezydent Rouhani w trakcie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych zapewnił iż jego kraj nie ma zamiaru produkować broni masowego rażenia dodając jednocześnie, że irański rząd podejmie odpowiednie kroki aby zniknęły wszelkie obawy dotyczące programu nuklearnego.

 

W ostatnim czasie doszło do spotkania przywódców Izraela i USA. Premier Benjamin Netanjahu miał wtedy powiedzieć rzekomą prawdę o Iranie, czyli że prezydent Hassan Rouhani chce ich oszukać swoimi deklaracjami. Ponadto, po raz pierwszy od 1979 roku irański prezydent przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem USA, co zostało uznane za dobry znak. Jednak po powrocie prezydenta Rouhaniego do kraju, na lotnisku w Teheranie doszło do sytuacji, w której osoby protestujące przeciwko poprawie stosunków z USA obrzucały go jajkami.

 

 

 

Źródło: http://rt.com/news/iran-arrested-nuclear-sabotage-800/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika nieufaj nikomu

 było tu cos takiego?Z piątku

 było tu cos takiego?Z piątku na sobotę z 17 na 18 maja około godziny 3 w nocy doszło do próby zabójstwa (przez podpalanie) domu zamieszkałego przez pana Tomasza (nazwiska nie podajemy na prośbę jego i jego mamy). W ostatniej chwili zdążyli się uratować. Domownicy tuż przed pożarem słyszeli hałas w podwórzu pochodzący od kilku osób.
Pierwszy o tej sprawie poinformował mnie Dariusz Kwiecień. Dzisiaj (21.05.13) rozmawiałem telefonicznie bezpośrednio z Pan Tomaszem i jego mamą. Sytuacja jest dramatyczna.
Pan Tomasz (niepełnosprawny na wózku inwalidzkim) pojawił się na spotkaniu Wolnych Ludzi w marcu 2013 roku na przełęczy Tąpadła. Jego wypowiedź w obecności kilkudziesięciu osób została nagrana i wyemitowana w NTV. Pan Tomasz opowiadał szokujące rzeczy o doświadczanych zjawiskach, które określane są przez nas jako mind control.
Na spotkaniu powiedział, że po tym co teraz usłyszeliśmy publicznie obawia się o swoje życie.
W dniu dzisiejszym 21.05.2013 on i jego mama powiadomili mnie telefonicznie, że chcą zdjęcia materiału filmowego z nim. Obawiają się o swoje życie. Na to przystaliśmy. Nie zgadzamy się natomiast na przemilczanie próby zabójstwa. Im więcej osób o tym będzie wiedzieć, tym on i jago mama będą bezpieczniejsi.
Będziemy monitorować śledztwo w tej sprawie.

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Portret użytkownika Dobroj

P { margin-bottom: 0.21cm;

P { margin-bottom: 0.21cm; }
No nie wiem, całe to NWO nie może wziąć te wszystkie swoje Harpy, Hemitralsy, Blubeny i inne super tajne i mordercze projekty i zrobić porządek z takim pustynnym kraikiem jak Iran ?
Coś mi tu nie pasuje...
...a może to po prostu zwykłe teorie spiskowe...

 
Wiem wiem, jestem zwykłym lemingiem ...
 

Jeszcze rosną drzewa, które to widziały,
Jeszcze ziemia pamięta kształt buta, smak krwi.
Niebo zna język, w którym komendy padały,
Nim padły wystrzały, którymi wciąż brzmi.

Jacek Kaczmarski, „Katyń”

Portret użytkownika Pio'76

Wiesz, nie mogą tego użyć w

Wiesz, nie mogą tego użyć w Iranie, bo te wszystkie wynalazki są skierowane przeciwko spokojnym, nieszkodliwym, pracowitym obywatelom świata zachodniego. Po ich użyciu zostaną Chińczycy, Afrykanie i Żydzi. Będzie ich jedyne 500 mln.
Zapewne wyjaśniłem wyczerpująco Twe wątpliwości Biggrin

Skomentuj