Irak posiadał broń masowego rażenia, którą opracował we współpracy z USA

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Amerykańskie media powołując się na tajne dokumenty podają, że w latach 2004-2011 żołnierze z USA znaleźli na terenie Iraku niemal 5 tysięcy jednostek broni chemicznej, między innymi w postaci bomb i pocisków. Odkrycie broni masowego rażenia, które miało pozostać tajne, nawiązuje do wojny iracko-irańskiej w latach 1980-1988 oraz do interwencji zbrojnej w Iraku w 2003 roku.

 

Według dziennikarzy, na terenie całego Iraku wykrywano broń chemiczną, w wyniku czego ucierpiało kilkunastu wojskowych i kilku irackich policjantów. Mowa jest między innymi o gazach musztardowych i paralityczno-drgawkowych. Co ciekawe, ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush chciał utrzymać wszystko w tajemnicy.

 

Przypomnijmy najpierw, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania dokonały zamachu stanu (operacja AJAX) w Iranie w 1953 roku i sprawiły aby władzę objął szach Mohammad Reza Pahlavi - marionetka Zachodu. Jednak w 1979 roku, ajatollah Chomeini doprowadził do rewolucji islamskiej i marionetkowe władze zostały obalone.

 

W 1980 roku wybuchła wojna iracko-irańska. Prezydentem Iraku był wtedy Saddam Hussein, czyli ten, którego Stany Zjednoczone obaliły w wyniku interwencji wojskowej w 2003 roku, oskarżając go o posiadanie broni masowego rażenia. W trakcie wojny iracko-irańskiej, Hussein miał ogromne wsparcie ze strony USA, Francji, Wielkiej Brytanii i innych krajów zachodnich.

Stany Zjednoczone stały się silnym sojusznikiem Iraku i chciały aby kraj wygrał wojnę z Iranem. Niestety sprawy nie potoczyły się tak jak tego oczekiwano a ówczesny prezydent USA Ronald Reagan zezwolił, aby wojska Husseina użyły broni chemicznej do celów obronnych.

 

Należy tu dodać, że iracki arsenał broni chemicznej powstał właśnie dzięki Stanom Zjednoczonym, Wielkiej Brytanii, Francji i innym krajom zachodnim. Użycie gazów bojowych w trakcie tamtej wojny spowodowało śmierć 5 tysięcy osób a kolejne 7 tysięcy odniosło długotrwałe, poważne problemy ze zdrowiem.

 

Ostatecznie wojna iracko-irańska zakończyła się w 1988 roku. Irak tej wojny nie wygrał ale dzięki broni chemicznej oraz wsparciu ze strony Ronalda Reagana, który udostępniał Husseinowi informacje wywiadowcze, zdołał się obronić przed inwazją armii irańskiej.

 

Jak zapewne wszyscy pamiętają, w 2003 roku Stany Zjednoczone i kraje zachodnie dokonały inwazji na Irak, który tym razem był wrogiem numer jeden a Hussein określany jako terrorysta, który posiada broń masowego rażenia - był to główny powód, dla którego rozpoczęto interwencję wojskową i ostatecznie obalono Saddama Husseina. 

Z czasem okazało się iż nie było żadnej broni masowego rażenia, której Hussein miałby użyć - przynajmniej oficjalnie. George W. Bush był w ogniu krytyki z tego powodu. Jednak teraz okazuje się, że broń masowego rażenia w Iraku rzeczywiście istniała i była to właśnie broń chemiczna, którą Irak opracował we współpracy z Amerykanami jeszcze przed wojną iracko-irańską.

 

Wracając teraz do tematu głównego, interwencja w Iraku miała miejsce w 2003 roku, natomiast w latach 2004-2011 amerykańscy wojskowi znaleźli ogromne ilości broni chemicznej, która oficjalnie powstała właśnie za czasów Husseina ponad 30 lat temu. W ten sposób dowiadujemy się iż iracki dyktator rzeczywiście był w posiadaniu broni masowego rażenia, która jednak powstała przy współpracy ze Stanami Zjednoczonymi, czego w telewizji nie mieliśmy okazji się dowiedzieć.

 

 

Na podstawie: Washington Post

Więcej: http://zmianynaziemi.pl/wideo/cia-oficjalnie-przyznala-sie-zamachu-stanu-w-iranie-w-1953-roku

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-zezwolily-irakowi-uzycie-broni-chemicznej-w-wojnie-iranem-w-latach-1980-1988

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika John Moll

No nie do końca - na

No nie do końca - na rosyjskich portalach przeczytałem, że broń chemiczna mogła zostać przekazana Państwu Islamskiemu. Mówiąc dosłowniej - broń chemiczna mogła posłużyć syryjskiej opozycji a wmawia się nam że ataki chemiczne były dokonywane przez wojska Assada....

Portret użytkownika raf.

Przecież to chodzi o to aby

Przecież to chodzi o to aby króliczka gonić. Pomyślcie w jakiej niekomfortowej sytuacji byli planiści jakby "coś " się rozwiązało, stało jednoznaczne i post-factum. Toż to inny świat. Budować trzeba było zacząć, wprowadzać porządek i ogarniać chaos. Oni najnormalniej grają destrukcją, ale coś tak czuję, że planu budowy i rozwoju toto oni nie mają. Pokazują to z resztą wszystkie ICH dziwne destabilizacje. A świadomość ludzka rośnie - no  niestety, jak i chęć samostanowienia o sobie. Tu się gęby podstawioną szmatą nie wytrze. Problem mają. Nauczyli się niszczyć a zopmnieli jak sie buduje.

Portret użytkownika achiles

Podobnie demokrację STANY

Podobnie demokrację STANY zaprowadzają na UKRAINIE,  również przeprowadzając tam ZAMACH STANU i marionetkowy NIERZĄD tam instalując, A ci ich namiestnicy oto:

Ukraińska straż graniczna nie kontroluje 300 km granicy z Rosją w Donbasie a buduje ogrodzenie granicy na pozostałych 2300 km. ( 80 km, już prawie mają )
Jest to dość śmieszna informacja zważywszy na wcześniejsze wypociny Jaceniuka na temat budowy muru ( siatki ) za 500 mil euro aby odgrodzić się od Rosji.  Jak wcześniej napisano Upadła nie ma pieniędzy na rosyjski gaz, węgiel chce z Polski za darmo ale siatkę za 500 mil kupować będzie …sic! A ta siatka i rów o głębokości i szerokości 3M może ich jedynie ochronić, przed sarnami i zającami z ROSYJSKIEJ  strony kicającymi.  Bo wojsko FR nie z takimi przeszkodami w 3 minuty se poradzi, jak by chciało, tylko nie chce, nawet, co można zobaczyć poniżej :
https://www.youtube.com/watch?v=PxBHntjBDiM
https://www.youtube.com/watch?v=NCm9JY-RoY8
Albo wystarczyło by ROSJANOM wysłać na granicę do dzielnych pograniczników UKRAIŃSKICH, swoje śliczne żołnierki, a ci by całe wojsko by dalej bez wystrzału wpuścili. Co sami ocenić możecie poniżej :
https://www.youtube.com/watch?v=5zFKFHViHdI#t=79

 

Portret użytkownika achiles

Bicie piany i bzdury, a jak

Bicie piany i bzdury, a jak prawda, to jeszcze gorzej, bo świadczyłoby to o tym, że poszli po to do Iraku, a jak znaleźli, to woleli, o tym nie mówić, gdyż to ich było, tym bardziej, że przy tej okazji, przyczynili się, lub sami pozbawili życia około miliona ludzi, zdestabilizowali owy kraj doszczętnie i pompują z niego ROPĘ, nic nie dając rdzennym Irakijczykom, a jedynie zostawiając po sobie, śmierć, zamachy, Państwo rozwalone doszczętnie i terrorystów, którzy obecnie ten KRAJ podbijają, palą i plondrują . To cała cywilizacja ZACHODNIA i atuty DEMOKRACJI, przez nich niesione.

Strony

Skomentuj