Irak domaga się natychmiastowego wyjazdu wojsk USA stacjonujących w tym kraju

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Dzisiaj w Bagdadzie odbyła się nadzwyczajna sesja irackiego parlamentu podczas której doszło do wygłoszenia przemówienia premiera Adela Abdula Mahdiego. Zarekomendował on podjęcie pilnych kroków zmierzających do zakończenia obecności zagranicznych żołnierzy w Iraku. Dotyczy to głównie Amerykanów, ale również Polaków, którzy nadal tam stacjonują.

 

 

Rząd Iraku zobowiązał się do wycofania wniosku o pomoc międzynarodową w zwalczaniu Państwa Islamskiego, ponieważ zostało ono ostatecznie pokonane. W rezolucji parlamentu na ten temat postulowano kres obecności obcych wojsk w Iraku i wezwano do zakazu korzystania z przestrzeni powietrznej i zasobów naturalnych tego kraju.

 

Do obecnej eskalacji  doprowadziły wydarzenia z zeszłego tygodnia, kiedy Stany Zjednoczone po prostu zbombardowały sobie szyickie irackie milicje. Skutkowało to gwałtownymi protestami w Bagdadzie i innych irackich miastach. Konsekwencją tego buntu społecznego był atak na amerykańską ambasadę w Iraku, który zakończył się śmiercią jednej osoby i ostatecznie ewakuacją placówki.

To właśnie na skutek tych wydarzeń Donald Trump polecił zamordowanie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego i jednego z dowódców irackiej milicji Abu Mahdi al-Muhandisa. Konwój aut, w którym jechali został zaatakowany rakietami przez amerykańskiego drona. Na skutek ataku śmierć poniosło 8 osób. Zamach wzbudził szok w Iraku i Iranie i bardzo zbliżył do siebie kraje, które toczyły niedawno między sobą brutalną wojnę.

 

Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na Bliskim Wschodzie. Jedni komentatorzy wieszczą  wielką wojnę, a drudzy sugerują, że będziemy świadkami kolejnych bandyckich ataków. Teraz ruch na Iran, który poprzysiągł zemstę.Uprzedzając to co może się stać Donald Trump ostrzegł dzisiaj irańskich przywódców przed pochopnymi krokami grożąc atakiem rakietowym na 52 "namierzone" cele, wśród których są ponoć również sumeryjskie zabytki.

Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja w Iraku. Amerykanie, Którzy zachowują się tam jak u siebie, mogą nie być zbyt skorzy do wycofania się z tego kraju. Bardzo możliwe, że jeśli wyjdą z Iraku to udadzą się do Kurdystanu, o ile parlament Autonomii Kurdyjskiej na to zezwoli. To z kolei może bardzo zmartwić zwalczających Kurdów Turków. Sytuacja polityczna Bliskiego Wschodu może być przez to jeszcze bardziej zagmatwana.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Norwid

Kiedyś słyszałem jak

Kiedyś słyszałem jak Jablonowski mówił ,że polscy będą ostrzem dzidy która amerykanie będą po kolei dziabac innych podburzajac ich do wojny i jednocześnie nienawiści do Polski

Wczoraj to samo w tv powiedział Amerykański polityk , że będziemy ostrzem szpicy NATO...hahaha będą nami dziabac ......hahahhaha 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika tomasz26

zagaduję... to gdzie ich

zagaduję... to gdzie ich teraz przerzucą ..nad Wisłę  i tym sposobem  ludzie będą wrzucać datki do kilku koszyczków  TAK lichffa kościelna lichffa tęczowa i lichffa wojskowa ...ALE z Polski DO...AKR...A. Coś nie widać  żadnych protestów pod bazami USA w Polsce do opuszczenia kraju 

Portret użytkownika Kwazar

Widać że sprawa jest nader

Widać że sprawa jest nader "rozwojowa" Proszę pamiętać, że nadal jesteśmy dokładnie na samym jej początku.Oględnie bym dodał, że niezadowolenie z godziny na godzinę wobec najwiekszego terrorysty świata USA noooo....i ono wciąż rośnie.Indie,Katar,Syria,Sudan,Somalia,Jemen,Pakistan no i Irak ...no i Iran itd (gdzies mi się lista z kartki zgubiła)  i Turcja ...tak ! Turcja też ! Wzięli i sobie rajd do Libii teraz zrobią bo nic ich już zasadniczo ze złoczyńcą nie łączy i mu szyki trochę przetrzebią.A Libii jak mało komu potrzeba porządku i stabilizacji i pokoju a nie "amerykańskiej demokracji" Zobaczymy co przyniesie jutro? Oby nie kolejną wypowiedź niejakiego Stoltenberga niemotę,sługusa albo innego idioty w Londynie urzędującego? My lud prosty wojny nie chcemy bo i schować się gdzie niema a i chleb powszedni smakuje.

Portret użytkownika Dr.Piotr

Nie zdziwię się, jak USA

Nie zdziwię się, jak USA zrobi teraz kilka ataków terrorystycznych u siebie w ramach jak zwykle skutecznej i używanej przez nich techniki "false flag" i zwali winę na Iran i Irak. Takim zagraniem rozgrzeszą się przed całym światem, dając sobie prawo do działania odwetowego i "niesienia demokracji" na Bliski Wschód. Sytuacja jest wręcz idealna do takiego zagrania. Przy okazji pewnie Izrael oberwie w ramach działań wojennych od Iranu i Iraku i tym sposobem wsypią się do Polski masy uchodźców wojennych w myckach. A Polska, żeby pokazać, że nie jest taka antysemicko-nacjonalistyczno-faszystowsko-nazistowsko-rasistowska, przyjmie ich wszystkich z otwartymi rękami i da wszystko co tylko może, żeby zmazać przypisane nam winy za holokaust. Ciakawe dni nadchodzą.

Portret użytkownika inzynier magister

Co z tego że iran chce

Iran się odgraża a tuż za rogiem eurokołchoz zrobi nam obóz koncentracyjny !!! Masoni z Francji chcą zrobić to co w Chinach ! "Z Francji donoszą o wprowadzonych „po cichu” nowych przepisach inwigilacji społeczeństwa. Policja zostaje wyposażona w narzędzi wszechstronnej inwigilacji. Wykorzystuje się do tego jak zawsze hasła „zapobiegania terroryzmowi” i „ochrona podstawowych interesów narodowych”.Policja będzie mogła gromadzić „dane dotyczące rezerwacji, rejestracji i podróży” już nie tylko samolotami, ale także pociągami, autokarami, promami i statkami. Dotyczy to samych Francuzów, jak i zagranicznych turystów.Trwają prace nad sposobami gromadzenie i przetwarzania danych dotyczących podróżowania, a także współpracy w tym zakresie z przewoźnikami. Informacje tego typu będą udostępniane policji, żandarmerii, wojsku i organom celnym. Początkowo miało to dotyczyć tylko komunikacji lotniczej. Teraz inwigilacja zostanie rozszerzona.Podstawy prawne do takich działań wprowadza dekret opublikowany już w Dzienniku Ustaw 21 grudnia, który rozszerza zakres tzw. Service national des données de voyage (Służba krajowa danych o podróżach – SDNV). Opozycja zwraca uwagę, że dekret opublikowano nawet bez konsultacji z krajową komisją ochrony osobowych."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SurvivorMan

Chiny Magister to Ty zostaw w

Chiny Magister to Ty zostaw w spokoju, bo tam się żyje obecnie nieporównywalnie lepiej niż na terenie UE Wink
- historyjki o inwigilacji Chińczyków nawet jeśli są po części prawdą, to na ulicach i w życiu codziennym w ogóle tego nie czuć.
- na ulicach na co dzień jest tak bezpiecznie, że policja wydaje się być bezrobotna i niepotrzebna.
- komunizm jest oficjalnym ustrojem, ale w życiu codziennym nikt nie zwraca uwagi na to że tam jest taki ustrój, bo komunizmu jaki znamy na przykład my Polacy, czy mieszkańcy byłych republik radzieckich, zwyczajnie tam NIE MA.
- w kwestiach biznesowych jest tam wolność jakiej na przykład w Polsce nigdy nie będzie, bo pomimo wad jakie ma każdy kraj na świecie, w Chinach fiskus w ogóle nie ściga drobnych przedsiębiorców a policja nie zdejmuje z chodnika starej babci próbującej zarobić na życie sprzedając owoce...
Martwiłbym się bardziej wolnością (a raczej jej brakiem) w Polsce, bo my jako naród uwielbiamy patrzeć na innych, wykrzykiwać jak jest u innych źle, a nie dostrzegamy co się wyprawia z naszym krajem! A nawet jeśli dostrzegamy, to kompletnie nic z tym nie robimy oprócz prężenia klaty w internetach!
Źdźbło w oku innych dostrzegamy, a ch.ja we własnej dupie nie czujemy!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Pegaz

Jeśli wloczykes się tylko po

Jeśli wloczykes się tylko po lasach to możesz mieć takie zdanie...W chinach wjexdzajac na każdą autostradę, wchodząc do pracy, galerii itp jesteś skasowany, wiedzą gdzie jesteś co robisz i czy rzuciles peta na chodnik za co odejmują Ci punkty...Proponuję wyjść z lasu .

Portret użytkownika SurvivorMan

Kolejny który źdźbło trawy w

Kolejny który źdźbło trawy w oku innych widzi, a ch.ja we własnej dupie nie czuje...
Martw się inwigilacją w Polsce! Mam znajomych mieszkających i pracujących na stałe w Chinach i w sprawie tego gdzie żyje się lepiej, mówią jednym głosem: NIE MAJĄ ZAMIARU TU WRACAĆ! To mówi samo za siebie!
Natomiast wyjścia do lasu nie są takie złe... Polecam... Pozwalają wyłączyć telewizor i włączyć mózg!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj