Irak chce uzyskać broń termobaryczną do walki z ISIS

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Bitwa o Mosul trwa już od ponad 30 dni. Sukcesy irackiej armii, wspieranej głównie przez Iran, Kurdów i Stany Zjednoczone, są jak na razie niewielkie, ale udaje się przynajmniej otoczyć miasto. Aby zwiększyć swoje szanse w walce z ISIS, iracki rząd wystosował oficjalną prośbę do Wielkiej Brytanii o pomoc w uzyskaniu broni termobarycznej.

 

Ministerstwo Obrony potwierdziło tę informację. Irak chce otrzymać broń, która ułatwiłaby zdobycie Mosulu, gdzie bojownicy Państwa Islamskiego ukrywają się w licznych bunkrach i ukrytych tunelach, czekając na okazję aby wyeliminować nacierającego wroga. Terroryści stawiają tam silny opór.

 

Brytyjczycy powiadomili jednak, że nie posiadają tego typu broni w swoim wyposażeniu, lecz wniosek w tej sprawie można skierować to wszystkich członków zachodniej koalicji, która bierze udział w wojnie przeciwko Państwu Islamskiemu. Państwa zachodnie mogą spełnić prośbę irackiego rządu.

 

Walka o Mosul trwa, jednak przy obecnym tempie miną jeszcze miesiące, zanim uda się wyzwolić miasto. W tym samym czasie, Stany Zjednoczone, Turcja i Kurdowie przygotowują się do ataku na Rakkę - samozwańczą stolicę Państwa Islamskiego

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Cały KK i całe

Cały KK i całe chrześcijaństwo, to twór masoński, w którym tkwisz po uszy... Gdy zrozumiesz, w jakim gównie tkwisz i jaki reklamujesz, twój świat się zawali i stracisz na zdrowiu psychicznym. Dlatego zacznij rozmawiać sam ze sobą i odkryj Boga, którego masz w sobie a nie na cuchnących piekłem obrazkach i figurkach...

Portret użytkownika Akamai

Koncern Toyota sponsoruje

Koncern Toyota sponsoruje ISIS.

Bardziej spostrzegawczy zauważyli na pewno, że "terroryści" z ISIS korzystają zawsze z samochodów m-ki Toyota. 

Do zwolenników teorii spiskowych. Bo to dobre auta są, i tyle Smile

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika John Moll

Dzisiaj widziałem nagranie,

Dzisiaj widziałem nagranie, na którym były samochody innej marki, ale też z Japonii. Tak to wszystko niestety działa - jeden kraj dołoży na najemników, drugi na kampanię informacyjną, inni na sprzęt, broń, szkolenia... tak to się robi.

 

PS: Kojarzysz mistrzowską grę Jagged Alliance 2? Pytam poważnie.

Portret użytkownika 3plabc

A TOS-1 to czym niby strzela

A TOS-1 to czym niby strzela jak nie pociskami termobarycznymi, plujkami??? TOS-1 są na wyposarzeniu Irackiej armi i są używane w ofensywie na Mosul.... przynajmniej według internetu Smile Jak w Mosulu zaczną używać wynalazki typu MOAB, czy ruski FOAB to z tego miasta kamień na kamieniu nie zostanie.

Portret użytkownika inzynier magister

Jak Trump się dogada z

Jak Trump się dogada z Putinem to ISIS zniknie błyskawicznie ! Niestety 2 misiące do odejścia Obamy do daleka droga ! U nas w Polsce też jeszcze dalek droga do odzyskanie niepodległości, bo agentury NWO jest pelno na wszystkich poziomach wladzy ! Zrobią dla NWO dosłownie wszystko ! Nawet poprą antyludzkie wariactwo takie jak choroba umysłowa gender ! "W poniedziałek 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO), państwom wspierającym światowe homo-lobby udało się skutecznie zaatakować rezolucję Grupy Afrykańskiej, zmierzającą do hamowania wpływów LGBT w Radzie Praw Człowieka. Polska niestety wsparła interesy „tęczowej” międzynarodówki. 21 listopada w Trzecim Komitecie Zgromadzenia Ogólnego ONZ (ZO) odbyło się głosowanie nad rezolucją Grupy Afrykańskiej w sprawie przyjęcia corocznego raportu Rady Praw Człowieka (RPCz). Instytut Ordo Iuris informował już, że w związku z ogromnymi kontrowersjami wokół ustanowienia mandatu „Niezależnego Eksperta” odpowiedzialnego za ochronę przed przemocą i dyskryminacją ze względu na tzw. „orientację seksualną” i tzw. „tożsamość genderową” (SOGI), w głosowanym dokumencie proponowano odroczenie w czasie wejście w życie rezolucji SOGI. Propozycja ta miała na celu pogłębioną dyskusję celem osiągnięcia porozumienia w sprawie podstaw prawnych dla ustanowienia mechanizmu promującego perspektywę subkultur LGBT. Obecnie brak bowiem wystarczających podstaw prawnych dla ustanowienia „Niezależnego Eksperta” zajmującego się subkulturami czerpiącymi własną autoidentyfikację z pojęć „tożsamości genderowej” lub „orientacji płciowej”. http://www.pch24.pl/dobra-zmiana-dla-subkultury-lgbt--polska-wsparla-w-onz-interesy-homoseksualnej-miedzynarodowki,47559,i.html#ixzz4QkEpSUvP

Jak widać "polskie" władze wykonują polecenia agentury zła NWO ! To pokauje że do niepodległości naszego Państwa jeszcze daleka droga ! Szkoda że ONR i Ruch Narodowy są tak słabe, ale może w wyborach w 2019 się dostaną do sejmu ?! Módlmy się za ONR i Ruch by weszły i odbiły sejm z rąk agentury wpływu organizacji zła NWO !

http://popotopie.blogspot.com/2015/10/co-takiego-dzieje-sie-w-polsce-ze-jako.html

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj