Irackie wojska odzyskują Faludżę z rąk ISIS

Kategorie: 

Źródło: DVIDSHUB/CC BY 2.0

Po prawie czterech tygodniach walk, irackie wojska zdołały przejąć niemal całkowitą kontrolę nad centrum Faludży. Bitwa o miasto wciąż trwa ale islamiści zaczynają ją przegrywać. Armia rządowa kontroluje teraz większość miasta.

 

Faludża położona jest około 50 kilometrów od Bagdadu i miała istotne znaczenie dla islamistów z tzw. Państwa Islamskiego. Była jedną z dwóch twierdz w Iraku. Wojsko napotykało jedynie niewielki opór ze strony terrorystów, którzy zamiast walczyć zajmowali się raczej ucieczką.

Premier Haider al-Abadi ogłosił wczoraj zwycięstwo nad ISIS. Jak dotąd kontrolę nad Faludżą odzyskano w 70% ale zajęcie całego miasta będzie prawdopodobnie kwestią dni. Islamiści okupują jeszcze tylko jedno wielkie miasto w Iraku - Mosul, które prędzej czy później również zostanie wyzwolone. Warto dodać, że tzw. Państwo Islamskie przegrywa nie tylko w Iraku, ale także w Syrii i w Libii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Taki

Achiles masz racje To jest

Achiles masz racje To jest Amerykanska Demokracja ktora Oni chca u nas tez wprowadzic .Amerykanska Armia moze ma duzo sprzetu ale zolnierze to kupa Debili ktora wykonuje tylko Rozkazy. Oni nie znaja nawet swojej historii. Za Ameryka stoja Zydzi i popychaja Politykow Do coraz to nowej wojny. Narod Amerykanski jak bezmozgowe Owieczki robia co im kaza. Niech po Anakondzie 16 zabieraja swoje zlomowisko i wracaja do Siebie. Takiego sojusznika to Polska nie potrzebuje . Niech wreszcie przyjda Politycy Polscy ktorzy oddadza Zycie dla Kraju ??  Zadnych Zydow,Niemcow, Ruskich. Mamy zdolna Mlodzierz ktora ma glowe na karku.

Portret użytkownika fix

Rozumiem żal kolegi, ze

Rozumiem żal kolegi, ze akurat na piekną trafiono. Jednakze zanim bylo to straszne coś tez kobiet tam sie dobrze nie traktowalo , a dzieci rowniez niejedno okrucienstwo odczuwaly, bo niektorzy w tej chorej sekcie mysla ze moga wszystko i maja na to ,,zgode swego jedynego".protestuje choc moj protest nic nie znaczy. Od dawna tam łamie sie prawa dzieci i kobiet oraz prawa mezczyzn ktorzy chca sie temu przeciwstawic. Rozrasta sie to zło coraz bardziej , bo nikt nie zwracał na to uwagi.bo nikogo nie dotyczy az dochodzi to zło dalej.bo dlaczego świat godził sie na tak zacofane prawo.teraz mamy w europie bajzel, bo zamiast przestrzegac europejskie prawo zgadzamy sie powoli na prawdopodobnie wprowadzanie zacofanego średniowiecza

 

Portret użytkownika Akamai

Jakie to staje się prozaiczne

Jakie to staje się prozaiczne. Wojna tu. Wojna tam. Normalka. Chleb powszedni. O czym myślą żołnierze na filmie ? Cieszą się, że zwyciężyli. Nie wiedzą, że ktoś zaraz spreparuje im kolejną wojenkę. 

Bo przecież pokój to nienormalność. 

 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika #

isis to najgorszy cyrk świata

isis to najgorszy cyrk świata, albo są tak cwani i się mieszają, z tymi "dobrymi", albo to zwykła banda wystraszonych ścierw,które zabijają własne kobiety, bez których by ich nie było Biggrin ostatnio widziałem zdj.z ukamieniowania kobiety BO BYŁA ZBYT PIĘKNA! Kumacie?! BYŁA ZBYT PIĘKNA! To ścierwo które rzucało,powinno w jednej chwili zniknąć z powierzchni ziemi i kropka. Mieć jakąkolwiek "przyjemność" z bycia w sposób intymny z dziećmi?! Dla mnie to świat z którego sam bym sobie "poszedł" w pizdu,ale najpierw ubił ilu się da. Mam tylko nadzieję, że jednak jest tam ktoś, coś, co nas sprawiedliwie osądzi, sorki ale jak sobie przypomnę to co widać na internetach, ta ich "kultura" to nóż mi się sam otwiera Sad czasami ciężko w to wszystko uwierzyć...a co do tej ich "kultury " tak to jest oddać całkowicie władzę ścierwom,totalna samowolka, teraz wyobraźcie sobie świat bez kogoś, kto trzyma ten cały syf za mordę...przepraszam, ważę100kg.ale ciągle mam przed oczyma tą kobietę, ukamieniowaną no masakra. A wy ludzie nie bójcie się reagować na zło, nigdy.

Portret użytkownika ACHILES

GDYBY NIE szatany z USA, TO

GDYBY NIE szatany z USA, TO IRAK NIGDY BY NIE ZOSTAŁ PODDANY TYM WSZYSTKIM OKROPNOŚCIOM, JAKIE TAM OBECNIE MAJĄ Z TYMI brodatymi dzikusami, przez szatanów stworzonymi.

Przypominam też, że jeszcze zanim tam się nie pojawił isis, to szatany zamordowały prawie MILION LUDZI Z CZEGO WIĘKSZOŚĆ, TO CYWILE !!!

To piekło dla IRAKU, tam trwa od 2003 roku .

Skomentuj