Inżynier z Jakucji wynalazł kompaktowy reaktor jądrowy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Inżynier z Jakucji, Anatolij Chomczojew, u progu rewolucji energetycznej, opracował model kompaktowego reaktora jądrowego, który pozwoli znacznie oszczędzić na produkcji energii. Jedno takie urządzenie może zasilać całą wioskę, a generator nie będzie musiał być tankowany przez co najmniej pięćdziesiąt lat.

 

Jakucki inżynier Anatolij Chomczojew zachował zainteresowanie wielką nauką nawet po przejściu na emeryturę. Mówi, że nieskomplikowany układ kryje w sobie przyszłość alternatywnej energii. Wspólnie z fizykami z Obnińska Anatolijem Ignatiewiczem stworzył domowy generator zdolny do wytwarzania światła i ciepła bez jednego tankowania przez pięćdziesiąt lat. W tym przypadku reaktor jądrowy stanie się trwałym silnikiem, tj. małym, o małej mocy, a więc, jak zapewnia wynalazca, będzie całkowicie bezpieczny.

Wynalazca Anatolij Chomczojew powiedział: „Niemożliwe jest zawieszenie jądrowej reakcji łańcuchowej w elektrowni jądrowej, ani teoretycznie, ani praktycznie. I okazuje się, że możliwe jest to do 15 megawatów.”

 

Anatolij Chomczojew, który kiedyś był zaangażowany w eliminację skutków awarii w Czarnobylu, obliczył wszystko. Planuje schłodzić minireaktor nie wodą, ale powietrzem. W takim przypadku generator jądrowy o maksymalnej dopuszczalnej mocy 10 megawatów będzie bezpieczniejszy niż rura gazowa. Sprzęt będzie mieścił się w trzech kontenerach i zapewni nieprzerwaną i tanią energię dla całego ośrodka regionalnego.

Anatolij Chomczojew powiedział: „Mamy 13 regionów arktycznych. Tam państwo wydaje 3 miliardy rubli rocznie na samą dostawę oleju napędowego. A ile dzieje się w nagłych wypadkach i przy różnych zdarzeniach?"

 

Wynalazca śmiało twierdzi, że jego cudowny generator jest alternatywą nie tylko dla scentralizowanego zaopatrzenia w energię, ale także dla odnawialnych źródeł energii. Na swoim podwórku Anatolij i jego żona testowali działanie paneli słonecznych i turbin wiatrowych. Wyniki nie były imponujące. Na przykład lodówka odmówiła pracy.

 

W sieciach społecznościowych sceptycy sprzeciwiali się eksperymentatorowi, twierdząc, że aby wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego działały w domu, potrzebny jest cały park paneli słonecznych. A takie przykłady są już w Jakucji. Chomczojew wypowiedział się na ten temat. Jego zdaniem masowa budowa takich elektrowni jest zbyt kosztowna, a przez to nieefektywna ekonomicznie, czego nie można powiedzieć o minigeneratorach atomowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sądzę, że na dzień dzisiejszy

Sądzę, że na dzień dzisiejszy nie istnieje żadna alternatywa dla energii pochodzącej z technologii jądrowej. Jest po prostu najwydajniejsza.(Pomijam nieznane a opisywane,nieoficjalne źródła zasilania Nie twierdzę, że nie dzialają, ale to tochę za mało) Uważam, że należy się skupić na tym, żeby energię jądrową uczynić bezpieczną i jak najbardziej wydajną.

Portret użytkownika Quark

Największym problemem jest

Największym problemem jest sposób transformacji energii cieplnej na elektryczną , bo jak dotąd obojętnie czy w węglowej czy atomowej elektrowni wszystko odbywa się po staremu , czyli grzeją wodę , odparowują ją a potem parę pod ciśnieniem puszczają na turbiny , gdzie po jej opuszczeniu wciąż gorącą parę trzeba wystudzić , skroplić i proces powtórzyć . W ten sposób TRACI się 55% energii !! - na prąd przetwarzane jest zaledwie 45% ciepła ! Czyli taka elektrownia ma sprawność porównywalną do silnika diesla .... żałosne marnotractwo ! I tu jest wielkie pole do popisu dla wynalazców - jak usprawnić proces zamiany ciepła w prąd ?

Portret użytkownika ​euklides

W Rosji chłop może sobie

W Rosji chłop może sobie postawić wiatraki, panele i żaden Placek nie próbuje mu kraść prądu... A w Polinie niedługo sranie będzie nielegalne i wszyscy będzie musieli dupy podłączyć do centralnej kiszki stolcowej żeby zadowlić naszego Placka i Morawieckich...

Portret użytkownika Quark

U nas też możesz sobie

U nas też możesz sobie zamontować baterię słoneczną czy wiatrownię na dachu i nie ma obowiązku podłączania tego do sieci energetycznej . Jedynie w przypadku wiatraka musisz uzyskać odpowiednie zezwolenia - chyba , że masz sporo swojej ziemi i nikomu nie bedzie to zagrażać , więc nie strasz i nie paniukuj . 

Co wiecej aby podłączyć panele czy wiatrak do sieci trzeba uzyskać zgodę i spełnić szczegułowe warunki !

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Są wymogi rejestracyjne,

Są wymogi rejestracyjne, akcyza po przekroczeniu jakichś z dupy wziętych wartości i tradycyjne ch.. wie co, bo nawet tzw "majonezówy" gubią się już w tych przepisach. Ja mam o wiele lepszy pomysł od tego Pana. Mianowicie z polityków można by zrobić świetne źródło energii odnawialnej zaprzęgając tych nierobów, złodziei, oszóstów, pasożytów do kieratu.

Portret użytkownika Quark

Ale jakie przepisy ? Kupujesz

Ale jakie przepisy ? Kupujesz sobie zestaw paneli , montujesz na dachu i co , ktoś się do tego przyczepi ?? Twój dach ! Nie ma przecież podatku od światła słonecznego ani od wiatru . Zasilasz sobie co tam w domu chcesz i nikt nie ma nic do tego . Tak myśli wolnościowiec ! Równie dobrze możesz odłączyć się od sieci i zasilać swój dom agregatem prądotwórczym i NIKT nie ma prawa powiedzieć złego słowa . Z tymi politykami to by tak można było zrobić ale w średniowieczu . 

Portret użytkownika r.abin

Andrea Rossi (Włoch) wynalazł

Andrea Rossi (Włoch) wynalazł e-cat, w którym nikiel i wodór zamienia się w miedź i ciepło. Z wkładem za 15$ - produkowało to 10 KW energii (przez 2 h - a paliwa ma starczyć na 6 mies). Był problem z uruchomieniem, bo ruszyła tylko połowa urządzeń. Sprawdzili to nawet rosyjscy naukowcy. Rossi zaszył się w USA i miał wyprodukować sprzęt dla mas, ale produkuje tylko newsy.

Strony

Skomentuj