Inżynier z Jakucji wynalazł kompaktowy reaktor jądrowy

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Inżynier z Jakucji, Anatolij Chomczojew, u progu rewolucji energetycznej, opracował model kompaktowego reaktora jądrowego, który pozwoli znacznie oszczędzić na produkcji energii. Jedno takie urządzenie może zasilać całą wioskę, a generator nie będzie musiał być tankowany przez co najmniej pięćdziesiąt lat.

 

Jakucki inżynier Anatolij Chomczojew zachował zainteresowanie wielką nauką nawet po przejściu na emeryturę. Mówi, że nieskomplikowany układ kryje w sobie przyszłość alternatywnej energii. Wspólnie z fizykami z Obnińska Anatolijem Ignatiewiczem stworzył domowy generator zdolny do wytwarzania światła i ciepła bez jednego tankowania przez pięćdziesiąt lat. W tym przypadku reaktor jądrowy stanie się trwałym silnikiem, tj. małym, o małej mocy, a więc, jak zapewnia wynalazca, będzie całkowicie bezpieczny.

Wynalazca Anatolij Chomczojew powiedział: „Niemożliwe jest zawieszenie jądrowej reakcji łańcuchowej w elektrowni jądrowej, ani teoretycznie, ani praktycznie. I okazuje się, że możliwe jest to do 15 megawatów.”

 

Anatolij Chomczojew, który kiedyś był zaangażowany w eliminację skutków awarii w Czarnobylu, obliczył wszystko. Planuje schłodzić minireaktor nie wodą, ale powietrzem. W takim przypadku generator jądrowy o maksymalnej dopuszczalnej mocy 10 megawatów będzie bezpieczniejszy niż rura gazowa. Sprzęt będzie mieścił się w trzech kontenerach i zapewni nieprzerwaną i tanią energię dla całego ośrodka regionalnego.

Anatolij Chomczojew powiedział: „Mamy 13 regionów arktycznych. Tam państwo wydaje 3 miliardy rubli rocznie na samą dostawę oleju napędowego. A ile dzieje się w nagłych wypadkach i przy różnych zdarzeniach?"

 

Wynalazca śmiało twierdzi, że jego cudowny generator jest alternatywą nie tylko dla scentralizowanego zaopatrzenia w energię, ale także dla odnawialnych źródeł energii. Na swoim podwórku Anatolij i jego żona testowali działanie paneli słonecznych i turbin wiatrowych. Wyniki nie były imponujące. Na przykład lodówka odmówiła pracy.

 

W sieciach społecznościowych sceptycy sprzeciwiali się eksperymentatorowi, twierdząc, że aby wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego działały w domu, potrzebny jest cały park paneli słonecznych. A takie przykłady są już w Jakucji. Chomczojew wypowiedział się na ten temat. Jego zdaniem masowa budowa takich elektrowni jest zbyt kosztowna, a przez to nieefektywna ekonomicznie, czego nie można powiedzieć o minigeneratorach atomowych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Sądzę, że na dzień dzisiejszy

Sądzę, że na dzień dzisiejszy nie istnieje żadna alternatywa dla energii pochodzącej z technologii jądrowej. Jest po prostu najwydajniejsza.(Pomijam nieznane a opisywane,nieoficjalne źródła zasilania Nie twierdzę, że nie dzialają, ale to tochę za mało) Uważam, że należy się skupić na tym, żeby energię jądrową uczynić bezpieczną i jak najbardziej wydajną.

Portret użytkownika Quark

Największym problemem jest

Największym problemem jest sposób transformacji energii cieplnej na elektryczną , bo jak dotąd obojętnie czy w węglowej czy atomowej elektrowni wszystko odbywa się po staremu , czyli grzeją wodę , odparowują ją a potem parę pod ciśnieniem puszczają na turbiny , gdzie po jej opuszczeniu wciąż gorącą parę trzeba wystudzić , skroplić i proces powtórzyć . W ten sposób TRACI się 55% energii !! - na prąd przetwarzane jest zaledwie 45% ciepła ! Czyli taka elektrownia ma sprawność porównywalną do silnika diesla .... żałosne marnotractwo ! I tu jest wielkie pole do popisu dla wynalazców - jak usprawnić proces zamiany ciepła w prąd ?

Portret użytkownika ​euklides

W Rosji chłop może sobie

W Rosji chłop może sobie postawić wiatraki, panele i żaden Placek nie próbuje mu kraść prądu... A w Polinie niedługo sranie będzie nielegalne i wszyscy będzie musieli dupy podłączyć do centralnej kiszki stolcowej żeby zadowlić naszego Placka i Morawieckich...

Portret użytkownika Quark

U nas też możesz sobie

U nas też możesz sobie zamontować baterię słoneczną czy wiatrownię na dachu i nie ma obowiązku podłączania tego do sieci energetycznej . Jedynie w przypadku wiatraka musisz uzyskać odpowiednie zezwolenia - chyba , że masz sporo swojej ziemi i nikomu nie bedzie to zagrażać , więc nie strasz i nie paniukuj . 

Co wiecej aby podłączyć panele czy wiatrak do sieci trzeba uzyskać zgodę i spełnić szczegułowe warunki !

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Są wymogi rejestracyjne,

Są wymogi rejestracyjne, akcyza po przekroczeniu jakichś z dupy wziętych wartości i tradycyjne ch.. wie co, bo nawet tzw "majonezówy" gubią się już w tych przepisach. Ja mam o wiele lepszy pomysł od tego Pana. Mianowicie z polityków można by zrobić świetne źródło energii odnawialnej zaprzęgając tych nierobów, złodziei, oszóstów, pasożytów do kieratu.

Portret użytkownika Quark

Ale jakie przepisy ? Kupujesz

Ale jakie przepisy ? Kupujesz sobie zestaw paneli , montujesz na dachu i co , ktoś się do tego przyczepi ?? Twój dach ! Nie ma przecież podatku od światła słonecznego ani od wiatru . Zasilasz sobie co tam w domu chcesz i nikt nie ma nic do tego . Tak myśli wolnościowiec ! Równie dobrze możesz odłączyć się od sieci i zasilać swój dom agregatem prądotwórczym i NIKT nie ma prawa powiedzieć złego słowa . Z tymi politykami to by tak można było zrobić ale w średniowieczu . 

Portret użytkownika r.abin

Andrea Rossi (Włoch) wynalazł

Andrea Rossi (Włoch) wynalazł e-cat, w którym nikiel i wodór zamienia się w miedź i ciepło. Z wkładem za 15$ - produkowało to 10 KW energii (przez 2 h - a paliwa ma starczyć na 6 mies). Był problem z uruchomieniem, bo ruszyła tylko połowa urządzeń. Sprawdzili to nawet rosyjscy naukowcy. Rossi zaszył się w USA i miał wyprodukować sprzęt dla mas, ale produkuje tylko newsy.

Portret użytkownika Set

Globaishitści stanowią

Globaishitści stanowią jedynie przeszkodę. Póki ludzie nie przestaną ich wspierać, tj ochraniać ich, usuwać niewygodnych, blokować prawdę, ludzkość będzie miała tak jak jest i coraz gorzej.

Portret użytkownika kierowca

Podobnych wynalazków jest

Podobnych wynalazków jest mnóstwo, tylko że nie ujrzały światła dziennego, tylko dlatego że ktoś inny straciłby na tym niewyobrażalne pieniądze.
A tak w ogóle to po jaką cholerę budować potężne elektrownie jądrowe i przesyłać prąd ze stratami na setki kilometrów, a w razie awarii jest potężny problem.
Czy niebyło by bezpieczniej rozsiać mini reaktory po całym kraju i problem z głowy, nawet jak coś nawali to skutki będą znikome.

Portret użytkownika sky99

Ja za to w tej wypowiedzi

Ja za to w tej wypowiedzi widzę delikatnie ujmując totalny brak wiedzy. Lecz się. Bombę walizkową... sam jesteś tą walizką z bąbą. BĄBĘ dobre haha. Tylko walnąć w taką bąbę... Ucz się, albo milcz. Są tacy co do szkoły mieli pod górkę, i wszędzie widzą walizki atomowe.

Strony

Skomentuj