Inwestorzy Apple’a nawołują do walki z uzależnieniem od smartfonów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Inwestorzy zasugerowali firmie Apple, że powinno się zaprojektować oprogramowanie, które ogranicza czas korzystania ze smartfonów przez dzieci i młodzież.

Pismo w sprawie aplikacji ograniczającej czas korzystania z telefonu zostało wysłane w ten weekend do producenta iPhone'a. Pomysł blokady telefonów używanych przez dzieci został przyjęty z entuzjazmem przez naukowców badających wykorzystanie technologii przez najmłodszych.

 

Firmy Jana Partners i California State Teachers’ Retirement System (CalSTRS) wezwały Apple do rozważenia wpływu nadmiernego korzystania ze smartfonów na zdrowie psychiczne młodych ludzi. W liście wskazano na liczne badania sugerujące, że nadmierne korzystanie z telefonu może negatywnie wpływać na zdolność koncentracji oraz powodować problemy ze snem. W dokumencie wspomniano również o tym, że używanie mediów społecznościowych może destrukcyjnie wpłynąć poczucie własnej wartości.

 

Obie firmy uważają, że jeśli Apple nie rozwiąże rosnących obaw dotyczących korzystania z smartfonów, jego wartość giełdowa i ogólna reputacja mogą ucierpieć. Według raportu agencji Reuters, połowa amerykańskich nastolatków uważa, że ​​są uzależnieni od telefonu.

Sonia Livingstone, profesor psychologii społecznej w London School of Economics, powiedziała, że ​​głos inwestorów w tej sprawie jest bardzo pożądaną rzeczą. Livingstone dodała, że w kwestii smartfonów ​​musi zaistnieć dialog pomiędzy producentami urządzeń, szefami portali społecznościowych oraz dostawcami usług internetowych.

 

Apple oraz innym producentom urządzeń zasugerowano również inne rozwiązanie. Polegałoby ono na wyłączaniu wszystkich powiadomień na smartfonach oraz wyświetlaniu przypomnień, które zachęcały młodzież do robienia sobie przerwy długim okresie używania smartfona. Na chwilę obecną Apple nie wydało żadnego komentarza dotyczącego sprawy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Oczywiście każdy problem

Oczywiście każdy problem najlepiej rozwiązać odgórnie, od razu niech to będzie ustawa. Nikt nie pomyśli o tym kto daje dzieciakom telefony. Typowa sytuacja rodzic-dziecko: masz telefon i idź się bawić. A potem jak podrosną to rodzice mają pretensje, że: Nic nie robisz tylko w telefonie siedzisz! I tu jest problem...

Portret użytkownika figa

Wszystko powinno mieć granice

Wszystko powinno mieć granice . Uważam , ze im bardziej idziemy w elektronikę , tym bardziej się odczłowieczamy i stajemy się niewolnikami systemu .  Okradamy się z prywatności , slużby i urzędy nas śledzą i kontrolują . A gdy staniesz się niewygodny odetną cię od twoich wirtualnych pieniędzy i wywalą z systemu . Wyplują cie jak śmiecia i zdechniesz jak śmieć , bo kto cie wspomoże , jak w kieszeni bedzie  dupafon zamiast pieniędzy......

Portret użytkownika Nicco

Haha, rząd opiekuńczy o

Haha, rząd opiekuńczy o którym psioczył Mikke, wchodzi na wyższy lewej. Rozumiem przypomnienie o zapięciu pasów w samochdzie, czy przypomnienie o odłączeniu ładowarki po naładowaniu baterii, ale żebym nie mógł skorzystać z urządzenia kiedy ze chcę? Dziś dzieci, jutro my.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

a ja jestem już stary i

a ja jestem już stary i wkurza mnie jak widze równie starych którzy smartfony widzą od 10% czasu swojego życia a ida z nim do kibelka i blokują go przez niego 5 razy dłużej niż przed erą smartfonów. ręce umyje ale smartfona już nie i przykłada go sobie do ucha !

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika Ractaros96

Ja zacząłem używać swojego

Ja zacząłem używać swojego pierwszego smartfona po skończeniu szkoły w wieku 20 lat, kiedy trzeba było założyć konto bankowe i po prostu do załatwiania różnych spraw telefon był niezbędny. Wcześniej miałem tylko komputer i niczego więcej mi nie było trzeba. Telefon mi był niepotrzebny jak chodziłem do szkoły. Konto na Facebooku też późno założyłem, bo mniej więcej w wieku 17 lat. Wiele mnie nie ominęło Wink Komputer do dzisiaj pozostaje moim najważniejszym narzędziem, a telefonu często nawet nie zabieram ze sobą, jak jadę na miasto rowerem coś załatwić.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Skomentuj