Inwazja szarańczy w Afryce może doprowadzić do klęski głodu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wschodnią Afrykę nawiedziła największa od wielu lat plaga szarańczy. W Etiopii już ogłoszono stan wyjątkowy, a władze obawiają się o bezpieczeństwo żywnościowe. Problem głodu może uderzyć w wiele krajów w tej części świata.

 

Pierwsza fala roju szarańczy uderzyła w Somalię w grudniu 2019 roku i zniszczyła około 100 tysięcy hektarów ziemi uprawnej oraz pastwisk. Minister Rolnictwa Said Hussein ogłosił, że druga fala, która właśnie nadchodzi z Zatoki Perskiej, będzie jeszcze bardziej destrukcyjna. Roje są wyjątkowo duże i zjadają ogromne ilości plonów oraz pasz. Somalia doświadcza obecnie największej od 25 lat plagi szarańczy i jako pierwsza wprowadziła stan wyjątkowy.

 

Problem szarańczy dotyczy także sąsiednich państw. Plaga szarańczy największa od 70 lat pustoszy Kenię. Owady zniszczyły dziesiątki tysięcy hektarów roślinności w całym kraju. Na rekordową inwazję szarańczy narzeka również Etiopia. Zaatakowane zostały także niektóre obszary Sudanu, Dżibuti i Erytrei.

Roje mogą zawierać do 150 milionów szarańczy na kilometr kwadratowy. Owady te migrują z wiatrem i mogą pokonywać dystans do 150 kilometrów dziennie. W ciągu doby, przeciętny rój może zniszczyć plony, które mogą wyżywić około 35 000 ludzi.

 

W 2019 roku, we Wschodniej Afryce było wyjątkowo wilgotnie. Wysokie temperatury oraz intensywne opady deszczu zapewniły idealny klimat dla szarańczy. Jeśli taka pogoda utrzyma się, gigantyczne roje szarańczy mogą zagrozić kolejnym państwom i zapoczątkować prawdziwą klęskę głodu.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika 3plabc

W sumie to w tym regionie

W sumie to w tym regionie świata i tak jesteśmy już obecni, w końcu w Etiopii jest montownia chociażby Ursusa bodajże.... mogli byśmy pomóc w zwalczaniu tych plag szarańczy, które będą się powtarzać i pomóc w rozwoju nowoczesnego rolnictwa w rogu Afryki, a tym samym wzmacniać relacje gospodarcze z tymi krajami. Perspektywicznie przynosi nam to same korzyści, przy dość niskim nakładzie sił i środków, zarazem budując pozytywny obraz kraju.

Portret użytkownika osa

Nie mam zamiaru zabrzmieć

Nie mam zamiaru zabrzmieć cynicznie, ale gdyby rozważyć opracowanie metody wyłapywania szarańczy i przerabiania jej na pokarm, można by nieco osłabić problemy z niedomiarem żywności i zmniejszyć straty...

Portret użytkownika Karen

Ostatnie doniesienie

Ostatnie doniesienie Beniamina Fulforda potwierdza, ze nie tylko wirusem - bronia biologiczna zaatakowano Chiny, ale i Afryka tez zostala celowo zaatakowana szarancza, gdyz Chiny msja duzo swoich udzialow w Afryce. 

Portret użytkownika Zenek ;)

TAJNY PLAN WPROWADZENIA

TAJNY PLAN WPROWADZENIA ŚWIATOWEJ DYKTATURY HITLEROWSKIEJ (NOACHICKIEJ, JUDEJSKIEJ, RABINICZNEJ, JEZUSOWO-MARYJNEJ etc)

 

1__DEPOPULACJA CHOROBAMI czyli ŻYDOWSKĄ BRONIĄ BIOLOGICZNĄ aka „CHIŃSKI KORONOWIRUS” cel depopulacyjny 1/4 LUDNOŚCI PLANETY (1 JEŹDZIEC APOKALIPSY)

 

2__DEPOPULACJA KATASTROFAMI NATURALNYMI aka UPADEK ASTEROIDY, zaplanowana wielkość spełniająca depopulacyjne cele czyli WYMORDOWANIE KOLEJNEJ 1/4 LUDNOŚCI PLANETY (kolejny JEŹDZIEC) to 400 – 1000 m…. osiągnięta poprzez detonację ruskiej i amerykańskiej i brytyjskiej czy ogólnie żydowskiej BRONI NUKLEARNEJ w miejscach tzw ROZPADLIN TEKTONICZNYCH i SUPERWULKANÓW

 

3__DEPOPULACJA GŁODEM aka HOLOGŁÓD aka WIELKI KRYZYS, cel depopulacyjny 1/4 LUDNOŚCI PLANETY (kolejny JEŹDZIEC) właśnie wdrażane tzw KORDONAMI SANITARNYMI wokoło „sKORONOWIRUSOWANYCH” miast

 

4__DEPOPULACJA (3) WOJNĄ ŚWIATOWĄ żydostwa i ich masońskich podnóżków z LUDZKOŚCIĄ, cel depopulacyjny OSTATNIA 1/4 LUDNOŚCI PLANETY (kolejny JEŹDZIEC)…. właśnie rozpętywana NA CAŁYM ŚWIECIE…..

 

czyli PLANY BANDY CZWORGA NAZISTOWSKICH REŻIMÓW niszczących abrahamiczn ymi plagami planetę (GB , uSSa, raSSiji i iSSraela) w przełożeniu na krainy (głowny sposód depopulacji liudności danego terenu)

Afryka - DEPOPULACJA GŁODEM

Daleki Żółty Wschód - DEPOPULACJA "chińskim" koronowirusem

Ameryka Pólnocna plus Europa - KATASTROFY (NIE)NATURALNE

Bliski Wschód - DEPOPULACJA WOJNĄ

 

Ameryka Południowa -- ZIEMIA OBIECANA dla "certyfikowanych" uciekinierów.... MEKKA biblijnej RASY NAZIOLI

 

Portret użytkownika Wciagu10miesiecy

Płonie Notre Dame, płonie

Płonie Notre Dame, płonie Australia, płoną płuca od wirusa, płonie bliski wschód, brexit, płonie Amazonia, Pachamama w Watykanie, szarańcza, zima bez zimy w Europie, żółte kamizelki, Wenezuela, ciężko wszystko wymienić

Alois Irlmaier proszę państwa

Skomentuj