Inwazja szarańczy dotarła też do Ameryki Południowej. Żarłoczne owady zaatakowały Chile

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Mieszkańcy i drobni rolnicy w Chile, stoją w obliczu inwazji szarańczy. Owady, niszczą uprawy, drzewa i pastwiska. Odnotowano już poważne szkody, a ludzie zaczynają martwić się o swoje źródła utrzymania i proszą władze kraju o wyplenienie owadów.

 

Latające owady przemieszczają się na zachód w rejonie Combarbalá. Pierwsze ustalenia pokazują, że szarańcza to endemiczny chilijski gatunek Elasmoderus Wagenknechti. Dane historyczne wskazują, że podobne gigantyczne plagi miały miejsce w przeszłości około 1970 roku i mniejszym stopniu w latach 1996 - 1999. 


Warto wspomnieć że jeszcze w czerwcu, Argentyna została identycznym kataklizmem. Niespodziwana plaga szarańczy o niemal biblijnej skali, z pewnością ma prawo niepokoić. Tym bardziej biorąc pod uwagę trwający wciąż kryzys związany z koronawirusem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Skomentuj