Inwazja na Syrie z pominięciem ONZ może sprowadzić Rosję i USA na skraj konfliktu

Kategorie: 

abcnewsradioonline.com

W świetle tego jak rozwija się sytuacja wokół Syrii coraz bardziej dostrzegalne są podobieństwa od poprzednich operacji w Libii i Jugosławii. Tak jak w tamtych przypadkach USA mogą po prostu podjąć decyzje o ataku nie patrząc na ONZ jak czyniły w tamtych przypadkach. Teraz jednak Rosja może nie pozostać bierna.

 

Jeśli zaczną się bombardowania Syrii może to doprowadzić do powstania wielkiego kryzysu politycznego, który w najlepszym wypadku zepchnie świat w erę nowej zimnej wojny.

 

USA wskazuje na masakrę w Hula gdzie zginęły dziesiątki kobiet i dzieci. Ma to być dowód na to, ze reżim Assada nie może już być tolerowany. Rosjanie wskazują na masakrę w Racak, która posłużyła za pretekst do ataku na Jugosławię a okazała się być czymś całkowicie innym niż przedstawiały to zachodnie media.

 

Rosyjscy dyplomaci mówią o uczuciu deja vu z Bałkanów i stwierdzają, że winni masakry w Hula powinni być ustaleni, bo w sytuacji, gdy obie strony się obwiniają wybieranie tej, której się sprzyja jest nadużyciem. Na to media zachodnie jak na przykład Financial Times wprost naciskają na Rosje publikując artykuły w stylu "Wstydź się Rosjo". Wygląda na to, że atak na Syrie jest wyłącznie w rękach Moskwy i zielone światło może przyjść tylko stamtąd.

 

Warto też zwrócić uwagę, że putinowska Rosja zaczyna się ponownie bardzo liczyć w świecie i Amerykanie przy całym swym potencjale militarnym obawiają się konfrontacji a to nie wróży dobrze dla Polski uważanej przez Rosję za kraj wrogi.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro