Inwazja na Syrie z pominięciem ONZ może sprowadzić Rosję i USA na skraj konfliktu

Kategorie: 

abcnewsradioonline.com

W świetle tego jak rozwija się sytuacja wokół Syrii coraz bardziej dostrzegalne są podobieństwa od poprzednich operacji w Libii i Jugosławii. Tak jak w tamtych przypadkach USA mogą po prostu podjąć decyzje o ataku nie patrząc na ONZ jak czyniły w tamtych przypadkach. Teraz jednak Rosja może nie pozostać bierna.

 

Jeśli zaczną się bombardowania Syrii może to doprowadzić do powstania wielkiego kryzysu politycznego, który w najlepszym wypadku zepchnie świat w erę nowej zimnej wojny.

 

USA wskazuje na masakrę w Hula gdzie zginęły dziesiątki kobiet i dzieci. Ma to być dowód na to, ze reżim Assada nie może już być tolerowany. Rosjanie wskazują na masakrę w Racak, która posłużyła za pretekst do ataku na Jugosławię a okazała się być czymś całkowicie innym niż przedstawiały to zachodnie media.

 

Rosyjscy dyplomaci mówią o uczuciu deja vu z Bałkanów i stwierdzają, że winni masakry w Hula powinni być ustaleni, bo w sytuacji, gdy obie strony się obwiniają wybieranie tej, której się sprzyja jest nadużyciem. Na to media zachodnie jak na przykład Financial Times wprost naciskają na Rosje publikując artykuły w stylu "Wstydź się Rosjo". Wygląda na to, że atak na Syrie jest wyłącznie w rękach Moskwy i zielone światło może przyjść tylko stamtąd.

 

Warto też zwrócić uwagę, że putinowska Rosja zaczyna się ponownie bardzo liczyć w świecie i Amerykanie przy całym swym potencjale militarnym obawiają się konfrontacji a to nie wróży dobrze dla Polski uważanej przez Rosję za kraj wrogi.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Flesz7

a dlaczego demokratycznie nie

a dlaczego demokratycznie nie głosujemy co w takich trudnych przypadkach robić? bo społeczeństwo jest głupie? to kim są politycy i połowa naukowców? totalnymi idiotami..?Ja wiem, że połowa ludzi to zombie z światopoglądem TVPN, no ale druga połowa zaczyna samodzielnie myśleć. Zauważyłem nawet że niektórzy spryciarze wykombinowali, że wojna w Afganistanie to jednak nie był taki dobry pomysł. Więc spora część ludzi ma jednak ziarenko świadomości i mogłaby demokratycznie zagłosować i podjąć wspólnie decyzję.No tak... ale to tylko moje marzenie, kiedy ludzie decydowali o własnych losach... heh. W większości przypadków były to rewolucje przeciwko podjętym już działaniom władzy. "I'm fu**ing dreamer, man!" jak to wołał B. Hicks :) a co do tej sytuacji w Syrii to będę marzył, aby nasz kraj się za bardzo w to nie zaangażował, choć i tak wiem, że te cipki pierwsze się wyrwą z szeregu jak Hamerykanie ich poproszą "o pomoc". Może jeszcze nawet kupią od nich trochę śmieci dla wojska Smile kabaret. Szkoda tylko, że ja i Ty za to płacimy.

New World Disorder

Portret użytkownika Pilot6

Gazociąg Północny,najwyższe

Gazociąg Północny,najwyższe ceny gazu w Europie,Smoleńsk,rakiety Iskander.Nie wmawiał mi,iż Rosja uważa nas za swojego sujusznika Co do Chin,to zobaczycie ich potęgę jeszcze w tym roku,do tego stopnia,że będziecie do nich czuli ogromny wstręt,po tym co zrobią całemu światu.

Portret użytkownika Pilot6

Jedna rzecz mnie

Jedna rzecz mnie dziwi.Dlaczego Chiny tak cicho się zachowują.Nie ma co ukryć,oni są silniejsi niż Rosja.Tego kraju najbardziej się obawiam,ale Rosja także jest bardzo silna.Konflikty przybierają na sile.3 wojna światowa to naprawdę bardzo prawdopodobny scenariusz tego roku.Kraje Bliskiego Wschodu pociągną za sobą także mocarstwa atomowe,co dla wszystkich skończy się tragicznie. Nie wiem,jak to wszystko się dalej potoczy.Nie wiem czy Chiny sprzymierzą się z Rosją,czy uznają Rosję za wroga.Tak jak kiedyś było z Niemcami i Rosją,sprzymierzeni by stać się wrogami.Tak teraz może być z chińczykami i ruskimi.Tak,czy owak zapłacimy srogą cenę.Smutne,że większość się z tego śmieje i woli iść obejrzeć głupoty serwowane w TV  

Portret użytkownika Pan Dziobak

Chiny siedzą cicho bo im nie

Chiny siedzą cicho bo im nie jest potrzebny rozgłos. Rozbudowują swoją potęge ekonomiczną i militarną w taki sposób, żeby nikt się tym nie interesował. Poza tym, Chiny kupiły już chyba większość świata, więc jeśli szef mówi "cicho sza" to pracownicy trzymają gęby na kłudki. PS: Kto powiedział, że Rosjanie uważają nas za wroga? Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Strony

Skomentuj