Inwazja skorpionów w Egipcie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ponad 500 osób zostało rannych w sobotę w prowincji Asuan w południowym Egipcie z powodu ukąszeń skorpionów. O inwazji niebezpiecznych skorupiaków poinformował Minister Zdrowia Egiptu, Khaled Abd al-Ghaffar.

 

W zeszłą sobotę Asuan nawiedziły ulewy i grad, co jest niezwykle rzadkie na tych szerokościach geograficznych, aż pięć domów zostało zniszczonych. Klęska dotknęła również wiele innych południowych prowincji kraju. Ministerstwo Zdrowia wyjaśniło, że z powodu ulewy nory skorpionów uległy uszkodzeniu, dlatego zwierzęta opuściły je i znalazły się masowo w pobliżu budynków mieszkalnych.

 

Jak wynika z komunikatu prasowego, skorpiony ukąsiły w sumie 503 mieszkańców Asuanu. Wszyscy otrzymali antidotum na ukąszenia i obyło się bez żadnych ofiar śmiertelnych. Ukąszeni przez skorpiony zostali już wypisani ze szpitali.

 

Minister zapewnił, że strategiczne zapasy odtrutek na ukąszenia skorpionów i węży są wystarczające we wszystkich szpitalach w kraju, np. szpitale w prowincji Asuan mają obecnie 3350 dawek. W ramach planu przeciwdziałania niebezpiecznym warunkom pogodowym Ministerstwo Zdrowia przygotowało do pomocy obywatelom ponad 2000 karetek i 48 pojazdów terenowych.

 

Ministerstwo wezwało obywateli do natychmiastowej wizyty u lekarza po ukąszeniu przez skorpiona. Objawy to silny ból w miejscu ugryzienia, objawy podobne do zatrucia – gorączka, wymioty, biegunka i inne.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Czy nikt nie zauważył

Czy nikt nie zauważył "drobnej" dysproporcji w skali zniszczeń ? Otóż jak napisano pięć arabskich domów zostało "zniszczonych" ulewnym deszczem i gradobiciem a ziemne norki skorpionów wydrążone w piasku zostały jedynie tylko  uszkodzone ... czy aby na pewno nie zaszła pomyłka ? Ja wiem , że nikt nie będzie się przejmował bezkręgowcami (to nie są skorupiaki) ale jakaś uczciwoś w ocenie być musi ! 

Skomentuj